N". 1540 Donderdag 23 Februarij. A". 1865. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot grootofficier van de orde der Eikenkroon den aftredenden secretaris van den Raad van State Mr. C, T. J. baron de Constant Rebecque. Bij besluit van den 19den dezer, N°. 1, heeft het Z. M. behaagdaan de korvet met stoomvermogen Medusa een zijdeen aan de schroefstoomschepen het Metalen Kruis en Djambi eu raderstoomschip Amsterdam een gewone vlag te schenken, met vermelding aan de eene zijde der witte baan van het woord Simonosekien aan de andere zijde dier baanvoor het eerste schip de beide dagteekeningen en voor de drie overigen de dagteekeningwaarop door hen is deel genomen aan de gevechten in de Straat van dien □aam, en zulks als een blijvende herinnering aan dat roem rijk wapenfeit. Van die vlag zal alleen bij feestelijke gelegenheden wor den gebruik gemaakt, en zal zg moeten gevoerd worden aan den grooten top. De hoogleeraar Donders, is door Z. M. den Koning van Zweden tot ridder van de Poolstarorde benoemd. - Bij beschikking van den Minister van Koloniën, van den 16den Februarij 1865 lit. Apz., N°. 20, is de civile ingenieur Abraham Johan Petrus Saaymans Vader gesteld ter beschikking van den gouv.-gen. van Indië, om te wor den benoemd tot asp.-iugeu. van den waterstaat en 's lands burgerl. openh. werken daar te lande. - In de zitting van den Gemeenteraad van Dordrecht van den léden dezer, deelde de voorzitter onder de inge komen stukkeude volgende missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 9 Febr. 11., mede: //Op het adres van den Raad van den lsten dezer, heb ik de eer te antwoordendat de Raad zich overtuigd kan houdendat bij vasistelling van het plan voor den spoorweg te Rotterdam het algemeen belang van het verkeer door mij tot rigtsnoer zal worden genomen." De Minister van Binnenl. Zaken, (get.) Thorbecke. - In de zitting van den Gemeenteraad vau 's Graven hage heeft de voorzitter medegedeeld dat door burgemees ter en wethouders een ongunstig praeadvies is uitgebragt op het adres houdende aanvrage tot het oprigten van een geheel nieuwen schouwburg. Den 17den dezer heeft de rechtbank te Hertogen - boscb uitspraak gedaan in zake de verwonding te Grave op 27 Dec. jl. Zij heeft aangenomen dat, niettegenstaande de zware verwonding - en waardoor de verwonde als het ware met gebroken oogen en stervende stem heeft gelegen- het toch gebleken is, dat hij reeds den 15den dag zijn gewoon werk van slagter weder heeft verrigt en daarom het feit gebragt onder de eenvoudige verwonding art. 311 C. P.; maar toch den beklaagde F. van Gemert overeenkomstig het requisitoir van het officiete dier zake veroordeeld tot 2 jaren gevan genisstraf, f 100 boete en bij wanbetaling der boete nog 14 dagen gevangenisstraf. Zondag heeft te 's Bosch een gerechtelijke lijkschou wing en lijkopening plaats gehad van de jonge jufvrouw P. v. d. B. die, van een zwakke gesteldheid zijnde, Vrijdag avond onverwachts overleden is, na of ten gevolge van het gebruik van morphine, welke haar, naar men verneemt, in een te ruime dosis zou toegediend zijn geworden door den plattelands geneeskundige A. uit het naburig R, Tegen de zen laatste zou, naar gemeld wordt, een vervolging ingesteld worden zoo wegens manslag door onvoorzigtigheid als we gens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. Ongeveer 9 a 10 weken geleden werd een vrouw in de Kranestraat te 'sHage, door een honddie jongen had gebeten. Die hond scheen een kwaadaardigen aard te hebben, zoodat die van kant werd gemaakt. De vrouw is echter van dien tijd af ongesteld gewordenzoo zelfsdat zij in verren staat van kranzinnigheid geraakte, en men er op bedacht was haar naar het krankzinnigen gesticht over te brengen. Zij is echter Dingsdag een natuurlijken dood gestorven. Dezer dagen vierde de Vereeniging Eendragt en Vriend schap, onder de zinspreuk //de Medusa," welke sedert 1835 bestaat, en in de laatste jaren door Leiden trekt tot het houden eener vischpartij onder Hazerswoude, een feest, waarbij den oudsten opzigter daarvande heer K. Becht tot aandenken vereerd werd een groote zilveren medaille waarop gegraveerd was het schip de Medusawelke medaille aan een Oranje met zilver geborduurd lint bevestigd was. Door het op hem volgend oudste lid werd die medaille met een gepaste toespraak uitgereikt, waarin hij hartelijke woorden DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.71. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 5 u. 5 se. naar Haarlem en Amsterdam te' 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.j 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtiageü aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat:'s morgens te 8 u, en te 10 u. 60 ra.; 's namiddags te 8 u. 45 ra. savonds te 3 n. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUs-Teiegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg.Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage das Zaturdags vaa tluur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur, - De Gemeente-Architect is to spreken op het Kaadbuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 nur. Üantoor der Plaatselijke Aoeijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der ln- en Uitgaande Rechten en Acoijnse® dagelijks van 9—1 uur en van 8—6 «ur; van 's Rijks Directe SeMstingenMaandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9f aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 nur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1