N°. 1551. Woensdag 8 Maart. 1 Binnenlandsch Nieuws. LEIBSCH MGBL Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 ra. naar Haarlem en Amsterdam te' 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. OverSouthampton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstenivan elko maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijden. - Burgemeester en IV ethoudersMaandagen Douderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -Z. M. heeft benoemdtot kommandant der Militaire Willemsorde de vice-admiraal J. L. C. Jaures, kommandant ran het Fransche eskader in de Japansche zeetot ridders 3de kl. dier orde; de kapt. ter zee A. L. M. du Quilio, bevelv. van de Semiramisen de kapt.-luit. ter zee H. M. Pasquier de Franchieubevelv. der Dupleix; tot ridders 4de kl. de luit ter zee C. L. Layrlechef d'état major van den Fransehen vice-admiraal, en L. A. C. Pallu, luit. ter zee bevelv. van de Tancrède- voorts tot kommandeur der Mi litaire Willemsorde den schout-bij-nacht sir A. L. Kuper kommandant van het Britsche eskader in de Japansche zee, en tot ridder 3de kl. de Britsche kapt. ter zee J. M. W. Hayes. Z. M. heeft benoemd tot directeur van het postkantoor te Oudenbosch H. B Wilkens, te Brummen J. P. Halber- stadt, te Doetinchem T. P. de Ridder, te Haarlemmermeer Jhr. H. A. van Foreest, te Noordwijk G. J. C. Bode, te Maarssen J. R. Krudopte Veenendaal H. W. de Ridder, te Dragten H. K. de Jongete Zwartsluis W. C. M. Snij ders en te Hoogeveen A. M. A. M. de Royvoorts tot rector magnificus bij de Utrechtsche Hoogeschool voor het academiejaar 1865-1866 de hoogleeraar Mr. J. A. Fruin. - De luitenant ter zee van de 1ste kl. F. P. du Rieu, is ten gevolge zijner benoeming tot Waterschout te Amsterdam, op zijn verzoek, met den 15den dezer, eervol uit de zeedienst ontslagen en ontheven van de betrekking van inspecteur over het loodswezen, en betonning, bebaking en verlichting in het lste district te Groningen wordende laatstgenoemde betrek king met den 16 den Maart aanstaande opgedragen aan den luitenant ter zee van de lste kl. O. van Slooten. Men berigt uit 's Hagedat Z. M. den Keizer aller Russen aan het Nederlandsch Hof de vrije beschikking heeft gegeven ten opzigte der teraardebestelling van het lijk van H. M. de Koningin-weduwe, en dat de begrafenis door Z. K. H. Grootvorst Konstantijn zou worden bijgewoond. - Koning Leopold heeftzonder de officieele kennisge ving van het overlijden der doorluchtige Vorstin af te wach ten zich gehaast een brief van rouwbeklag aan Koning Willem III te schrijven. De luit-gen. en adj.-gen. van Z. M. de Koning van Pruissen von Alvenslebenen de kamerheer van H. M. de Koningin van Pruissen de graaf de Perponcher zyn in de residentie aangekomen en aan het hotel Paulcz afgestapt, de eerste is door Z. M., de kamerheer door H. M. belast met het overbrengen van brieven van rouwbeklag bij het Nederl. hof wegens het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder, Gelijk reeds vroeger gemeld is, is het stoffelyk overschot van H. M. de Koningin-Moeder naar HD. kapel overgebragt. Het was na de gebruikelijke kerkelijke plegtighedendoor prof. Everardde med. doctoren van der Grijp en Vinkhui- zen en den heer P. Mouton in de lijkkist gelegd. In de ka pel worden sedert onafgebroken gebeden verrigt volgens de voorschriften der Grieksche kerk. Heden Dingsdag is de eerewacht aan het paleis van wijlen H. M. de Koningin-Moederonder kommando van een hoofdofficier betrokken door de lste komp. van het 3de bat. van het reg. grenadiers en jagers. De heer M. Verveer te 's Hage heeft een pothografische afbeelding van wijlen H. M. de Koningin-weduwe vervaar digd naar de bekende schilderij van Nicaise de Keyzer om in den handel te worden gebragt. Men verneemt, dat de voorstellingen in den Konink lijken schouwburg te 's Gravenhage a. s. Donderdag avond zullen worden hervat en dat zij later bij de begrafenis van het vorstelijk lijk weder 2 a 3 dagen zullen worden geschorst. De Minister van Binnenl. Zaken heeft op bekomen magtiging van Z. M. den Koning door middel van de Nederl. Staats-Courant zijn uitvoerig en hoogst belangrijk rapport openbaar gemaakt op het adres van werklieden in ijzerfabrieken, houdende bezwaren tegen de vrije mededin ging naar openbare werken door inlandsche en vreemde on dernemers. Onderscheidene Nederlandsche fabriekanten hebben dezer dagen naar aanleiding van dat adres zich tot den Koning gewend, om hunne bezorgdheid kenbaar te maken over de noodlottige gevolgenwelke een gehoor geven aan zulke verzoeken niet alleen voor den bloei der industriemaar ook voor de openbare orde zou kunnen na zich slepenom dat het op den weg van het meest onverbloemd socialisme zou leiden. In de zitting van het Prov. gerechtshof van Zuid-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1