Vrijdag 5 Mei. A". 18 N°. 1600. F ie. Binnenlandsch Nieuws. 1<tk LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt alken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noru- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakiugen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 86 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te S u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 8 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 64 ra.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2| u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dageljjks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnsen, dagelijks van 8—2 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastiugea, Maandag, üiugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. de Koning heeft den heer M. Schakenpre sident van de maatschappij tot aanleg van het kanaal van Bossuyt naar Kortrijk, benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Oudheusden c. a. A. Muskenstot ridder der orde vau den Nederl. Leeuw, den luit. ter zee 1ste kl. J. C. Oudraat; den offic. van gez. 3de kl. D. H. van Viers3en van het 2de reg. inf. gedetacheerd bij de landmagt in West-Indie en den ritmeester op nonact. J. M. Blanken van het wapen der ca valerie, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld en het be drag daarvan vastgesteld op f 990 'sjaars. Door Z. M. is benoemd tot deurwaarder bij het Prov. Gerechtshof in Zuid-Holland, de heer J. Wolff, te 's Hage. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is ingeko men de memorie van beantwoording der regering nopens het wetsontwerp op het, recht van zegel. Daarin wordt o. a. in 1 het volgende gezegd. De Kamer regelt zelve de orde harer werkzaamheden. De ondergeteekende (de Minister van Financiën) ziet echter niet in, waarom het onderzoek van deze voordragt niet kon voor afgaan aan dat omtrent andere ontwerpen, die daarmede geacht worden in verband te staan. Voor het offer, dat dit ontwerp van de schatkist eischt, wordt een voldoend aequivalent teruggevonden in de meerdere opbrengst van den suiker-accijns, die een gevolg zal zijn van de internationale regeling. De minister neemt de vrijheid daaromtrent te verwijzen naar 2 van de memorie van ant woord op het verslag der Kamer, omtrent de wyziging der gemeentewet voor zooveel de plaatselijke belastingen betreft. Ten slotte wordt in die memorie door de regering ge zegd, dat, daar het niet wel doenlijk is, de nieuwe plak- zegels eerder in gereedheid te hebben, en ook de dagblad pers eejiige maanden tot voorbereiding voor haren nieuwen toestand behoeft, het tijdstip van invoering der wet thans is bepaald op 1 Januarij 1866. Na den afloop der zitting van de Tweede Kamer van Dingsdag is de centrale-afdeeling bijeengekomen tot regeling van de werkzaamheden. Ten gevolge daarvan zijn Woensdag al de afdeelingen vergaderd tot het onderzoeken van de wets ontwerpen 1°. nopens de naturalisatiën 2°. betrekkelijk het toezigt op het gebruik van stoomtoestellen3°. wegens het toezigt bij het oprigten van fabrieken enz.; jn 4°. tot regeiiDg van de concessie-verleening. De Tweede Kamer heeft in hare zitting van Woens dag aangenomen de regeling harer werkzaamheden in de vol gende orde, aanvangende Vrijdag aanstaande, als 1°. Het suiker-tractaat met Frankrijk, Engeland en België. 2°. De regeling van den suiker-accijns. 3°. Het reglement nopens het beleid der regering in Suri name en Curasao. 4°. De wijziging der gemeentewet voor wat betreft de plaatselijke belastingen. 6°. De herziening van de wet op het personeel. 6°. De wijziging van den accijns op het gedistilleerd. 7°. Het tarief van rechten voor Oost-Indië. De Tweede, kamer der Staten-Generaal heeft in hare zitting van Woensdag met 24 tegen 23 stemmen aangeno men de motie van orde van den heer Wintgens, houdende; «De Kamer van oordeel dat het programma voor een pa leis der Staten-Generaalgelijk het i9 vastgesteld bij be schikking van den heer Minister van Binnenl. Zaken van 27 December 1864, aan een nader onderzoek moet worden onderworpen gaat over tot de orde van den dag." Na die beslissing gaf de Minister te kennen, dat aan dat verlangen geen gevolg kan worden gegeven, daar de bouw plannen vóór het einde van de maand Junij, zoowel uit het binnen- als uit het buitenland, worden tegemoet gezien. Hierover ontstond eene discussie, waarbij de heeren de Brauw eri Wintgens hunne bevreemding te kennen gavendat de Min. eerst na het nemen van de beslissing dat had medege deeld. Zij meenden echter, dat de waardigheid der Kamer me- debragt de genomen beslissing te bandhaven. De Minister zeide, dat hij zijne vryheid geheel had voorbehouden, zoo dat, na de ontvangst van de bouwplannen, ook in over leg met de Kamers, het aan te nemen plan kon worden vastgesteld. De Tijd schrijft omtrent het verslag der Tweede Ka mer over de voordragt tot afschaffing der verbruiksbelastin gen «Naast vele opmerkelijke beschouwingen komen daarin als naar gewoonte, allerlei opmerkingen voordie niet regt- slreeks met het behandelde onderwerp in verband staande,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1