N°. 1590. Maandag 24 April. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAtiBLA Deze Courant terschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nona- mers Vijf Cents. Spoortreinen run Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2j- u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 'a namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstenivan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethoudert, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeetter, dagelijks t 10 uur. - President der Committie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur.- De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aecijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Aocijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Z. M. heeft tot burgemeester der gemeente Stad Vol- lenhove ea Ambt Vollenhove, met ingang van 1 Mei a. benoemd A. J. ten Cate, en tot rechter-plaatavervanger in de arr.-rechtbank te Appingedam Mr. B. H. Upmeyer, ont- vangeï der registratie en domeinen aldaar. Naar men verneemt ia, aangaande het in het Wil lemspark te 's Hage opterigten monument in de vergadering der hoofdcommissie, den 20sten dezer aldaar gehouden, de eindbeslissing van Z. K. H. den Prin9-voorzitter nog van nadere wijzigingen afhankelijk gesteld; doch ten opzigte der te Scheveningen opterigten gedenknaald is bepaalddat hare plegtige onthulling zal plaats grijpen op Donderdag 24 Augustus e. k., zijnde de geboortedag van wijlen Z. M. Willem I. De voordragt voor een leeraar in de moderne talen aan het Athenaeum te Deventer bestaat uit de heeren P. J. Cosijnconrector te Winschoten, C. G. Slotemaker, pred. te Cats, en L. Seidel, privaatdocent te Rotterdam. De Gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft bepaald 1°. dat de wolmarkt aldaar, in plaat9 van op den tweeden, voortaan op den vierden Woensdag in de maand Junij zal worden gehouden2°. dat te Haarlemmermeer tweemaal 'sjaars, en wel op den derden en op den vierden Woens dag in de maand Juny een lammerenmarkt zal worden ge houden. Kerkvoogden der Nederd. Herv. gemeente te 's Hage hebben aan hunne Hervormde stadgenooten een circulaire gerigt, ten einde door inschrijvingen de som van ƒ20,000 te kunnen bijeenbrengen, benoodigd tot herstel van de or gels in de Groote-, Klooster- en Nieuwe kerk te dier stede. In 1863 hebben kerkvoogden zich tot de leden hunner ge meente gerigt, doch mogten toen slechts ontvangen ƒ6700 waardoor zijslecht9 het orgel in de Kloosterkerk hebben kunnen vervangen, en dat wel nog door verkoop van het oude orgel ad f 800 en een bydrage uit de gewone kerk- fondsen mede ad f 800. Ruim 80 varkensblazen en vark msdarmen met voor loop van genever ter sterkte van 180 pCt. zyn Woensdag avoud door de ambtenaren bij de stads belastingen aan de Hint- jjumerpoort te 's Hertogenboschop een zandkar onder het duinzand verborgen, aangehaald. Het zonderlingste is, dat die spiritus uit Pruissen door den geheelen kring van pro vinciaal toezigt zoo ver landwaarts is kunnen vervoerd worden; dergelijke smokkelhandel moet reeds sedert eenigen tijd met goed gevolg ondernomen zynalthans wil men dat in een andere stad dier provincie die spiritus in dergelyke blazen ten verkoop is aangeboden. Een ontzettend ongeluk heeft heden Zaturdag morgen te Scheveningen plaats gehad. Gerrit den Heijer, een op passend, vlijtig visscher in de kracht zijns levensvader van drie kinderenis uit den top van de mast zyner pink op het dek gevallen en terstond aan de gevolgen van hersenver brijzeling overleden. Woensdag morgen zouden H. SpraDgers en J. E. Hoekte Dordrecht, de gouden bruiloft vieren. In. den vroegen mor gen echter, terwijl vrienden en geburen bezig waren hunne woning met groen te versiereu, is voornoemde Sprangers plotseling overleden. Zijn weduwein plaats van dien dag in vreugde door te brengen is thans in haren kommervol len toestand in rouw gedompeld. Voor eenige dagenterwyl een paar jongelieden ta Donkerbroek aan het kievitseijeren zoeken warenontdek ten zij, dat een vos onder een struikgewas wegliep; door nieuwsgierigheid gedrevenonderzochten zij die plaats en vonden tot hunne blijdschap vijf jonge vossenwaarvan één dood en de vier overigen springlevend, doch nog blind waren. Na ze zorgvuldig te hebben ingepakt, zyn zij huis waarts gekeerdhebbende alzoo beter buit gemaakt dan met eijeren zoeken. Ds. P. A. T. Nahuyt, pred. bij de Herv. gemeente te ter Aa, heeft tijn ontslag uit de Evangeliebediening aan gevraagd. Eervol emeritaat is verleend door het prov. kerkbe stuur van Utrecht aan Ds. A. M. van Voorthuyzen, pred. te Leersum; en door het prov. kerkbestuur van Groningen aan Ds. P. N. Cramer, pred. te Warffum; beiden op hun ver zoek en integaan 1 Mei a. s. Beroepen bij de Herv. gemeente te Wilnis de kand. J. H. Muring; te Vriezen veen Ds. A. Meerdinck, pred. te Scheveningen te Linschoten Ds. J. E. Steenbakker Morelyon Loysen, pred. te Koudekerk. Aangenomen de beroeping naar de Christ. Afg. ge-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1