§0- GRAGIEUSEGEÏLLUSTREERDE AGLAJA. MEN VRAAGT Nummer Zes Ad verten tien. Lijders aan hel Hheumatiek Verloting ten behoeve van het Orgel hunner Gemeente Het Nummer van 3 Maart 1865 is uitgegeven en bevat raakte in eeu slecht humeur en antwoordde den heer Pourchet eindelijk //dat hij geen doek hoegenaamd zou ontvangen." Deze evenwel sommeerde haar om het schilderij te leveren,- of hem een schadevergoeding van 15,000 francs te betaleao De rechtbank, overwegende dat een artist verpligt is zijn overeenkomsten na te komen en dat voor de uitvoering slechts de noodige tijd moet worden gelaten wanneer geen tijd van levering is bepaald, heeft Rosa Bonheur veroordeeld om bin nen zes maanden het bedoeld schilderstuk te leverenen zoo zij in gebreke blijft, zal zij den heer Pourchet betalen 20 frs. per daggedurende drie volgende maanden waarna recht zal worden gedaan. De kosten van het rechtsgeding zullen door Rosa Bonheur gedragen moeten worden. Londen werd 11. Vrijdag plotseling verontrust door een gerucht, dat zich met de snelheid van het licht ver spreidde. Van mond tot mond liep de tijding, dat San- dringham-Hallin Norfolkde residentie van den Prins van Wallis, geheel door brand vernield zou geworden zijn. Ge lukkig is het gerucht evenwel gebleken overdreven te zijn. Waar is het, dat er in een der bovenste vertrekken brand is ontstaandoch men is er in geslaagd het vuur spoedig meester te worden zoodat de schade zeer gering is. -— De Amerikanen schijnen in Engeland het land af te loo- pen om liefhebbers te vinden, die hunne echtgenootenen kinde ren voor een zekere som willen afstaan. D& bladen althans verze keren dat in de afg^loopen week twee zulke verkoopen plaats grepen, zonder dat de politie er iets tegen vermogt te doen. The Pall-Mail Gazette, waarvan DingsJag 11. het eerste nom- mer verscheen, debuteerde met een dergelijk verhaal, dat in dien het waar is, de Engelsche natie tot schande verstrekt. Het plotseling overlijden van Mehemed Pacha op 5Ojari- gen leeftijd is een groot verlies voor de Turksche zeemagt. Hy was een dier weinige Turksche Ministers, die hun rang slechts aan hunne persoonlijke verdiensten te danken hebben. Hij heeft alle rangen der zeedienst doorloopen en zich als kapitein bij zonder onderscheiden gedurende den Krimoorlog. Hy is dade lijk opgevolgd door Vessim pacha, van wien niets byzonders te zeggen valt, dan dat hij den 27sten Januarij nog een on dergeschikt officier was. dien niemand verwacht had dat tot Minister benoemd zou worden. Den 19den Januarij is te Cairo de eerste steen ge legd van een groot hotel. Deze plegtigheid werd verrigt door den Minister van Openbare Werken Nuber Pacha. Dit gebouw behoort tot het groot terreinhetwelk door eene daartoe speciaal opgerigte maatschappij is aangekocht, met oogmerk om aldaar een geheel op EuropeBche wijze aange legde nieuwe stad te doen verrijzen, die onder anderen met een beurs, een schouwburg, een museum, enz. zal. prijken. in een Burger Huishouden ten spoedigste een knappe MEID of NOODHULP, zindelijk op haar werk, ei een Burgerpot kunnende koken. Nadere informatiën bij H. J. T. MATVELD, Papier-en Boek handelaariïoogewoerd alhier. BESTUURDEREN VAN HET GE NOOTSCHAP Mathesis Scientiarum Genitrix brengen bij deze ter kennis van die daarbij belang hebbendat tot het aannemen van Leerlingen zal worden gevaceerd op Maandag en Dings- dag den 20 en 21 Februarij aanstaande, des avonds van 6 8 ure, in het Locaal op de Pieterskerkgracht. Men wordt herinnerd, dat om toegang te verkrijgen tot de hoogere Reken- en Wiskundige School en de Bouwkundige Rekenschool er blijken moeten gegeven worden van bekendheid met de theorie van geheele en gebroken getallenvan bedrevenheid in het toepassen der hoofd bewerkingen op die getallen en van be kendheid met het metriek stelsel. Namens Bestuurderen voornoemd C. G. NIËUWVEEN, Secretaris. wilt gij nog langer aan deze smartelijke pijn lijden, daar er voor velen een spoedig en min kostbaar herstel te be komen is Ook lijders aan kramp en zinkings in het hoofddeze kunnen spoedig hersteld worden. De ondergeteekende noodigt een ieder uit om dit in de plaats zijner in woning bij wien men dit mogt verlan gente onderzoeken. Brieven franco. Hs. BERNTZEN. Mogten de Ondergeteekenden met dankbare blijdschap reeds een tweetal vorstelijke geschenken voor de ontvangen, zij hebben de blijde hoop, dat ook de overige leden van het Ko ninklijk Huis hunne medewerking tot dit doel niet zullen terughouden. Van die medewerkingook te dezer stedeontvingen zij reeds van verschillende zijden krachtige bewijzen. Het doet hun hart goed in deze dagen van strijd en span ning te ondervinden, hoe verschil van godsdienstige inzigten niet belet de za- menwerking tot een christelijk doel. Bovenal een woord van dank aan diegenen onzer Katholijke mede-christenen die onze Verloting door hunne fraaije geschenken opluisterden. Mogt hetgeen reeds in dezen gedaan is gevolgd worden door an-- deren. Stadgenootenwat gij ter bereiking van ons doel ten beste wilt geven zendt het ons en plaatst uwe namen op de lijst, die u tot het nemen van loten, aan uwe woning, nu of. weldra, wordt aangeboden, en die bewaard zal blijven als een bewijsdat de in woners van Leiden gaarne elkander de behulpzame hand bieden. J. E. INCKEL, Nieuwsteeg. H. HEI JEN, Oude Cingel. H. A. REIÖHE, Oude Vest. J. A. BOSMaarsmanssteeg. G. A. RE1MERINGER Stillfe' Rijn. J. H. JEDELOOHaarlemmerstraat. J. H. WIJNSTROOM, Hooglandsch# Kerkgra#ht. C. J. HEINTZNieuwe Rijn. Iedere Aflevering^kont --81$ Cent. Nieuuoveenbij Alphen a\d Rijn provZ.-Holl.) Leiden, 13 Februarij 1865. van de (holiandsche editie van de duitsche bazar.) Jaquetje «Cordylla;" Gestikte huispet voor heeren; Kussensloop met een gepunt garnituur Gehaakt garnitnur voor overtrekken of aioopen van kussens Gehaakt tusschénzetsel voor kussensloopen; Kleed over eene speeltafel; Twee tusschenzetsels; Patroon voor een lampen kleedje; Kraag en ondermouw met een gepunt garnituur; Ondermouw met kant gegarneerd; Geknoopte rand met franje; Reukkussentje; Dames pantoffel; Pantalon voor meisjes van 5—7 jaar; Fluweelen kraag en manchette; Manchette van taf; Nachtjak voor dames; Vest voor heeren: Onderpantalon voor heeren; Overjasje voor meisjes van 24 jaar; Kapmantel (peignoir); Twee tusschenietselsfransch borduurwerk; Gehaakte franje voor e'charpes, dasjes enz.; Reis-néceastire; AntimacasserTullen kleedje over een werktafeltje; Coiffure; l'empire;" Rand van gebreide mos met wollen bloemen Op het Supplement vindt men de KnippatronenOverjasje voor meisjes van 2—4 jaar; Kapmantel (peignoir); Pantalon voor meisjes van 57 jaar; Rels-ne'eessaire; Gestikte huispet voor heeren; Dames-pantoffel; Jaquette Cordylla;:" Onderpantalon voor heeran Nachtjak voor dames; Vest voor heeren; Dames-pantoffel; Ondermouwtje met kant gegar neerd; Kraag en mouw met een gepunt randje; Fluweelen kraag en manchette; Taffen man chette; Kussensloop. Bdrduurplaat. Kindermuts. Kragen. Manchetten. Toiletkussen. Randen. Knoopsgat. Naamcijfers. Patronen om doortestoppen. Alphabeth.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3