IJZEREN MÖLENRÖEDEN GEBRs. B. POT, TRIËST-BATAVIA. Faillissement. OVERLANDMAÏL Advertentiën. met zes jaar guarantie, Openbare Vrijwillige Verkooping, Rome geweest, waar hij aan Frans van Bourbon 30,000 francs had gegeven als het bedrag zijner spaarpenningen zooals de chefs der rooverbenden van tijd tot tijd gewoon zijn. Hij werd daar zeer wel ontvangenzooals van zelf sprak, en een nieuwe togt werd voor heen georganiseerd zoo uitvoerig in alle bijzonderheden, dat men zelfs den dag be paalde, waarop hij de Napelsche grenzen zou passeren. Ook de Frausche politie kreeg daarvan kennis en deze liet zich niet tweemaal waarschuwen, maar nam hare maatregelen. De ex-Koning van Napels werd daardoor van een lastigen schuldeischer bevrijd. Het beginsel om cijferschrift voor de telegrafische de pêches toe te laten is niet onvoorwaardelijk door de te Pa rijs gehouden conferentie aangenomen. De gouvernementen blijven vrij in buitengewone omstandigheden op den telegraaf de controle uit te oefenen, die zij noodzakelijk achten. De conferentie is thans afgeloopende conventie is vog wel niet geteekend, maar alle bepalingen zijn vastgesteld. De groote staatsman Cobden is 11. Vrijdag ter aarde besteld. Volgens zijne begeerte zal zijn stoffelijk overschot in Hessen rusten naast dat van zijn eenigen zoon, die op 15ja rigen leeftijd in üuitschland overleed. Niettegenstaande de familie slechts aan de bloedverwanten en intiemste vrienden uitnoodigingen had gezondenbevond zich toch te Midhurst een ongeloofelijke schare van belangstellendenwaaronder ver schillende Ministers. De smart der aanwezigen was het eenige decorum dezer treurige plegtigheid. De droefheid van den heer Bright was ongeëvenaard. Hoeveel pogingen hij ook deed om eenige woorden aan het graf zijns onvergetelijken vriends uit te sprekenwerd hem zulks toch door zijn tra nen belet. Een eenvoudige grafsteen dekt het lijk van den beroemden staathuishoudkundige. Slechts deze woorden //Ri chard Cobden, Esquire, lid vau het Parlement, op 6Ojari- gen ouderdom overleden op 2 April 186 5," zijn voor als nog bestemd om zijn nagedachtenis te vereeuwigen. Intusschen lijd het geen twijfel, dat weldra, hem ter eere, een gedenk- teeken zal verrijzen, dat meer aan zijn wezenlijke verdiensten zal geëvenredigd zijn. Op Ceylon heeft een vreesselijk ongeluk plaats gehad op den spoorweg tusschen Colombo en Ragamme. Een trein van 6 waggons, waarop zich vier ingenieurseen Europesche opzigter en 128 koelies bevonden, is, tengevolge eener zor geloosheid van een inlandschen klerk met een op het spoor staanden waggon in collisie gekomenmet het noodlottig gevolg, dat de waggons van den trein bijna allen uit het spoor geraakten en omvergeworpen werden. Een der inge nieurs en ongeveer 9 0 koelies kwamen hierbij om het leven. Een dagblad verhaalde dezer dagen een misverstand waardoor een paard tot veldwachter benoemd werd. Ziehier een feit, hetwelk niet minder wetenswaardig is: Het was in 1848. De Lamartine had bezit genomen van het Minis terie van Buiteniandsche Zaken. Gedurende een vau die zeld zame oogenblikken van rust, welke de woeling der zaken overliet, las de volksredeuaardie toch altjjd dichter bleef, de psalmen van David, Een zinsnede of een woord van een vers trof inzonderheid zijne zoo levendige verbeelding. Hij nam zijn zakboek en schreef met potlood een cijfer, waar onder den naam van den profeet David. Men trad ech ter weldra in zijn kabinet om over eenige administratieve zaken te spreken. Hierop kwamen aanbevelingen voor open staande plaatsen in de consulaire posten. De heer Lamartine nam de namen op en schreef ze in zijn zakboekhetwelk hij daarna aan zijn secretaris overhandigde, om de benoe mingen voor te bereiden. Hij teekende die eenige dagen la ter en zij waren talrijk. Al de consuls en al de kanseliers welke zij bevatten kwamen afscheid van den Minister nemen en hem bedanken. Er ontbrak echter slechts eenhet was zekere heer David die naar een consulaat in een der ver- afgelegene koloniën werd gezonden. De Lamartine riep al zijn herinneringen, zijn secretaris en zijn beambten in, er was geen enkele aanvraag, geteekend David, bij het Minis terie ingekomen. "De dichter, alstoen zijn zakboek hernemende om er iets in op te zoeken werd spoedig zijn zonderlinge verstrooidheid gewaar. Hij had den profeet David den Ko ning van Israël tot consul benoemd. Dat men den Moniteur van dit tijdstip in handen neme, en men zal erin vinden: M is tot consul te.... benoemd ter vervanging van den heer David, die zijn benoeming niet heeft aangenomen. Gevoelig voor de menigvuldige blijken van vertrouwen gedurende een reeks van zestig jaren ondervonden, breng ik langs dezen weg, bij de kwitering mijner Goud- en Zilversmids-Affairemijn opregten dank toe aan alle mijne geëerde begunstigers zoowel binnen als buiten deze Stad; nemende bij deze tevens de vrijheid den Heer W. WERST, bij mij sedert een dertigtal jaren bekend als so- liede en der zaken kundigin die gunst en datzelfde ver trouwen aan mijne geëerde begunstigers aan te bevelen. Leiden, 11 April 1865. W. GONZAAL. Naar aanleiding van bovenstaande kennisgeving, neemt de ondergeteekende de vrijheid zieh zoo in de genegenheid dei- vroegere begunstigers des heeren GONZAAL, als in die van hen met wier vertrouwen hij zelf reeds een aantal jaren ver eerd werdbij aanvaug en voortduring aan te bevelen. W. WERST, Ouden Rijn, Wijk VII, N°. 1098. bij te Elshout a\d Kinderdijk waar meer dan 100 Adressen van HH. eigenaren van Mo lens en Polderbesturen te bekomen zijn. Bij vonnis van de Arrondissements-Regtbank te Leiden van 7 April 1865 is FREDERIK LEONARD BRUINVIS, Photograaf, wonende te LeidenNoordeinde, Wijk I, N°. 14, verklaard in Staat van Faillissement, aanvan gende op den dag van het vonnis. Tot Regter- Commissaris is benoemd de Ed. Achtb. Heer Mr J. 1. DEL BAERE en tot Curator de Ondergeteekende Mr. G. A. VAN HA MEL, Advokaat. De eerste bijeenkomst tot Verificatie der schuldvorde ringen zal plaats hebben op Woensdag 26 April 186 5 in het gebouw der Arrond.-Regtbank voornoemd, te Leiden op het Rapenburg, Wijk I, N°. 221, des voormiddags te elf uur, en worden de Schuldeischers verzocht hunne schuld vorderingen vijf dagen vóór de bijeenkomst in te dienen ten kantore vau den Ondergeteekende te Leiden Breedestraat Wijk IV, N°. 190. De Curator voornoemd Mr. G. A. VAN HAMEL. Leiden, 11 April 1865. Van Triest via Alexandria circa 200 ZEEMIJLEN KOR TERE REIS naar JavaChinaJapanenz. tweemaal 's Maands met de Mailbooten der Ostenrijksche Llyod in directe aansluiting met die der P. O. Company. Naar TurkyeGriekenlandenz. wekelijks. n' Venetië8 maal 's weeks. Informatiën voor de reis, bezorging der plaatsbiljetten tegen hetzelfde tarief als aan de Bureaux der Directie alsmede verzending van Bagage door bemiddeling van Be Agenten der Oostenrijksche Llyod voor Nederland G. P. ITTMANN ZOON, Rotterdam. In het Heeren-Logement aan den Burg te Leiden op Zaturdag den 15 April 1865 bij opbod en afslag, ten overstaan van den Notaris A. J. RIJSHOUWER, reside rende te Soeterwoudevan N°. 1. Een SPEELTUIN met de daarop staande gebou wen en getimmerten even buiten de Hoogewoerdspoort der stad Leidenonder Soeterwoude N°. 4 22, Kadaster Sectie

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3