i\°. 1548. Zaturdag 4 Maart. Binnenlandsch Nieuws. i t'. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Mom men Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regeU/0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Helft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; I u. 46 m.; 6 u. 6 m., t n. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te' 8 a. 44 ra.; 11 u. 43 m.; 2 a. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u, en te 10 u50 m.; 's namiddags te 8 n. 45 m. 'tavonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, '4 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijbs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Direote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 sur. van Zegel, Registratie dageljjks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Ten gevolge van het overlijden van H. M. de Ko- mngintmoeder waren Donderdag de verschillende paleizen en onderscheidene particuliere woningen in de residentie ge sloten. Des middags ten 12 uur is een aanvang gemaakt met het luiden der klokken van de kerkgebouwen hetgeen dagelijks tot na de plegtige teraardebestelling van H. M. de Koningin-moeder zal voortgezet worden. Uithoofde van het droevig sterfgeval zijn de schouwburgen in de residentie gesloten. Uit 's Hage wordt berigt, dat men aldaar Z. M. den Keizer van Rusland verwacht en dat het lijk van H. M. de Koningin-moeder op haar begeerte niet zal worden gebal semd. De dag der begrafenis is nog niet bepaald. Z. D. H. de Groot-Hertog van Saxen-Weimar wordt in de residentie verwachtzoo ook de generaal Budberg van wege Z. M. den Keizer aller Russen, brieven van rouwbe klag overbrengende. Men verzekert, dat Z. K. H, Prins Hendrik door wijlen Zijn Doorluchtige moeder tot executeur van haar tes tament is benoemd. De uiterste wilsbeschikking van de overledene Koningin berust bij den notaris Schmolck. - De gewone vergadering van den raad van Ministers is Donderdag middag bij den heer Thorbecke, Minister van Binnenlandsche Zakenaan huis gehouden. Een ligte onge steldheid verhindert Z. Exc. alsnog uit te gaan. -De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdag, den 4den Maart, niet plaatshebben. De Minister van Oorlog heeft aan de plaatselijke en garnizoenskoramandaiiten een circulaire gerigt, waarin hij kennis geeft van het overlijden van H. M. de Koningin- moeder en verzocht daarmede hare onderhoorigen bekend te maken, terwyl als blijk van hulde en diepe erkentelijkheid van het leger voor hetgeen de hooggeëerde Vorstin daarvoor bij haar leven wasal de korpsen van het leger bij de ter aardebestelling van haar stoffelijk overschot zullen worden vertegenwoordigd. Inmiddels zullen de officieren al dadelijk den rouw aannemen, waarvan de tijd van duur nader zal worden bekend gemaakt. Ten gevolge van het overlijden van H. M. de Koningin- moeder is onmiddelyk door Z. Exc. den Minister van Ma rine bepaald, dat de vlag en wimpel aan boord van alle oorlogschepen halverstok zullen geheschen worden. In de zitting der Tweede Kamer van beden Vrijdag is ingekomen een Koninklijke boodschaphoudende mede- deeling van het overlijden van H. M. de Koningin-weduwe Groot-Vorstin van Rusland. De Voorzitter stelt voor, het aanbieden van een adres van rouwbeklagwaartoe wordt besloten en de beraadslagingen over het koloniaal batig slot verdaagd tot aanstaanden Maandag 11 uur. Na een tijdelijke schorsing, waarin de leden in de afdee- lingen zich vereenigden tot benoeming eener commissie tot het opstellen van dat adres, wordt de zitting ten 3 uur hervat, een ontwerp ter tafel gebragt en besloten dat naar de afdee- lingen te verzenden. - Het wetsontwerp tot regeling van het verleenen van concessie, dat dezer dagen door de Regering aan de Tweede Kamer is ingediend, bevat hoofdelijk de volgende bepalingen; Concessie tot aanleg en exploitatie van werken of onder» nemingen van algemeen nut wordt door of namens den Ko ning enz, binnen den kring hunner huishoudingdoor pro vinciale en gemeente-besturen verleend op aanvragen welke worden onderzocht, waarna de voorwaarden, waaronder con cessie worden verleendaan den aanvrager worden mede gedeeld, of, blijkt de aanvrage niet aannemelijk, deze wordt afgewezen met opgave van redenen. Zijn de voorwaarden door den aanvrager aangenomen, dan wordt hem voorloopig concessiën verleend en legt de concessionaris binnen een ter mijn van hoogstens zes maanden een waarborgsom neder, waarvan het bedrag- bij de concessie wordt bepaaldniet beneden de 3 en niet boven de 8 pCt. van de geraamde kostenterwijl hij tevens doet blijken dat genoegzame mid delen voorhanden zijnom het werk of de onderneming tea uitvoer te brengen. Zijn verschillende aanvragen van dezelfde strekking gedaanen is de uitslag van het onderzoek om trent allen gunstig, dan worden de voorwaarden van con cessie aan al de aanvragers medegedeeld en de concessie verleend aan hembij wiens plan het algemeen belang het meest wordt gebaat en die den meesten waarborg voor de behoorlijke uitvoering aanbiedt. - Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is door eenige hoogleeraren, genees- en heelkundigen te Utrecht een adres toegezonden tegen de aanhangige wetsontwerpenrege-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1