j\°. S 568, Dingsdag 28 Maart. A". 1 Binnenlandsch Nieuws. Kill II l\ Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en koBt voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regeU/0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa geuooUchappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cti. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam tej 8 u. 44 m.j 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag jehtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. '«namiddags, les Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 45 ra. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. '«namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.We«t-Indische den 14 en voorlaatstenivau elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijden. - Burgemeeiter en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag tel2uur. -Burgemeesterdagelijks t- lOuur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 101 u*r. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 vur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingeu, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te ZaltBommei Mr. J. G. H. B. Ketjenadvocaat te Arn hem en aan den met verlof hier te lande teruggekeerden officier van gezondheid 2de klasse by de militaire genees kundige dienst in Nederl. Indie A. Bosman, met ingang van 1 April a. s., wegens ongeschiktheid tot het gaan her vatten van de werkelijke dienst ten gevolge van ligchaams- gebreken, een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, met toekenning van pensioen. Z. K. H. de Groothertog van Saxen-Weimar-Eisenach heeft vóór HD. vertrek een bezoek gebragt op het huisden Hoorn aan den Delftschen weg gelegenten einde aldaar den rijken en prachtigen inboedel te bezigtigen van wijlen den lieer van der Stratenwelke inboedel eerstdaags zal worden verkocht. Ook H. M. de Koningin bragt 11. Vrijdag aldaar een bezoekbezigtigde alles met de meeste oplettendheid en gaf Hare bijzondere bewondering te kennen over al het rijke en zeldzame der voorwerpen, die H. M. daar aantrof. De chefs der korpsen hebben van het Departement van Oorlog de last bekomen om aan de bij hunne onder hebbende corpsen dienende Israëlitische militairen verlof te verleenen van den 6den tot den 21sten April a. s., ten einde het in dat tijdvak invallend Paasehfeest ten hunnent te vieren. Dit jaar zullen even als ten vorigen jare weder ge durende de zomermaanden eenige luitenants der kavallerie, infanterie en artillerie bij andere wapeüs gedetacheerd wor den tot het bijwonen der practische oefeningen, als; die van de infanterie bij de vesting-artillerie, het corps pontonniers en het bat. mineurs en sappeurs; die van de kavallerie bij het reg. rijd. artillerie; die van de artillerie bij de infan terie kavallerie en het bat. mineurs en sappeurs. In het begin der volgende maand zullen van het in- structie-bataillon te Kampen een groot aantal korporaals- titulair naar de verschillende regementen infanterie worden afgezonden, om daarbij in den effectiven graad van korporaal optetreden. Tot kapelmeester bij het corps hofmuzijkanten te Ba tavia is benoemd geworden de heer F. F. Marcusdie per scheepsgelegenheid derwaarts zal vertrekken. -— De ofRc. van gezondh. 2de kl. van Eyk van Voort- buyzen, van het éde bat. 7de reg. inf. te Haarlem is naar het garnizoen te Leiden overgeplaatst. Het examen voor den rang van officier van gezond heid der 2de kl. bij Zr. Mr. zeemagt, is met gunstige uit komst gedaan door de officieren van gezondheid der 3de kl. F. J. C. Broers, E. M. van Lier en M. C. Buijzetot hiertoe ten dien einde gedetacheerd bij 's rijks marine-hospi taal te Nieuwediep. Op de voordragt ter benoeming van een hoogleeraar in de letteren zijn door HH. curatoren van het Athenaeum te Amsterdam geplaatst de HH. Dr. J. G. A. van Oordt te 'sHage, Dr. J. A. Wijnne te Groningen en Dr. Th. Jo- rissen te Haarlem. De heer Groen van Prinsterer schijnt na het paascli- reces weder aan de werkzaamheden der Tweede Kamer te zullen deelnemen, ofschoon van oordeel blijvende, dat ont- slagnemen pligt is en zijn voortdurend lidmaatschap, zoo als nu de toestand is van de Kamer, nadeelig voor zyue partij. Uit Groningen wordt berigt, dat velen, die tot heden gemoedelijke bezwaren hadden tegen de vaccinatie als voor behoedmiddel tegen de kinderziekte, thans zich, naar men zegt op aansporing van den heer Groen van Prinsterer, laten inenten. Te Gronau heeft dezer dagen de heer H. ten Cate Szn., industrieel aldaar, zijn betalingen gestaakt, en is dien ten gevolge gefailleerd met een passief vanzoo men zegt f 400,000. Naar men verneemt, moet de stand van zaken zeer slecht zijn en de gefailleerde de wijk genomen hebben. Men wil voorts, dat in genoemd faillissement tot eeu vrij aanzienlijk bedrag o. a. zijn betrokken eenige Engelsche han delshuizen en de firma Gorter en ter Horst te Almelo. Ter herinnering van Teijler's geboortedag werden 11. Vrijdag te Haarlem, gelyk elk jaar geschiedt, alle bewoners van gods- en weeshuizen en hofjes van alle gezindten ge trakteerd. In de gods- en weeshuizen werd chocolade en kren- tebrood 's middags rundvleesch met graauwe erwten fijne groenten met klein vleeschenz. 's avonds thee en koffij met koek verstrekt. - De hofjes-juffers bekwamen behalve eenig geld, krentebrood een dinee en een halve flesch rooden en een halve flesch witten wijn elk. - Vrijdag voormiddag zag te 'sHage een politie-beambte

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1