N°. 1567. Maandag 27 Maart. A\ 186! Binnenlandsch Nieuws. <rïr>v LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdageneu kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelg/0.76. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 25 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; u. 46 m.; 6 G m., 9 u. 5 m. naar Haarlem eu Amsterdam te] 8 u. 44 m.j 11 u. 43 m.j 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oahtends 4 u., de «vorige dag«nuitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerëbijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisobe Landpost. OverSoutharapton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisoho den 14 en voorlaatstenivan elke maand. Rijk»-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastiugen Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft bevorderd by liet corps mariniers, met ingang van den lsten April aanstaande, tot majoor, bij keuze, den kapt. 1ste kl. J. J. Soer; tot kapt. lste kl. den kapt. 2de kl. J. Gautiertot lsten luit. den 2den luit. D. A. van Vuurentot kapt.-kwartierm. lste kl. den kapt.- kwartierm. C. Deijllen benoemd tot 2den luit.-kwartierm. den serg., adspir. kwartierm. H, J. Lotsij. -Z. M. heeft benoemd tot lid van de commissie van administratie over het huis van burgerlijke en militaire ver zekering te Arnhem Mr. J. P. Evekink Busgerslid der arr.-rechtbank aldaar, en Mr. J. P. R. Tak, op zijn ver zoek eervol ontslagen als commies van Staat bij den Raad van State. De luit. ter zee lste kl. J. D. J. van der Hegge Spies wordt met den laatsten April a. s. ontheven van de hem opgedragen betrekking van onder-equipagiemeester der marine bij 's Rijks werf te Amsterdam en dien ten gevolge op non-activiteit gebragtwordende hij in die betrekking met 1 Mei daaraanv. vervangen door den luit. ter zee lste kl. A. W. Keuchenius, thans non-actief. Naar men verneemt, heeft Z. Exc. de Minister van Justitie dezer dagen aangesteld tot directeur van het bur gerlijke en militaire huis van verzekering te Utrecht de heer Rooze, thans commies in de gevangenis voor jeugdige ver oordeelden te Rotterdam. Niet onbekend is het reeds, dat wijlen H. M. de Koningin-weduwe aan Z. K. H. Prins Hendrik der Neder landen tot uitvoerder van Haren uitersten wil benoemd het lustslot Soestdijk, benevens een bijzondere jaarlijksche toelage, als legaat vermaakt heeft. Thans verneemt men, dat H. K. H. Prinses Sophie, Groothertogin van Saxen- Weimar-Esenachbij testamentaire dispositie, eigenares is geworden van het buitenverblijf en toebehooren aan het Sche- veningsche tolhek gelegen, en waar H. M. gestorven is. Dit zijn, verzekert men, de eenige legaten en extra-ordi naire dispositiën door de overledene genomen. Bij het openbaar examen van leerlingen dev landhuis houdkundige school te Groningen is o. a. het diploma als landhuishoudkundige uitgereikt aan A. F. Weydung, als heb bende uitstekend voldaan, De Gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten tot den aankoop van de stoombrandspuit de Maas van de firma Merryweather te Londennadat zij bevorens zal zijn onder zocht en beproefdalsmede tot het nemen van proeven met de centralisateurswaartoe ook vreemde brandspuitfabriekan- ten worden toegelaten. Uit de berekening van het beheer der Stadsspaarbank te Arnhem over 1864 blijkt, dat al wat die instelling vol gens de verordening meer bezit dan 20 pCt. van het inge legde kapitaal in de gemeentekas wordt, gestort. Op ultimo December 1864 bedroegen 1°. de baten van de spaarbank /*|645,577,90 2°. de inleggelden met de renten tot dat tydstip bijgeschreven f 490,659,96 zoodat het reservefonds beliep f 154,917,94 en slechts moest bedragen 20 pCt. of f 98,131,99 waardoor de gemeente een voordeel kreeg van f 56,785,95. De beide Zwolsche stoombootendie op de Zuiderzee in het ijs waren vastgeraakt, zijn Woensdag 11. weder vlot geworden. In het zoogenaamde Gat van Ens zitten naar men zegt 13 met koopmans-goederen geladen schepen aan den grond. Te Nijmegen is een fonds opgerigtstrekkende tot ondersteuning van werklieden, waartoe zij wekelijks iets bij dragen, ten einde by het ontstaan van een ongeluk, dat tot werken buiten staat stelt, een wekelijksche uitkeering te genieten. Beroepen bij de Herv. gemeenten te Vaassen Ds. H. W. Creutzberg te Blaauwkapel; te Poortvliet Ds. J. H. Gra- venstein te Serooskerkente St. Annaland de kand. C. J. L. Ruijsch van Dugterente Polsbroek Ds. J. van der Meu- len te Lollumte Soesterberg de kand. J. G. Knottnerus; te Oldebroek Ds. C. Knap te Wolsum en te Gaastmeer Ds. W. R. Kalshoven te St. Jansga. Toezegging van beroep gedaan aan den kandidaat Dr. P. H. Roessingh door den Kerkeraad der Hervormde ge meente te Haarloo. Bedankt door Ds. H. van Strien te Bennekom voor het beroep naar Bleskensgraaf. Beroepen bij de Christ. Afgesch. Geref. gemeenten te Vrijhoeven-Capelle Ds. M. van Apeldoorn te Amersfoort en te Putten Ds. K. Kleinendorst te Bunschoten. Wy vernemendat door de HH. Burgemeester en

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1