N°. 1553. Vrijdag 10 Maart. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGE Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.76. Iedere regel meer 12{ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te" 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 's namiddags.Oost-Indische Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstentvau elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Tolegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's m. tot 10 u. 30 w. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - B urgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vau 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10- 2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aceijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft den 2den luit. K. J. A. Papevan het 3de reg. vest.-art., in rang en ancienneteit overgeplaatst bij het wapen der art. van het leger in O.-Tndië; en aan T. van der Zanden, gewezen bewaarder der 1ste klasse, lsten rang, in het huis van militaire detentie te Leiden, ver leend een pensioen ten laste van den Staat, van f 137 's jaars. L. baron Millitz, hofmaarschalk van Z. D. H. den Hertog van Nassau, is in de residentie aangekomen tot het overbrengen van brieven van rouwbeklag. De gezant heeft in het hotel Paulez zijn intrek genotneualwaar heden Don derdag Z. D. H. Prins Herman van Saxen-Weimar-Eisenach komende van Wurtemberg, is aangekomen. Ook de generaal Orloff van Parijs wordt aldaar verwacht. De generaal Mansouroff, buitengewooo gezant en gevol- magtigd Minister van Z, M. den Keizer aller Russen bij het Nederlandsche Hof, is van zyn buitenlandschen reis in de residentie teruggekeerd. Men wil wetendat ten gevolge van diens komst te 's Hage vele bezwarendie er konden bestaan ten opzigte van de teraardebestelling van H. M. de Koningin-moeder zullen worden uit den weg geruimden dat nu spoedig dag en plaats der begrafenis zal worden bepaald. De vice-admiraal May is van wege het Nederlandsche Gouvernement belast met de officieele kennisgeving van het overlijden van H. M. de Koningin-moeder aan de hoven van Berlijn en Petersburg. Er wordt heden Donderdag in de residentie algemeen verzekerd, dat de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van H. M. de Koningin-moeder zal plaats hebben Vrij dag den 17den Maart a. s. en wel in den Koninklijken graf kelder te Delft. Uit 'sHage wordt berigt, dat H. M. de Koningin-weduwe in haar uiterste wil de vier hooggeplaatste personen heeft aan gewezen om de slippen van het rouwkleed by de plegtige ter aardebestelling te dragen. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft een adres van rouwbeklag vastgesteld, dat aan den Koning door den geheelen Gemeenteraad zal worden aangeboden. Zoo men verneemt, zullen de te 'sHage gevestigde zang-collegiënvan af den dag der teraardebestelling van H. M. do Koningin-moeder, den rouw voor drie weken aan nemen. De Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der geneeskunst heeft zich bij adres tot de Tweede Kamer ge wend, tot herinnering aan haar vroeger adres van 4 Julij 1862, ten voordeele van de toen aangeboden wetsontwerpen regelende het geneeskundig staatstoezigten voorts aan de daarmee overeenstemmende uitspraak der Maatschappij in hare algemeene vergadering van Sept 1863. Het hoofdbestuur dier Maatschappij, Or. C. J. Vaillant, vice-president, en Dr. J. Zeeman, secretaris, zegt wijders, dat de wyzigiDgen in de vroegere ontwerpen ook op haar verlangen gebragt, zoovele verbeteringen der wetten zijn en herhaalt eerbiediglijk de meening: //dat de bedoelde Maat schappij het tot stand komen der wetten voor de volksge zondheid zoowel als voor de uitoefening der geneeskunst niet minder dan vroeger wenschelijk blijft achten." De heer S. J. van den Bergh en andere droogisten te 's Hage hebben zich tot de Tweede Kamer gewend houdende bedenkingen tegen een der ontwerpen der geneeskundige wettenthans bij de Kamer aanhangig. Ook de burgemeester van 's Gravenhagede heer Gevers Deynoot, die als zoodanig lid is van de commissie van beheer der Koninklijke Muziekschool, heeft als lid dier commissie zyu ontslag genomen, ter zake der jongste benoe ming van een directeur door den Minister van Binnenland- sche ZakeD. Ten opzigte van het internationaal congres van kruid kundigen en beoefenaren van den tuinbouw, dat gelijktijdig met de aaustaande tentoonstelling te Amsterdam zal worden gehouden, verneemt men het volgende: Door het bestuur der tentoonstelling is een bijzondere commissie uitgenoodigd om het congres te organiseren. Deze commissie bestaat uit de heeren Prof. Dr. C. A. .T, A. Oudemans te Amsterdam, voorzitter; Dr. N. W. P. Rauwenhoft', te Rotterdam secre taris; Prof. F. A. W. Miquelte Utrecht; Prof. H. C. van Hall, te Groningen; Prof. W. F. R. Suringar, te Leiden; J. C. Groenewegen, hortulanus te Amsterdam; J. H. Kre- lagebloemist te Haarlem, en H. Witte, hortulanus te Leiden, leden. Het congres zal den 7den April worden ge opend in een algemeene vergadering, daarna zullen de leden

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1