Buitenlandsch Nieuws. Baarn bevondenoverlegden te zamen op welke manier ze aan geld zouden kunnen komen. Deze zamenspraak ten doel hebbende om' zich door opligting op bedriegelijke wijze van eens anders bezittingen meester te maken eindigde in dier voege, dat de man brieven schreaf, welke de vrouw on- derteekendeo. a. gerigt waren, aan den heer Wolters en den heer Nagel, manufacturiers te Amsterdam, en het ver zoek behelsden verschillende soorten chales-longs en doeken te mogen ontvangen om daaruit een keus te kunnen doen. Er werd ten overvloede nog beloofd] of voorgewend, dat men de niet gehoudene benevens de gelden voor de gekozene voorwerpen ten spoedigste zou overmaken. De leveranciers, gretig in het aftenden van hunne waren, lieten niet na, terstond op de gedane vraag onderscheidene artikelen van aanzienlijke waarde aftezenden aan het opgegeven adres van //mevrouw" Kroon, geb. Beek, te Soestdijkwelke goede ren natuurlijk met open armen ontvangen, zonder betaling allen behouden werden en aldra voor «en gedeelte in de bank van leening terecht kwamen. Te dier zake is door de arr.-rechtbank verleend rechtsingang tegen J. C. Roos en A. M. Kroon, geboren van Beek, beide thans in hechtenis. Te Sappemeer is dezer dagen een vrouw begraven Anna Jansen, die den ouderdom van ruim 101 jaren had bereikt, die tot op het laatste oogenblik van haar leven het volle verstand bezat an nooit medicamenten heeft behoeven te gebruiken. Beroepen bij de Herv. gemeente aan den Moerdijk de kand. W. M. Timmerman. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 6 8°, des avonds te 8 uur 5 7°, te 10 uur 5 3°. Zaturdag morgen te B uur 5 0°, te 8 uur 53c, 's middags te 12 uur 60°, 's namiddags te 4 uur 63°. -Prins Friedrich Karl van Pruissen begeeft zich weldra naar Duppel en Alsenmet het doel om den eersten steen te leggen van de monumentenwelke tot vereeuwiging van den militairen roem van Pruissens leger aldaar zullen wor den opgerigt. Een groot aantal officieren zal hem derwaarts vergezellen. De Italia bevat weder een artikel over den toestand op 3icilie, die, indien het waar is wat zij zegt, inderdaad allertreurigst zou wezen. De schets is echter zoo kleurig, dat men ze niet aan de natuur getrouw kan achten. De camorrahet geheime genootschap dat sinds lang een vloek voor Italië iszou er de schuld van zijn. Zij legt aan alle winkeliers een brandschatting opdie deze dan maar op de consumenten moeten verhalen. Zoo kost het brood te Palermo waarvan de kostende prijs zou wezen 21 centimes, 5 0 cen times daar bijna alle bakkers tot de camorra behoorenen de andere het niet wagen durven hunne waar voor lager prijs te verkoopen. Een gezeten burger rigtte een broodfa briek opom aan de armen het brood goedkooper te ge ven toen hij van een vergadering met zijn medeleden terug kwam werd hij op klaarlichten dag, des middags om twee uur, in de Toledostraat vermoord, niettegenstaande hij in zijn rijtuig gezeten was. Een persoon, die op de achterbank geklommen was, reikte met zijn arm in het rijtuig, stootte hem zijn dolk in den hals, klom toen bedaard van zijn plaats en ging, alsof er niets gebeurd was, verder. Honderden waren getuigen van den moordmaar niemand stak een hand uit om hem te grijpenomdat men bevreesd was voor de camorra. Generaal Raccagni maakt vermelding van een proces, waarvan alle getuigen a charge werden ver moord; in een ander proces waren 14 personen gedagvaard en tot den laatsten toe werden zij vermoord. Wat de geestelijkheid in Palermo betreft, in een rapport van den onlangs overleden generaal Raccagni wordt als een voorbeeld aangehaalddat twee kanunniken der kathedraal die des morgens twist hadden gehad over 40 lires uit de kerkfondsenelkaar eenige uren later op het plein voor de hoofdkerk ontmoetten. De een haalde een pistool met dub bele loop te voorschijn en schoot den ander dood. De moor denaar trad bedaard de kerk binnen en verrigtte zijne kerke lijke bedieningenalsof er niets ware voorgevallen. Volgens nadere opgave hebben de gezamenlijke schil derijen en teekeningen (collectie Pourtalès) te Parijs opgebragt 1,550,922,50 fr. de voorwerpen van kunst 1, 274,814,50 fr. totaal 2,825,737 francs. De Fransche Keizerlijke familie is door een panischen schrik bevangendoordien plotseling achter elkander twee kamervrouwen overleden zijnaangetast door een epidemie welke op dit oogenblik in Pruissen heerscht. Men dacht in de eerste oogenblikken aan de ziekte, die in Petersburg be staat en welke men - gelijk gewoonlijk geschiedt - veel erger maakt dan zij is. De Keizerlijke familie heeft hare wo ning overgebragt naar een anderen vleugel van de Tuilerien en men wil dat zij binnen kort verhuizen zal naar het paleis Elysée, dat werkelijk op dit oogenblik voor een aanstaande installatie wordt ingerigt. In het Engelsch tijdschrift Lancet komt het een en ander voor aangaande de thans in Rusland heerschende ziekte. Daarin wordt de opmerking gemaakt, dat die ziekte volstrekt geen nieuw verschijnsel is en even zoo min met de cholera als met de pest iets gemeens heeft, maar dat zij de kentee- kenen vertoont van twee ziekten, waarvan de een niets an ders is dan de in Engeland welbekende relapsing fever, ter wijl de andere de symptomen van den typhus vertoont, zoodat er geene reden bestaat om het pnbliek bevreesd te doen zijn alsof het een epidemische ziekte is, die uit Rusland naar Engeland zou overslaan. Ten slotte wordt er bijgevoegd dat terwijl het gouvernement zooveel onderzoek laat doen naar ziekten tot zelfs in Rusland en Duitschlandde gemeente lijke en andere autoriteiten zich liever wat meer moesten be ijveren om de binnen hun eigen kring aanwezige épidemien door goede maatregelen te keer te gaan. Het Engelsche parlementslid Hadfield dringt bij het publiek aan om een som van 100,000, ten behoeve dei- weduwe van den overleden heer Cobdenbijeen te brengen. De heer Hadfield wil 5 00 bijdragen. Uit Londen wordt berigt dat Koning Leopold thans zoover hersteld is, dat hij Woensdag in staat was een wan deling door Windsor te doen en het nieuwe armengesticht aldaar te bezigtigen. Het programma voor de opening der internationale ten toonstelling te Dublin is deze week bij den Onderkoning van Ierland ter goedkeuring ingediend. De Prins van Wallis zal den 8sten Mei aldaar aankomen en bij lord Wodehouse lo geren. Den volgenden morgen zal hij, vergezeld van den On derkoning, met volle staatsie in het tentoonstellings-gebouw worden ingehaaldonder een uitvoering van het volkslied door een koor van ruim duizend stemmen. Na zijn eereplaats te hebben ingenomen, zal de 100ste Psalm worden aange heven. Volgens het plan zouden by de plegtigheid door een krachtig koor nog andere liederen worden uitgevoerd, doch de Onderkoning heeft dat alles op het programma uitgeschrapt, onder verklaring dat de Prins wel kwam om een tentoon stelling te openenmaar niet om op een concert ontvangen te worden. Daarentegen zullen hem adressen van hulde wor den aangeboden door het stedelijk bestuur en de commissie voor de tentoonstelling, waarna er een optogt door het ge bouw zal plaats hebben. Na afloop daarvan zal de Prins zich weder onder zijn troonhemel plaatsen en door den wapenhe raut van Ulster doen verklarendat de tentoonstelling ge opend iswaarna de Prins onder begeleiding van een ande ren stoet het gebouw zal verlaten. Dingsdag morgen brak een hevige brand uit ten huize van de heeren Tillard and Sonolie- en verwkoopers in de Great-Suffolkstraat te Londen. De heer Tillard Jr. was, naar het schijnt, in den kelder bezig met het aftappen van pe troleum bij ongeluk plaatste hij een brandende kaars te digt bij het vat, toen plotseling de olie vlam vatte. Zwaar ge brand aan de handen en het aangezigt, gelukte het hemde straat te bereikeD. Zijn vader bevond zich in den winkel; toen deze de vlammen uit den kelder zag opstijgen, vloog hij den trap op om zijn echtgenoote te reddendie op de achterkamer der eerste verdieping gevaarlijk ziek lag. Hij bragt haar in de voorkamer; onmiddelijk werd een ladder tegen het venster geplaatst, twee agenten van politie be klommen die en het gelukte hun de dame buiten het raam te brengen toen een vreeselijke ontploffing van kruid in den winkel plaats hadwaardoor de vensters werden verbrijzeld en de ladder werd omvergeworpenzoodat de politie-agen- ten met mevrouw Tillard op de straatsteenen nedervielen. De ongelukkige vrouw werd deerlijk gewond en gebrand

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2