Buitenlandsch Nieuws. Z. M. heeft aan den heer T. Emerins, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontv. der dir. bel. en ace. te Heinkeuzand c. a.; alsmede benoemd tot landm. bij het kad. van de 1ste kl., de heer A. Bevers, thans landm. bij het kad. van de 2de kl.; tot ontv. der dir. bel. en ace. te Nieuwe Sluis c. a. en der sluis- en havengelden op het Kanaal van Voorne, de heer J. M. Kleeuwens, thans ontv. te Mont- foort; tot ontv. der dir. bel. en ace. te Montfoort c. a. de heer Jhr. G. J. M. Bowierthans te 's Gravendeelvoorts is opge heven het ontvangkantoor der dir. bel. en ace bestaande uit de gemeenten 's GravendeelMaasdam en Puttershoek welke zijn gevoegd, als-, de gemeente 's Gravendeel bij het kantoor te Strijen, onder beheer van den ontv. H. van Hall aldaar; de gemeenten Maasdam en Puttershoek bij het kan toorte Heinen- oord c. a. onder beheer van den ontv. A. van der Minne al daar. Naar men verneemt, heeft Z. M. dezer dagen den heer A. van Ginkel, thans deurwaarder bij het prov. gerechtshof van Zuid-Holland benoemd tot adjunct.-commies bij het de partement van Buitenl. Zaken. De Ministers, de Voorzitters der beide Kamers en de leden van het corps diplomatique zijn door Z. M. uitgenoo- digd om de begrafenisplegtigheid bij te wonen in de kerk te Delft. De heer Pike, Minister van de Vereenigde Staten van Noord Amerika te 's Hageis, tot bijwoning van de ter aardebestelling van wijlen H. M. de Koningin-moeder, van zijn buitenlandsche reis in de residentie teruggekeerd en in het hotel Paulez afgestapt. De audiëntie van den Minister van Marine zal Vrij dag a. s., 17 dezer niet plaats hebben. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag a. s., den 18 Maart niet plaats hebben. In de zitting der Tweede Kamer van heden Woens dag is benoemd tot commies-griffier Mr. J. P. R. Tak com mies bij den Raad van State. Voorts zijn aangenomen de volgende wetsontwerpenals 1°. bekrachtiging eener dading over novaal tiendrecht onder de gemeente Bergen-op-Zoom en Halsteren. 2°. Bekrachtiging eener verkoop van rijksgrond aan de gemeente Hellevoet- sluis. 3°. Aanvulling der begrooting van het fonds, voort spruitende uit de koopprijzen van domeinen voor de dienst van 18 64. 4°. Onteigening van percelen ter verruiming der rivier de Waal bij Zalt-Bommel. 5°. Onteigening tot verbetering van den Nederrijn boven Wijk bij Duurstede. 6°. Onteigening ten behoeve van den spoorweg van Heere veen naar Leeuwarden. Dingsdag is bij den Hoogen Raad der Nederlanden ka mer van strafzakenbehandeld het beroep in cassatie van P. Jansen en J. C. Ruttenrequiranten tegen een arrest van het Provinciaal Gerechtshof in Limburg, waarbij zij ter zake van moord zijn veroordeeld tot de straffe des doods. Gelijk uit deze treurige zaak, welke nog van versche dag- teekening is, genoegzaam bekend is, was de eerste veroor deelde de knecht en de tweede de dochter van den versla- gene, z(jnde diens vrouw, die mede ter zake van dien moordaanslag had terechtgestaan echterbij gebreke aan vol doend wettig bewijs, van die beschuldiging vrijgesproken. De advokaat van de requiranten, Mr. J. J. van Geuns heeft bij pleidooi drie middelen van cassatie voorgedragen en ontwikkeld. Het nemen van conclusie door het Openbaar Ministerie is bepaald op 20 dezer. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft een plaats in het midden der voormalige paardenmarkt in het Lange Voorhout aldaar aangewezen voor het standbeeldopterigten voor wijlen Hertog Bernard van Saxen-Weimar. Het artillerie-kampdat dezen zomer in de vlakte van Waalsdorp zal betrokken worden, zal door den luit.-kolonel Woortman-Spandaw van het 2de regement vest.-artillerie gecommandeerd worden, Uit Assen meldt menbetreffende het rechterlijk on derzoek in zake het plotseling overlijden eener jonge doch ter te Ruinerwolddat haar dood aan geene andere oor zaak mag geweten worden dan aan kramp kolijk. Bij de ontbinding der stoombootreederij Harlingen (die opgelost is in de Harlinger stoombootmaatschappij) is aan de deelhebbers voor elk aandeel van f 1000, een dividend uit gedeeld van f 211, Naar men verneemt, heeft de Wel. Eerw. Zeer Gel. Heer Dr. A. Pierson zijn voornemen kenbaar gemaaktom de betrekking van predikant bij de Waalsche gemeente te Rotterdam neder te leggen. Ds. J. A. Stoop, predikant bij de Waalsche gemeente te Nijmegen, heeft voor het onlangs op bem uitgebragte beroep naar de Waalsche gemeente te Groningen bedankt. Het Studenten Muzijkgezelschap Sempre Crescendo is gewoon gedurende het wintergetyde een der wekelijksche concerten te bestemmen tot een liefdadig doel. Dan worden de deuren van het locaal wijd opengezet voor allen die tot dat doel willen medewerkendoor het geven van een gel delijke bijdrage, waarvoor hun tevens een genotrijken avond wordt verschaft. In den laatsten tijd vallen evenwel armen» concerten niet zeer in den smaak van het publiek, omdat men begreep, dat de buitengewone ondersteuning niet toe reikende was, om allen die behoeftig waren daarin, zoo als men het wel wenschte, te doen deelen. Wij juichen het denkbeeld toe, om de verpleegden in het Stedelijk Werkhuis ditmaal door de opbrengst van het concert, dat Dingsdag aanstaande door Sempre Crescendo gegeven wordt, een goeden dag te geven, door uitsluitend de gelden te bestemmen voor een buitengewone uitdeeling Men kan veilig aannemen dat die verpleegden de voorwerpen zijn die onderstand ver dienenomdat zij werken willen, en geen werk kunnen krijgen, anders dan in het Werkhuis. Zij zijn hetdie vroe gerof zelf of door hunne vrouwen en kinderen, langs de huizen der ingezetenen of voor de Studenten Sociëteit gin» gen bedelen. Sedert de stichting van het Werkhuis is die last opgehouden en is er nog soms last vanmen doet wel de bedelaars te verwijzen naar het Werkhuis of is ziekte de oorzaak naar de armbesturen. Is het dus niet van groot belangdat de arbeiders in het Werkhuis door een buiten gewone uitdeeling de overtuiging erlangen, dat zij belang stelling en hulpbetoon ondervinden van huune stadgenooten Het loffelijk doel van Sempre Crescendo vinde sympathie, zoodat de zaal geheel gevuld zij en de ontvangst hoogst verrassend. In de Javabode leest men een mededeelingdat de Indische regering een circulaire heeft gerigt aan de hoofden der departementen van algemeen bestuur, waarbij deze uit» genoodigd worden ter harer kennis te brengen, in welke vak ken van onderwijs bij voorkeur de ambtenaren zullen be- hooren uittemuntenwelke onder hunne bijzondere leiding moeten worden geplaatst. Volgens telegrafische berigten heeft in den nacht van 26 op 27 Februarij ter hoofdplaats Samarang een zware overstrooming plaats gehad. Bij later onderzoek is gebleken dat de schade aan de Gouverments-werken niet zoo groot is als men aanvankelijk dacht. Men vreest echter, dat de schade, aan particulieren toegebragt, belangrijk zal zijn. Op onderscheidene punten zijn de dijken doorgebroken, o. a. in den resider.tietuin doch op een andere plaats dan ten vori- gen jare. De nieuwe overlaat heeft goed gewerkt. Alles wordt in het werk gesteld om de schade zoo spoedig mo gelijk te herstellen. Bij dit onheil waren twee mensckerile- vens te betreuren. De Thermometer van Fahrenheit teekendealhier Dings dag des namiddags te 5 uur 3 5°, des avonds te 8 uur 34°, te 10 uur 33°. Woensdag morgen te 5 uur 32°, te 8 uur 34°, 's middags te 12 uur 38°, 's namiddags te 4 uur 35°. -Ad. Patti heeft 10,000 fr. en vrijen overtogt gewei gerd om ééue voorstelling te Brussel te geven. Mevr. Car- valho heeft 12,000 fr. 's maands te Londen geweigerd, om dat zij dan niet op concerten of soirees zou mogen optreden. De Prinses Mathilde weigerde een prachtig kleed voor 13,000 francs te koopenomdat het saisoen te ver gevorderd was mej. Pirson kocht het en treedt er eiken dag in het theatre du Gymnase mede op. Om een loge voor de opvoering van Mozart's tooverfluit te bekomenmoet men die 3 weken te voren bespreken. Carlotta Patti zet haar zegepralenden togt in Duitschland voort. Een dorp in het zuiden van Mecklenburg zal met Paschen geheel ontvolkt worden. De stokslagenwet heeft er tot eene botsing geleid ten gevolge waarvan alle inwoners

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2