Binnenlandse!] Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.SO in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.7a. Iedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Grav8nhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 n. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;*s namiddags te3u.45m. savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 m. 'snaraiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 mav. Zittingen wan het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en JFet houdersMaandag en Donderdag te 11 uur. Cotnmissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te lOuur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 2 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnseo dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijLs Directe BelastingenMaandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de i3ypoS.hoi.ea en het Kadaster van 94 nur. Z. M. heeft benoemd lot burgem. der gemeente Nee- ritter P. F. Linssen voorts aan tl. van den Heuvel, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend ais burgem. der ge meente Oss, onder dankbetuiging voor zijne in die betrek king bewezen diensten; en in diens plaats benoemd A. van der Steen. Door Z. K. K. H. den Keizer van Oostenrijk is be noemd tot ridder der orde van de IJzeren Kroon de kapt. ter zee W. H. Dittlof Tjassens, equipagemeester bij 's Rijks marinewerf aan den Helder. De Minister van Biunenlandsche Zaken heeft tot di recteur der Koninklijke Muziekschool te 's Gravenhage be noemd W. F. G. Nicolaileeraar bij die inrigting. H. M. de Koningin-moeder heeft een onrustige» nacht doorgebragt en de hoest bleef aanhoudeu. HH. MM. de Koning en Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik hebben Woensdag bij H. M. de Koningin-moeder een bezoek afgelegd. Uit het bezoek door Z. M. den Ko ning bij de Koningiu-moeder gebragt, laat zich afleiden dat de ongesteldheidwaaraan Z. M. sedert eeuige dagen zelve leed, gelukkig van min beduidenden aard schijnt. Volgens de geruchten zou zich een gezwel hebben vertoonddat men echter hoopt, dat spoedig verdwenen zal zijn. Aanstaanden Vrijdag zou ten hove een thé-dansanle met souper plaats hebbenmaar deze partij zal uithoofde van de ongesteldheid van H. M. de Koningin-moeder geen voort gang hebben. Men schrijft uit 's Hage het volgende; In de aris tocratische kringen te dezer stede maakt thans veel opgang- het volgende quatraindat de verdediging van een dezer dagen veel besproken letterkundige - een verdediging op de schaal der kritiek gewogen en te ligt bevonden - heeft uitgelokt: //Aurore," étant huê Par un huet huant, Est dignement vengé Par un lion luttant." Te 's Bosch zijn voor 2de geneesheer bij het gesticht voor krankzinnigen, op het drietal geplaatst, Drs. Kuiper te LarenKok Ankersmit te Meer-en-Berg en Heynis te A msterdara. Voor de openstaande betrekking van praeceptor aan het gymnasium te Leeuwarden zijn door curatoren aanbevo len de heeren A. J. ten Brink en C. Loeff, candidaten in de letteren te Utrecht, en de heer II. J. Guieherit, rector aan de Latijnsche school te Groningen. Dingsdag 11. had te Rotterdam bij inschrijving de aanbesteding plaats van een kerkgebouw met pastorie en verdere aanhoorigheden voor de Christelijke Afgescheidene gemeente in de Hovenierslaan, waarvan de minste inschrij ver was de heer D. A. van Krevelen Dz,, voor de som van f 50,467. Te Nijmegen is 11. Dingsdag een gedeelte van den boven!\.ruin van de vestingmuur tusschen den Hezer- en Mo lenpoorten ter lengte van ruim 70 ellen ingestort. Omtrent de geschiedenis van het voorgevallene op de spoorwegbrug van Zutphen op 13 dezer wordt uit een officiële bron het volgende medegedeeld Wanneer de draai brug digt iswordt zij door middel eener excentriek aan een der einden even opgeligt en vervolgens neergelaten opdat de rails des te juister aan elkander zouden sluiten. Dit was op 13 Febr. ook geschied toen de trein zich van het station iu beweging zou zettendoch een Duitsch ar beider, Lang genaamd, merkte aan den brugwachter op, dat het draaijende gedeelte iets hooger lag dan het vaste stuk der brug; de rails lagen wel juist tegen elkander aan, doch de eene was mogelijk een halve duim hooger dan de audere. De brugwachter nu, meenende dat er gevaar be staan zou bij het overrijden, maakte noodteekenen met zijn armen optestekende trein stopteen men vond dat het ongerief veroorzaakt was door een stukje ijsdat zich tus schen de riggels der brug bevond, waardoor het draaijende gedeelte niet juist in hetzelfde vlak met de vaste spanning kwam te liggen. Was de trein doorgereden dan zou er waarschijnlijk geen gevaar voor derailleren bestaan hebben daar het stuk ijs wel door de zwaarte van den trein zou verbrijzeld en dus alles in orde gekomen zou zijn. De zaak heeft zich dus vrij eenvoudig toegedragen en heeft slechts wat veel opzien gebaard en praatjes na zich gesleept, omdat zijdie het seinen gezien en het schreeuwen gehoord hebben zonder te weten wat het was, er allerlei onrustbarende geruchten van hebben rondgestrooid die natuurlijk niet verkleind werden. Er is dan ook van wege de politie geen de minste maatregel

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1