Buitenlandsch Nieuws. men tusschen de officieren van gez. 2de kl. M. S.T. Holt- I zapffel cd B H. Thompson. Z. M. heeft den majoor Jhr. W. F. Tindal, ran het 3de reg. drag., uit de militaire dienst ontslagen. De majoor Jhr. T., door den raad van eer onwaardig verklaard in dienst te blijven zal het land verlaten. Men schrijft uit '3 Hage//De twee jongste kamer jonkers, S. G. H. H. baron van Pallandt en Jbr. W. W. H. Boreel, zijn, naar men zegt, door Z. M. benoemd tot adjunct-stalmeesters (een nieuwe creatie) en toegevoegd aan Zr. Ms. adjudant en stalmeester W. C. baron Snouckaert van Schauburg. Naar men verder zegt, zullen de nieuw be noemden in rang volgen op de kamerheeren en gekleed zijn in rooden rok met zilveren epauletten. Bij de jongste be- grafenisplegtigheid van de Koningin-moeder zou zich de be hoefte hebben doen gevoelen aan deze nieuwe creatie." In de zitting van dan Hoogan Raad, burgerlijke ka mer, van heden Vrijdag, heeft adv.-gen. Gregory een zeer uitgebreide conclusie genomen in de zaak van dijkgraaf en lioogkeemraaden van Rijnland, eischers, proc. Francois, te gen J. A. Lnrllens, proc. Eijssel. De adv.-gen. heeft da vijf aangevoerdo middelen ongegrond geoordeeld en geconcludeerd tot verwerping. Uitspraak bepaald op 5 Mei. Uit 's Hage wordt ons berigt: Wij meenen met zeker heid te kunnen mededeelen dat door de Regering bij den Raad van State het onderzoek aanhangig is gemaakt van een ontwerp van wet tot afschaffing der doodstraf. Naar men verneemt is bij de officieren van gezond heid van het leger een adres in omloop, inhoudende de uitnoodiging om aan den gen.-majoor van Muiken een album met de photografisehe portretten van ieder deelnemer aante- bieden als blijk van erkentelijkheid voor de belangstelling door hembij het behandelen der wetten op de uitoefening der geneeskunst, in de Tweede Kamer, aan de militaire ge neeskundigen betoond, door die wetten, voor zoo veel hen betreft, in liberalen zin te doen wijzigen. Mede gaat het geruchtdat bij de mil. geneesk. dienst weldra een bevordering zal plaats hebben, ten gevolge van het pensionneren van eenige oud gedienden. Ook wil men dat de hoogerc rangen bij dit corps, wat tractementsrege- ling betreft, met de andere wetenschappelijke wapens zouden worden gelijk gesteld. De heeren Mr. W. G. baron Brantseu van de Zijp, C. J. van Orsoy VeereriC. H. de Bruijn en C. M. Brantsen hebben zich als commissie geconstitueerd tot het stichten eener kerkelijke gemeente te Schaarsbergenwaarop een paar uur afstand van Arnhem, een talrijke en toenemende bevol king van godsdienst-onderwijs bijna geheel is verstoken. Zij stellen zich ten doel een som van 35,000 renteloos op te nemen, met jaarlijksche aflossing van minstens 800 welke som gedeeltelijk zal strekken voor het bouwen eener kerk en pastorie, gedeeltelijk om uit de interessen een predikant te bezoldigen terwijl het overige zal worden belegd om daar uit, na verloop van acht jaren te beginnen, de voorgescho ten gelden terug te geven. Te Arnhem heeft het luiden der klokken, bij gele genheid van het overlijden en de begrafenis van H. M. de Koningin-Weduweaan de Stad gekost eehe som van 140,50. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van sterken drank heeft zich thans mede tot de Tweede Kamer gewend met verzoek //dat het haar moge behagen ter wille van den stoffelijksn en zedelijken welstand van eigen landgenootenvooral van de jeugdde hoop van 't lands toekomst, met Zijner Majesteit! regering inj over leg te treden tot het nemen van maatregelen tot beteugeling van den verkoop van sterke dranken en openbare dronken schap." De Algemeene Tentoonstelling van voortbrengselen van Tuinbouw, die heden Vrijdag te Amsterdam werd geopend en lot Woensdag aanstaande zal te bezigtigen zijn, telt 840 nommers van inzendingen, die door pracht, schoonheid en zeldzaamheid uitmuntenen zelfs uit verschillende streken van Europa afkomstig zijn. Elke inzending bevat meestal onder scheidene soorten, 9oms ten getale van 2 60 stuks, waaruit men den omvang van deze Tentoonstelling kan opmaken. Behalve onderscheidene giflcnzooals van Z. M. de Ko- ping 2000 van H. M. de Koningin 1000, van het Rijk 5000 en van de stad Amsterdam ƒ3000, zijn door bijzondere personen 33 gouden en 125 zilveren medailles geschonken. Uit Leiden en omstreken zijn talrijke voorwerpen inge zonden, zooals: uit 's Rijks Academietuin verzamelingen van groote warme en koude kasplanten door Prof. W. F. R. Su- ringar; van geneeskrachtige planteneen niet bloeijende in Europa nieuw ingevoerde plant, warme kasplanten een groote cycadiepandaneëuaroideënvarens enz. door den heer H. Witte; van vollegrondsplanten met bont, gevlekt-, gestreept of gekleurd blad en van eenige in tuinen of in het wild voorkomende vergiftige planten door Mr. S. Tak van bloei jende cenerariasamaryllissen en planten t«r versiering door den heer J. C. Rodbard; van bloempotten enz. door den heer S. Geijsbeek Molenaar; van vroege tulpen door den heer J. Ziegeler en D. M. van der Hoef; van 30 bloeijende cerenarias door den heer W. C. de Sain; van vervroegde aardbeziën door den heer H. Beekman van bloeijende pri mula chinensis en viola tricolor door den heer F. W. Meijer van oranjeboomen door Jhr. Mr. D. T. Gevers van Ende geest; van tulpen en crocussen in bloei door de firma M. C. Alkemade en Zoon; van luinameublementen door den heer W. G. la Garde; van drukwerken door den heer A. W. Sijthoff; van bloeijende bol- en knolgewassen door Gebr. de Graaff; van stamrozen door den heer J. D, Speet; van glazen etiquetten door den heer D. A. Sala. Gouden medailles zijn toegekend aan H. Witte als 1ste prijs voor een niet bloeijende plant in Europa nieuw inge voerd en niet in den handel, en aan dezelfde ah lste prijs voor de meest volledige verzameling van geneeskrachtige plantin; aan D. M. van der Hoef als lstc prijs voor 30 pottsn dubbele tulpen in bloei, en aan Prof. W. F. R. Su- ringar voor een collectie warme kasplanten. Zilveren ver gulden medailles aan Mr. S. Tak als 1ste prijs voor een ver zameling van 50 vollegrondsplanten; aan H. Witte als 2de prijs voor een verzameling van 2 5 varens voor de warmen kas; aan J. D. Speet als 2de prijs voor een verzameling van 25 stamrozen in bloei; aan Gebr. de Graaft' als 3de prijs voor een verzameling van bloeijende bol- en knolge wassen aan J. C. Rodbard als 3de prijs voor een verza meling van 2 5 bloeijende Amaryllis. Groote zilveren medailles aan H. Witte als 2de prijs voor een verzameling van 6 Pandaneën en ais 2de prijs voor 30 Aroideën; aan J. C. Rodbard als 1ste prijs voor een ver zameling van 80 bloeijende ceneraria's; aan D. M. van dei- Hoef als 3de prijs voor een verzameling van 50 potten en kele vroege tulpen in bloei; aan J. Ziegeler als 3de pr(js voor een verzameling van 30 potten dubbele tulpen in bloei aan P. J. Dagevos voor een agave. Zilveren medailles aan H. Witte als 2de prijs voor een groote en fraaije Pandanée; aan F. W. Meijer als 2de prijs voor een verzameling van 25 viola tricolor; aan J. Ziegeler als 4de prijs voor een verzameling van 5 0 potten enkele vroege tulpen in bloei; aan Mr. S. Tak voor vergiftige planten; aan Prof. W. F. R. Suringar voor diverse planten; aan H. Witte voor 25 varens voor de koude kas; aan A, W. Sijthoif voor een pracht exemplaar van den Catalogus. De Thermometer van Fahrenheit teekendealhier Donder dag des namiddags te 5 uur 46°, des avonds te 8 uur 44°, te 10 uur 44°. Vrijdag morgen te 5 uur 419, te 8 uur 47°, 's middags te 12 uur 64°, 's namiddags te 4 uur 50°. Uit Napels schrijft men onder dagteekening van 27 MaartGisteren kwam bier een deserteur uit het leger van Frans van Bourbon aan, een zekere Mica, die aan de Ila- liaansche regering een aantal gewigtige bescheiden, aan den ex-Koning ontvreemd, overleverde. Volgens berigtendie daaromtrent aan de dagbladen zijn medegedeeld, bevatten zij niet meer of niet minder dan het geheele geheime ar chief van de voormalige Koninklijke familie uit de laatste jaren der regering van Koning Ferdinand en den korten tijd, dat diens zoon op den troon zat, alsmede eenige beschei den, die deze in Rome onderteekende. Vele van eerstge noemde stukken zijn geheel van de hand van Ferdinand zelf en behelzen instructies voor de behandeling van poli tieke misdadigers. Zij moeten ook een geheel nieuw licht

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2