N°. 1536. Zaturdag 18 Februarij. A^: ^j^C. Binnenlandsch jNieuws. I.IJIISIII 111 I. lilt I). Deze Courant verschynt eiken flag be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, *en frauco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteD van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; S u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 in.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u50 m.; s namiddags te 3 u. 45 m. savonds te 8 ii. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; oyer Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 30 m. 's iu. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen «au het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks vau 10 2 uur. - De Gemeente- Architect is te sprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 121 uur. Kantoor der Plaatse/ijVe Accijuseu, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks vau 9 1 uur en van 3 6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Alaaudag, üiugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. Men verneemt dat de 1ste luitenant G. L. M. baron Taets van Amerongen van het 2de reg. drag, te 's Hage met den lsten Mei a. s. bij den generaal-majoorbevelhebber in de 3de milt. afd. aldaar zal gedetacheerd worden tot het waar nemen dier fnnctiën van adjunct-chef en adjudant in die af- deeling. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de eerste maand van 1865, blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 3,952,837,14s tegen f 3,952,904,95 in hetzelfde tijdvak van 1864. Woensdag ochtend heeft te 's Hage een commissie, na mens 108 der aanzienlijkste landgenooten aan den kapt.-luit. ter zee Jhr. F. de Casembroot, een schilderij, door Jhr. van Heemskerck van Beest vervaardigd, aangeboden, ter herinne ring aan de heldhaftige wijze waarop de eer der Nederiand- sche vlag in de Japansche wateren is gehandhaafd. De aangeboden schilderij stelt voor; het Nederlanasch es kader in de straat van Simonosaki (5 en 8 September 1864). De commissie bestond uit de heeren Jhr. Boreel van Ho- gelanden baron Schimmelpenninck van der Oije en de beide Pollen baron van Pallandt van Waardenburg en Neerijnen graaf van Bechteren B. van der Velden, vice-president van den Hoogen Raad; baron van Heerdt, adjudant des Konings van Heemskerck van Beest, gewezen zee-officier, vervaardiger van het aangeboden schilderstuk; Dr. Brouwer Starck Dr. Beijnen baron van Wassenaar van Catwijck Jhr. van Weede; baron van Hardenbroek van Bergambacht; kapitein Roosinale- Nepveu en baron Brantzen van de Zijp. Gedurende dezen zomer zullen er geen andere kampen worden betrokken dan dat in de vlakte van Waalsdorp door eenige kompaguiën van de verschillende reg. vest. art., welke weder seriesgewijze zullen plaats hebben en dat te Zeist door een gedeelte van het bat. mineurs en sapeurs met de daarbij gedetacheerd wordende officieren onderofficieren en soldaten van het wapen der infanterie. Behartigenswaardig is ook wat de Aruhemsche Courant over de keuromanie ten slotte opmerkt: //Het zonder noodzaak vermenigvuldigen van overtredin gen, door tegen allerlei beuzelarijen bij keuren te voorzien, heeft ook dit groot nadeel, dat het, verbitterende, tevens het ontzag vo >r de overiieid en de schande der straf wegneemt. De politiedienaarsteeds gereed staande te verbaliseren omdat een of andere keur, wier nut niemand begrijpt, geschonden is, wordt een dagelijksche ergernis, een steen des aanstoots voor iedereen. De opgelegde gevangenisstraf, waartegen men vroeger als iets onteerends opzag, wordt een soort van inkwar tiering in de groote stadsherberg, waar men, zonder dat iemand er iets in vindt, een paar nachten blijft logeren. Wij hebben menig werkmandie te voren van het gaan zitten een schrik had hooreii verklaren dat hij na er kennis mede gemaakt te hebben, de gevangenis lang zoo erg niet vond, dat hij die thans eerder beschouwde als een kosthuis, waar het vrij wat beter was dan te huis." En nu komt er bij dat alles nog oefening in het afrigten om de werkzaamheid der po litie te bedriegen en te misleidenpoging om de keur te ontduiken. In den Koninklijken Franschen Schouwburg ie 's Hage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de opéra les Amours du üiable. Uit 's Hage wordt berigt, dat Ds. J. C. Zaalberg sedert eenige dagen ernstig ongesteld is. Op nieuw heeft het ijs in de rivier de Maas voor de stad Rotterdam zich vastgezet; de rivier vertoont van de mond der Leuvehaven af bovenwaarts een uitgestrekt ijsveld. In de Boompjes voor de groote Draaisteeg wordt de ge meenschap met de overzijde met roeibooten door een daar toe gemaakte sleuf onderhouden. Te Keulen was Woensdag de rivier voor de helft met drijfijs bedekt. Ook te Coblentz dreef Dingsdag in den Rijn en Moezel zooveel ijs, dat de overtogt met zeer veel moeite geschiedde. Uit Oberwezel wordt gemeld, dat het ijs zich Dingsdag middag te Kamruereck gezet heeft. De communicatie van Texel met den vasten wal is sedert een paar dagen gestremd; de overtogt van Texel naar het Nieuwediep geschiedt met groot gevaar en er be hoort moed toe om zulke; ijstogten te ondernemen. Kapiteiu Mets, als bestuurder en schipper der ijsvlel, verdient daar voor allen lof en bewijst het brievenvervoer hierdoor groote diensten. Als een bijzonderheid wordt medegedeeld dat bij den

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1