Na. I 586. Woensdag 19 April. A".\1865. A Binnenlandsch Nieuws. A f* i DSCH Deze Courant verschijnt eiken ilag be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 n. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 uM de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2». u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 in.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-lndisohe den 14 en voorlaatsten-van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelyks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur «n van 4—7 uur; der In- en Uitgaand* Reohten en Acoijnsesa dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rij Us Directe Belastingen, .Vlaaudag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 9 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. De Minister van Biunenl. Zaken heeft bezwaar gemaakt om aan den Gemeenteraad van Goes te vergunnen om uit het fonds der vernietigde gilden een geldleening van f 14,000 te doen, tot bestrijding van buitengewone herstellingen aan openbare werken. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag aanst., 21 dezer, niet plaats hebben. De Commissaris des Koniugs in de provincie Zuid- Holland heeft bepaald, dat de aflevering van de bij de Na tionale Militie voor de ligting van dit jaar intelijven man schappen uit de gemeentenbehoorende tot de verschillende militiekantons dezer provinciezal geschieden o. a.: te 's Gra venhage op Donderdag 11 Mei; te Delft op Zaturdag 13 Mei; te Rotterdam op Zaturdag 6 Mei; te Schiedam op Maandag 8 Meite Leiden op Maandag 1 Meite Dord recht op Woensdag 3 Mei. De Provinciale Staten van Groningen hebben tot lid van Gedeputeerde Staten bij een derde stemming benoemd den heer J. Lenringh. In de heden Dingsdag middag gehoudene buitengewone Vergadering der Prov. Staten van Zuid-Holland heeft de Voor zitter, de heer Loudon, herinnerd aan de eerste aanleiding tot die buitengewone vergadering, nl. het onverwacht overlijden van het lid dezer Vergadering en van het Collegie van Ged. Staten aan wiena nagedachtenis hij een welverdiende hulde bragt. De geloofsbrieven van het in plaate van den heer Neder- burgh benoemde lid van het hoofdkiestrict Vlaardingen Jhr. J. F. van Vredeuburgh werden onderzocht en in orde bevon den. Uit de daarop volgende stemming voor een lid van Ged. Staten, in plaats van den heer Nederburgh, bleek bij de eindstemming tusschen de heeren van Hoogstraten en van Vollenhoven dat de heer Vollenhoven met 40 van de 74 stemmen verkozen was, terwijl de heer van Hoogstraten 32 stemmen bekwam. De heer van Vollenhoven zal gebruik uiaken van de bevoegdheid der Provinciale Wet en tweemaal 24 uren tijd van beraad nemen. Men verneemt, dat de Tweede Kamer over de finan ciële voorstellen der Regeringdie na de daarin gebragte wijzigingen op nieuw in de afdeelingen onderzocht zijnda delijk een eindverslag zal uitbrengen ten einde die wetten nog in den loop van het tegenwoordig zittingjaar te kunnca afdoen. De Vereeniging van en voor Nederl. Industriëlen heeft zich bij adres tot den Koning gewend, waarbij zy verzoekt, dat het HD. behagen moge het daarhenen te leidendat aan handel en nijverheid hun natuurlijke rechten teruggegeven worde, door herstelling op den grondslag der aangehaalde Fransche wettenvan de rechtbanken van koophandel. Vele Gemeentebesturen in Zeeland hebben zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gewendmet het rer- zoek dat zijn plan om de overtogt aan het Sloe door een dam alleen voor een spoorweg interigten zóó gewyzigd en uitgebreid worde, dal ook een weg voor rijtuigen en voet gangers de passage mogelijk maakt. Op Donderdag 20 April e. k. zal voor het provin ciaal gerechtshof te Arnhem behandeld worden de zaak van J. v. W., bediende, laatst gewoond hebbende aldaar. Deze beschuldigde, zoon van welgestelde ouders en een allezins beschaafde opvoeding genoten hebbende, is ten ge volge van slecht gedrag eindelyk zoo ver gekomendat hg zich als bediende heeft verhuurd bij den eigenaar van een wassenbeeldenspeldiede Hollandsche taal niet magtig en vertrouwen stellende in zijn bekwaamheid, hem onder an deren belastte met het voeren zijner correspondentie en het doen van uitbetalingenvoornamelijk van voorschottenter bekoming van goede standplaatsen op de verschillende ker missen hier te lauae. In de maand February 11. met zga meester aldaar in een logement vertoevende, heeft hij hei melijk zijn dienst verlaten, na, uit de door hem openge broken kist van zijn medebediendebehalve diens gouden horologie met ketting en eenige andere voorwerpen van waarde, tevens te hebben ontvreemd een aantal kleederen. Al speedig bleek het dat hij zich daarmede niet had tevreden gesteld, maar nog onderscheidene andere misdrijven had gepleegd. Uit een andere kist, aan dienzelfden knecht toebehoorende, en welkemede opengebrokenin den reiswagen werd aan getroffen werden insgelijks vermist een aantal kleederenen voorts uit dienzelfden wagen een zijden kleed van een der wassenbeelden zijns meesters. Het bleek dat verschillende gel den hem door zijn meester ter verzending toevertrouwd, door hem niet waren bezorgd; dat hij, na aan zijn mees ter een brief te hebben geschrevenafkomstig zullends

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1