Maandag 1 Mei. A". 18 N°. 1596. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan Mr. J. Luzac op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als plaatsvervangend kantonrechter al hier; voorts benoemd tot controleur der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Oss, den heer W. Beerts thans ontv. der in- en uitg. rechten en acc. te Heurne, en is de heer N. Kantelaar, controleur der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. te Doetiuchem verplaatst naar de controle te 's Hertogenbosch (huiten gemeenten). De arr.-rechtbank te .Roermond heeft voor de open staande betrekking van kantonrechter te Horst aanbevo len de HH. Mr. Collaes, procureur te Roermond; de Sain griffier bij het kantongerecht te Sittard, en Bots, advocaat te Maastricht. Volgens het aanhangige plan tot afschaffing der plaat selijke accijnsen zal de gemeente 's Gravenhage nog 300,000 jaarlijks bij hoofdelijken omslag moeten heffen om het ver lies geheel te dekken. Aan de doorgraving van Holland op zijn smalst te Velzen zijn op dit oogenblik 300 werklieden geregeld bezig. De plaatsing van uieuwe arbeiders houdt gelijken tred met den aanvoer van materialenwat evenwel zeer langzaam gaat, waardoor een aantal manschappen zonder werk zijn. De Gemeenteraad van Utrecht heeft besloten aan het muziekcorps der Schutterij, behalve de gewone 2000, een buitengewone subsidie van 15 00 te verleenen. Ook te Utrecht schijnt bij het Gemeentebestuur plan te bestaan tot een feestelijke viering van den 60sten ver jaardag van den slag van Waterloo. De Gemeenteraad van Deventer heeft tot leeraar in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen bij de hoo- gere burgerschool benoemd Ds. C. G. Slotemakerpred. te Cats in Zeeland. Men verzekert, dat de heer Maurice Hageman be noemd is tot directeur der Maatschappij van Toonkunst te Batavia. Onder de punten van behandeling, die in de 21ste algemeene vergadering van het Nederlandsch onderwijzers genootschap, welke van 12 tot 14 Julij aanstaande te Zie- rikzee gehouden wordt, aan de orde gesteld zullen worden behoort o. a. een voorstel van het hoofdbestuur, dat de verga dering het wenschelijk verklare, dat de nieuwe spelling, volgens het woordenboek van Prof. de Yries en Dr. Te Winkel, zoo spoedig mogelijk in alle lagere scholen des Ryks worde in gevoerd dat zij het hoofdbestuur magtige a. die verklaring onmiddelijk ter kennisse van de leden des genootschaps te brengenb. deD Minister van Binnenlandsche Zaken en den heeren inspecteurs en schoolopzieners van dit besluit kennis te gevenen hen nittenoodigende pogingen des genoot schaps ter bereiking van dit doel door hun zedelijken in vloed te ondersteunen; c. aan de Vereeniging tot bevorde ring van den belangen des boekhandels te verzoeketivoortaan in alle uittegeven schoolboeken en herdrukken van reeds be staande boekwerkjes de nieuwe spelling te volgen. Maaudag morgen omstreeks 7'uur is nabij de Roodebrug te Utrecht in de rivier de Yecht verdronken, Dirk Spliet eenige zoon van Gerrit Spliet, landman wonende onder de gemeente Achttienhoven. Hij was met nog 2 personen ge zeten op een boerenwagen, het paard schrikte vooreen kar, en slechts een van de drie mannen kon van den wagen sprin gen de andere is met veel moeite gered. Dirk Spliet schijnt onder den wagen geraakt te zijnzoodat hijna bijna één uur in het water te zijn geweestis opgehaald en in de onmiddelijk nabij gelegen ouderlijke woning gebragt. Zijne bedroefde ouders, wier eenige zoon hij was, zagen han kind alzoo ongelukkig omkomen zonder redding te kunnen bie den. Later is het paard ook dood uit het water gehaald. Donderdag avond had te Huissen nabij het Malburg- sche veer het volgende droevig ongeluk plaats. De bejaarde voerman Jac. Gerritsen reed met zijn kar met koren ge laden naar gezegd veer, toen een ander rijtuig hem moest passeren. Zyn paard, dat als zeer schichtig bekend ishier door verschrikt, tracht door te gaan, geraakte op den kant van den weg, het voertuig valt om en G. er onder, zoo dat zijn hoofd verbrijzeld werd en hij spoedig daaraau bezweek. Door de commissie tot de zaken der Waalsche kerken is, na afgelegd examen, tot de predikdienst toegelaten de heer C. Segerskand. in de godgeleerdheid aan de Utrecht- sche Hoogeschool. Het prov. kerkbestuur van Gelderland heeft na afge legd examen tot de H. dienst toegelaten Dr. W. C. van Manen en E. A. Remy, kandidaten in de Godgeleerdheid aan de Utrechtsche Hoogeschool. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 8 u. 42 m.; 6 u. 6 m.j 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerehijt) naar Leiden, Maandags ten 2| u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u ;'a namiddags te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av.Spoorweg-Telegraaf 'dagelijks van 7 n. 'sra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie oan Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; dor In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meerl5 Cts.Bekendmakingen vu genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1