N°. 1544. Dingsdag 28 Februarij. A°- 1865 I 30 Binnenlandsch Nieuws. '\}vr v-vr. LEIDSCH DAfiBLA D«z# Courant verschynt eiken dagbe halve Zon- «n Feestdagen, en koet root Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nore - mers Vyf Cents. Prys der Advertentiën1-6 regel»/0.76. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 86 Cte. Spoortreinen van Leiden naar s Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 8 u. 46 m,; 6 u. 6 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te' 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelyks ten 2 u. 'a namiddags, des Zondags buiten dienst. Poatbuiligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 in.; namiddags te S u, 45 u. avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. '«namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand Hij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorrreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 'a m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen vau het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie ia open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 nur. - De Gemeente-Architect is ts spreken op het Raadhui*, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 our. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—-7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; ran 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. ran Zegel, Registratie dagelijks van 84; ran de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van de ge meente Raumsdonk Th. Heerc en te Geulle H. i. Vijgen. Z. M. heeft aan den heer J. A. Willinge Brantsma op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Dei- num; voorts benoemd tot ontvanger der dir. belast., in- en uitg. rechten en aecynseu te Maassluis c. a. den heer J. Buys, thans te Capelle; tot ontvanger der registratie en domeinen te Schiedam den heer G. I. Jacobsonthans te Wyk bij Duur stede te Bergen op Zoom den heer E. Maartensthans te Sluis en te IJsselstein den heer C. van Berkel, thans te Zaandam. - Op voordragt van den Minister van Binnenl. Zaken is, bij Koninklijk besluit van 22 Febr. 11. vernietigd art. li der instructie voor den openbaren onderwijzer te Laren door den Gemeenteraad vastgesteld, waarby bepaald was, dat eenige aangeduide R. C. feestdagen als vacantiedageu zouden worden beschouwd; welke bepaling inbreuk maakt op een van de hoofdbeginselen der wetregelende het lager onderwijs. Men verneemt, dat by den Raad van State eerstdaags het outwerp van een wetboek van burgerlijke rechtsvordering zal worden ingediend. -Sedert een paar dagen circuleert te Kampen een adres aan de Tweede Kamer, om te willen overgaan tot het voor stellen van maatregelen tot beteugeling van het iieerschend misbruik van sterkeu drank. Op dat adres is behalve door deu Commissaris des Konings in Overyssel door een aantal andere hooggeplaatste ingezetenen, alsmede door de verschil lende godsdienstleeraren geteekend. Naar wij vernemen, is de heer Staring, referendaris aan het Ministerie van Binoenlacdsche Zakennaar Frank fort vertrokkenten einde aldaar bijtewonen een conferentie van het Duitsch-Oostenrijksch Telegraaf-Vereinwaar Neder land lid van isen zal hij van daar naar Parijs reizen om de vergaderingen bij te wonendie aldaar door de gemag- tigden van verschillende staten zullen gehouden worden, ten einde de belangen der telegraphie te bespreken. Zaturdag nacht heeft zich de koortsachtige toestand van H. M. de Koningin-moeder krachtiger verheven, zoodat de toestand Zondag minder gunstig was. Aangaande den toestand van H. M. de Koningin- moeder is heden Maandag uitgegeven het volgende bulletin De dag van gisteren was zeer onrustig en vermoeijend even als. de laatste nacht. Ten 9 ure heden morgen; van tyd tot tijd wordt de ademhaling minder vermoeijend. De Nederlandsche Industrieel deelt mede, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken een of meer der werklie den, die zich tot den Koning gerigt haddenheeft tot zich toegelatende voorgedragene bezwaren belangstellend aange- hoordde stellige toezegging gegeven van te zullen onder- j zoeken wat er van regeringswege zou te doen zijn om aan de klagt te gemoet te komendoen opmerkendat Z. Exc. de regering niet was, maar zijn ambtgenooten moest raad plegen en de voorstellers bij Z. Exc. terug bescheidenom nader antwoord te komen hooren. In het belang ook van onze Leidsche industrie moeten wy dat adres en die pogingen van werklieden in ijzerfabrieken onze aandacht vestigen op het beginseldat als het eenige ware en goede ten grondslag en leiddraad bij openbare aan bestedingen strekken moet. Zoo het doel der adressanten al leen was een privilegie of bevoorrechting voor de binnen landsche ijzerfabriekaDten te erlangen tegenover de buiten- landsche concurrentenin geen geval kan daaraan worden toegegevenwant dat zou strijden met het algemeen belang der natie en bovendien tot schromelijke misbruiken aanlei ding geven. Maar 'tis geheel iets anders, dat het toezigt van wege de besteders op de vervaardiging der werken in buitenlandsche fabrieken geschiedt voor rekening van het Rijk want die kosteo ook uit 's Rijks schatkist betaald wor dende verhoogen de aan nemingssom. En als nu weken achtereen een ingenieur op rijkskosten naar het tarief in het buitenland moet verblijven en nu en dan een hoofdambtenaar zich ook daarheen begeeft, dan moest het bedrag der kosten van den buitenlandschen yzer- fabriekant of aannemer worden ingehoudenwaardoor de verhouding bij de concurrentie in evenwigt was. Bovendien is er een bezwaar, of bij den invoer van de buitenslands gefabriceerde ijzeren werken de rechten naar de werkelijke waarde zijn betaald waarvoor ook gegronde reden van twijfel bestaat. De concurrentie moet vrij zijnmaar ook de eischen voor allenmaar naar de verschillende eischen berekendeven billijk en rechtvaardig zyu.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1