N°. 1397. Dingsdag 2 Mei. A°. 18jö5. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 in.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zoudags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2{. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7u.45m. en te 11 u ;'s namiddags te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijdcn. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen DouderdAgte 11 uui. L'uMtnisiie van 'FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 9i uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Verkiezing van drie leden der Provinciale Staten In liet kiesdistrict Leiden. I. Onder de verkiezingen waartoe van tijd tot tijd de kies- bevoegden naar de stembus worden geroepenis er geen waarvoor de belangstelling zoo gering schijnt, dan die voor de Provinciale Staten. En toch, als men overweegt, dat door de Provinciale Staten worden gekozen de leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en het collegie van Gedeputeerde Staten wordt aangevuldis de taak van de kiesgerechtigden niet zonder gewigt en de vervulling van die taak een dure burgerpligt, die niet dan tot schade van het algemeen be lang wordt verwaarloosd. Ook voor hendie belangeloos en met opofferingen het lidmaatschap der Provinciale Staten ver vullenis het opwekkend, wanneer de belangstelling der kiezers uit een trouwe opkomst blijkt. Als slechts een derde deel der kiesbevoegden stembriefjes inlevert, is de uitslag wisselvallig en twijfelachtig. Dit jaar moeten in dit kiesdistrict aftreden de HH. Jhr. Mr. J. L. Cremer van den Berch van Heemstede, Mr. D. Tieboel Siegenbeek én Mr. H. Cock zij zgn weder verkies baar, maar laatstgenoemde wil die taak aan jeugdiger krach ten overdragen en heeft verklaard voor een herbenoeming te bedanken. Zgn klimmende jaren geven hem recht te ver langen dat na een langdurigen diensttijd zijn taak door een ander worde vervuld. Voor hetgeen hij in gewestelijk, plaatselijk en algemeen belang in die betrekking heeft ver- rigt, zal niemand hem verschuldigden dank weigeren en een welverdiende rust gunnen. De herkiezing der beide overige leden achten wij zeker Beiden zijn waardige vertegenwoordigers van het district in de Provinciale Statenvergadering en vervullen met eere de plaatsen, die het vertrouwen der kiezers hen aanbood. De heer van den Berch van Heemstede was steeds een ijverig, bekwaamervaren en zelfstandig liddoor allen geacht en bemind die hem kennen vereerd met het vertrouwen zijner medeleden, die hem in het collegie van Gedeputeerde Sta ten riepen, waar hij een waardige plaats vervult. Zijn her kiezing is voor de gemeente Leiden van groot belang, om dat zijn kennis van hare belangen ten nutte van de gemeente strekt en het collegie daaraan behoefte heeftbij den wgden omvang der pligtendie de provinciale wetgever eischt voor het gewestelijk belang en het toezigt op de gemeentebestu ren. - De heer Siegenbeek behoeft onze aaubeveling niet. Als hoofd van het gemeentebestuur is hij bjj de kiezers be kend; als Raadslid genoot hij jaren lang hun vertrouwen, - het belang van Leiden, dat hg behartigt, staat in menig op- zigt in verband tot het belang der provincie, zoodat zijne herkiezing een dubbele beteekenis heeft. Wij wachten op de aanbeveling der kiesvereenigingen. Z. M. heeft eervol ontheven de vice-adm. G. Vogel- poot van de betrekking van direct, en komm. der marine te Willemsoorden vervangen door den schout bg nacht J. J. van der Moore, direct, en komm. der marine te Amsterdam; voorts wordt laatstgen. betr. opgedragen aan Zr. Ms. adj. in buitengew. dienst, den vice adm. J. May; en benoemd tot maj. den kapt. Jhr. A. F. C. G. Everts, van het reg. gren. en jagers, en tevens hem, op zijn verz., eerv. ontsl. veil., met vergunn. de activit. uniform te blijven dragen. Heden Maandag heeft de procureur-generaal. Mr. van Galen bij het prov. gerechtshof in Zuid-Holland Eerste Ka mer conclusie genomen in de zaak van de algemeene com missie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamersgevestigd te 's Gravenhageappellante pro cureur Mr. de Bas, tegen Mr. Tieboel Siegenbeek, in zgne hoedanigheid van burgemeester der gemeente Leidenen als zoodanig, krachtens art. 71 der gemeentewet, namens die gemeente in regten optredende, geïntimeerde, proc. Mr. Francois. Het betreft daarbij de vordering der commissie tot rekening en verantwoording van weeskamer-fondsen welke zij beweert door Leiden in beheer te zijn genomen. Den 29 Maart en den 5 April jl. waren de pleidoogen in deze zaak gehouden. De rijks-advokaat Mr. G. Delprat was voor de commissie opgetreden en Mrs. Neeb en Kappeijue van de Capello voo/ de gemeente Leiden. Proc. Gen. van Galen

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1