N°. 1547. Vrijdag 3 Maart. A0. 18 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 ia de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vam genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te' 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 'a namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 n. 50 m.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. '«namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijkg-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusan, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 unr; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 9 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 9 4 uur. Z. M. heeft J. Verwiel benoemd tot burgemeester der gemeente Besoijen. Z. M. heeft den heer J. Gordon Spandawop ver zoek eervol outslag verleend als lid van het collegie van regenten over het huis van arrest te Zierikzeeen z\jn voorts tot leden van dat collegie benoemd de heeren Jhr. O. A. van den Santheuvel, ingenieur van den waterstaat aldaar, en J. K. Boeijeontvanger der registratie en domeinen en be waarder der hypotheken aldaar. Z. M. heeft den gew. bode b\j het Dep. vaD Marine H. ïreher, met 1 April a. s., ter zake van langdurige dienst, een pensioen verleend van f 406 's jaats. - Z. M. heeft den met verlof hier te lande aanwezigen lsten luit. der inf. van het leger in N.-Indie P. A. C. H. T. A, Werdmuller von Elggwegens ongeschiktheid tot het gaan hervatten der werkelijke dienst in N.-Indie, door lig- chaamsgebrekenals gevolg eener geschotene wonde voor den vijand bekomeneen eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, met toekenning van pensioen. Men verneemt, dat de kapitein ter zee de Man we gens zijn gedrag in de wateren van Simonoseki door Ko ningin Victoria is benoemd tot ridder der Bathorde. Het ingediend wetsontwerp omtrent het toezigt op het gebruik van stoomtoestellen strekt tot vervanging van het Kon. besluit van 26 Sept. 1833 en laat de policiezorg omtrent de plaatsing van stoomwerktuigen over aan de wet, die het Kon. besluit van 31 Januarij 1824, betreffende de oprigtiug van fabrieken en trafiekenmoet vervangen. De hoofdbepalingen van het wetsontwerp komen hierop neder niemand mag zonder vergunning van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken een stoomketel in werking brengen waartoe ambtshalve de ketel wordt beproefd en de veilig heidstoestellen onderzocht. De noodige werklieden en werk tuigen worden door de gebruikers van den stoomketel ter beschikking van den ambtenaar gesteld. De nadeelige ge volgen van de beproeving komen voor rekening van den eigenaar van den stoomketel, ten ware die beproeving door den ambtenaar niet met het noodige beleid was bestuurd. Alle in gebruik zijnde stoomtoestellen blijven aan een voort durend toezigt van regeringswege onderworpen. De ambte naren hebben ten allen tijde vrijen toegang tot de plaatsen waar de stoomtoestellen zich bevinden. De schade, veroor zaakt aan personen of goederen door ontploffing, komt voor rekening van hem, die het stoomwerktuig heeft gebruikt. Gedep. Staten van de provincie Zuid-Holland hebben bepaald1°. dat ter vervanging van wijlen den heer Mr. C. B. Nederburgh, die in 1865 moest aftreden, een ver kiezing als lid der Prov. Staten van Zuid-Hollandvoor het hoofdkiesdistrict Vlaardingen, zal plaats hebben üinga- dag, den 14den Maart 1865 en 2°. wanneer een herstem ming mogt worden vereischt, deze zal geschiedenDingsdag den 28sten Maart daaraanvolgende. Bij den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, is Woensdag behandeld een beroep van H. Schouten te Bodegraveningeland van den polder Nieuwe- koop en Noorden, van een besluit van stemgerechtigde in gelanden van dien polder, om de kosten der procedure over de betaling van Rijnlands bundergeld door alle perceelen in den polder te doen dragen. - Rapporteur, de staatsraad Borret; hebbende de belangstellende zelf zijn beroep nader toegelicht. Men verneemt met zekerheiddat de heer Mr. G. Dumbar zijn ontslag heeft gevraagd als burgemeester der gemeente Deventer. De hoofdcommissie tot de zaken der fsraëliten heeft opgeroepen alle personendie verlangen mogten toegelaten te worden tot het afleggen van een examen ter bekoming vaa een der rangen van Israëlitisch godgeleerde of Israëli tisch godsdienstonderwijzerom zich daartoe bij gezegeld adres, portvrij en met overlegging der vereischte getuig schriften, bij baar aantemeldenen wel voor een der rangen van godgeleerde vóór 1°. Meien voor die van godsdienst onderwijzer vóór 1°. Junij a. s. De heer Stuart, lid en secretaris van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenenheeft een belangrijk geschrift uitgegeven over de strafgevangenis te Woerdenthans ingerigt voor vrouwelijke veroordeelden waaromtrent hij talrijke bijzon derheden mededeelt en bepaaldelijk een beschouwing over den disciplinairen maatregel aldaar ingevoerddat de ge vangenen gedurende den ganschen tijd van haar zamenzijn met elkander geen enkel woord mogen wisselenmaar alleen

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1