N°. 1591. Dingsdag 25 April. A". 1865 Binnenlandsch Nieuws. LLIDSCII DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelg/0.75. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te^ 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstemvan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t lOuur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—-7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 our. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -— Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw de heeren N. J. Andersson professor in de Botanie te Stockholm secretaris van het Kon. Zweedsch Genootschap voor Landbouw A. L. A. Fee professor in de Natuurlijke Historie te Straatsburgen Dr. E. Morren, hoog leeraar in de Botanie te Luik. Naar men verneemt, heeft Z. M. tot kommandeur der orde van de Eikenkroon benoemd Jhr. Mr. W. M. de Brauw Voorzitter der Commissie van bestuur der Internationale Bloemententoonstelling. Z. M., aan den adjudant-onderofficier bij de dd. schut terij te Leiden W. Kuyters een blijk van bijzondere tevre denheid wegens zijn meer dan vijftigjarige ijverige en trouwe dienst willende geven heeft hem benoemd tot broeder der orde van den Nederl. Leeuw. Z M. heeft, ter voorziening in de vacature van com missaris van het weduwenfonds van het corps ingenieurs van den waterstaat, ontstaan door het overlijden van den hoofd ingenieur-titulair R. Musquetier,benoemd de ingenieur van den waterstaat J. F Augier. De Minister van Oorlog heeft 11. Donderdag het ko loniaal militair invalidenhuis op Bronbeek bezocht en tot in de geringste bijzonderheden bezigtigd; naar men zegt, in verband met een uitbreiding in het belang der gegageerden van het Nederlandsche leger en van 's Rijks marine. In het kiesdistrict Arnhem is ook tot kandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer van de Staten-Generaal gesteld de heer Mr. C. P. Hennyraadsheer in het prov. gerechtshof van Gelderland. De Raad van toezigt op de spoorwegdiensten heeft zyn algemeen verslag over het jaar 1864 van den toestand der spoorwegen en de daartoe behoorende werken en gebou wen en van de uitoefening der spoorwegdiensten in haren ganschen omvangden Minister van Binnenlandsche Zaken aangeboden, die het heeft doen plaatsen in de Staats-Cou- rant. Uit dat verslag blijkt de uitgebreidheid der bemoeijin- gen van den Raadtot waarborg der naleving van de voor waarden waarop de concessiën zyn verleendmaar ook van het toezigt op den toestand der spoorwegwerkenrij- en voertuigenalsmede op de uitvoering en handhaving der dienstreglementen. Het verslag luidt bijzonder gunstig ten aanzien van den Hollandschen spoorweg, terwijl alleen bij zondere opmerkzaamheid verdient, dat door den Raad aan het bestuur van dien weg naar aanleiding van een bij her haling voorgekomen misverstand tusschen een der stations chefs en het treinpersoneel, bij het geven van order tot ver trek van treinen werd in overweging gegevenom dezen stationschef een anderen, minder bedryvigen werkkring te geven en hem door een voor de dienst der beweging op bet terrein geschikter beambte te doen vervangen maar het be stuur vermeende, dat voor de bedoelde verplaatsing alsnog geen termen bestondennadat een verbetering in de waar schuwingsmiddelen voor het vertrek der treinen was gemaakt. Zaturdag is over de lijn van den Nederlandschen Cen- traalspoorweg van Zwolle tot Kampen een proeftogt gehou den die in alle opzigten als voldoende is te beschouwen zijnde de weg in minder dan 20 minuten afgelegd. Voorts is Zaturdag definitief bepaald geworden, dat de feestelijke opening zal plaats hebben Woensdag den lOden Mei aanstaande. De kapitein E. directeur der infirmerie te Vlissingen is, na afloop der instructie in zyn zaak, uit het huis van arrest te Middelburg ontslagen. Zaturdag had te Willemstad een daad van moed en zelfoppering plaats, die wel der vermelding waardig is. Een heer, op de borstwering dier vesting wandelende, gleed uit en stortte van een meer dan 4 N-ed. ellen hoogen en steilen muur in de diepe gracht der vesting. Ofschoon er weldra een aantal menschen toeschoten, die hem een touw toewier pen had hij echter geene bewustheid meer om het te grjj- penen zou dus zeker zijn verdronken, indien niet een in woner dier gemeente (de heer David Sjerpvader van een talrijk gezin) met verachting van gevaar voor zich zelf, ter redding was toegesneld, en den moed niet had gehad om, het touw grijpende, van den hoogen muur in het water te springen. Ofschoon hij het geluk had den reeds zinkenden te kunnen grijpen, zou hij toch, daar op de plaats des on- geluks meer dan 2^- Ned. el water stond, en hy met de eene hand zich aan het touw en met den andere den dren keling boven moest houden weldra zijn edel pogen hebben moeten opgeven, zoo er niet eindelijk een groote ladder was aangebragtdie in de gracht vyerd geplaatst en die het mo-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1