N°. i 529. Vrijdag 10 Februarij. A". 180; Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot commandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw den heer P. van Vollenhoven voormalig president vau de arrondissements-rechtbank te Rot terdam en J. Houler tot burgemeester der gemeente Schel linkhout. Z. M. heeft den officier van gezondheid der lste kl. bij de zeemagt L. Rautterop zijn verzoek, met den laat- sten Maart een pensioen verleend van /"1100 's jaars. Ter vervulling van twee vacatures in het provinciaal ge rechtshof van Drenthe zijn op de aanbevelingslijsten geplaatst de volgende heereu Voor de eene vacature, de heeren Mr. J. H. Willinga Tonckens, subst.-griffier bij het gerechtshof in Drenthe, Mr. L. Oldenhuis Gratama, rechter in de arrondissements-recht bank te AssenMr. F. B. Coninck Liefstingrechter in de Arrondissements-Rechtbank te LeidenMr. H. H. A. Sluis, lid van Gedeputeerde Staten van Drenthe, Mr. Schotburg Simon, rechter in de Arrondissements-Rechtbank te Heeren veen eti Mr. M. A. de Savornin LohmanSubst.-Officier in de Arrondissements-Rechtbauk te Assen. Voor de andere vacature, de heeren: Mr. F. B. Coninck Liefsting, Mr. L. Oldenhuis Gratama, Mr. J. van der Feltz Rechter in de Arrondissements-Rechtbank ie AssenMr. Schotburg Simon, Mr. H. A. Sluis, lid van Gedeputeerde Staten in Drenthe en Mr. C. L. Kniphorst advocaat te Assen. De Goesche Gemeenteraad heeft met 8 tegen 2 stem men zijn besluit gehandhaafdom niet-ingeënte personen in het belang der openbare gezondheid niet op openbare en bijzondere scholen toetelaten. De nieuwe redactie van het tijdschrift de Gids be staat thans uit de HH. Protf. J. T. Buys, R. FruinP. J. Veth en S. Vissering te Leiden, Mr. H. P. G. Quack, H. J. Schimmel, Prof. G. E. Voorhelm Schneevoogt en Joh. C. Zimmerman te Amsterdam. Maandag avond werden te 's Hage voor het eerst de nieuwe localen der Leesinrigting van den ambachtsman in de oude Molstraat geopend. Een ruime conversatiekamer met tal van dag- en werklieden, een net ingerigte leeskamer met een vrij groote bibliotheek, menigte van tijdschriften, kaartenatlassen enz. en eene zeer groote teekenkamer met eene uitmuntende verzameling van modellen voor oma" ment- en bouwkundig teekenen zijn neêrgelegd en allerlei belangrijke plaatwerken, geven aan ruim 200 ambachtslie den die leden zijn een uitmuntende gelegenheid aan tot een nuttige uitspanning. In de werkplaats van de heeren Devillers en Comp., steenhouwers te 's Hage, is een kunstwerk van een bijzonderen aard te aauschouwen. Het is bestemd om gesteld te wordeu aan de vijf sluizen bij het nieuw gebouwde stoomwerktuig tusschea Schiedam en Vlaardingen, voor de waterloozing van Delfland. Het bestaat uit een arduinen steenen plaat ter lengte van 7 Ned. ellen en ter hoogte van 2 Ned. ellen, waarop voorgesteld is het wapen van Delfland met al de hyraldieke kenmerken en de wapens der heeren, die thans het beheer over dat hoog heemraadschap voeren, ieder in een afzonderlijk schild op den zelfden steen uitgedrukt, namelijk van Jhr. A. van der Goes van Naters, dijkgraaf; Jhr. Mr. W. Quarles van UffordMr. S. Hartogh Heijs, L. H. Viruly van Keenenburg Jhr. J. F. van Vredenburgh, hoogheemraden; en G. H. Landmeter, secre taris en rentmeester. Niet alleen het trotsche van een kolossa- ien steenmaar vooral de kunstmatige en schoone bewerking strekt den vervaardiger allezins tot eer. Te Kampen is een behoeftig man Fidderin verge vorderde jaren dood op bed gevondenhij kwam om van kommer en gebrek. Wij vernemen dat ook te Leiden in een winkel is ontvangen een valsch 2 5centsstuk met de beeldtenis van Z. M. Willem II, dat blijkbaar van lood zich gemakkelijk laat buigen. Naar wij vernemen, is door een aanzienlijk getal werklieden in verschillende fabrieken van ijzerwerken in Ne derland, ook uit Leiden, een adres aan Z. M. den Koning ingediendwaarin zij hunne donkere vooruitzigten schetsen als gevolg van den in den laatsten tijd in toepassing ge- bragten maatregel van overdreven vrije mededinging, zoo wel buiten als in het land naar openbare werken waarvan het gevolg is, dat bijna al hetgeen wat hier in Nederland wordt aanbesteed in hun vak, aan buitenlanders wordt ge- BStJl MMLA Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen vau genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leideu naar 's GravenhageDelft, Schiedam eu Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 ra. naar Haarlem en Arasterdam tej 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 56 ra.; 4 ti. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd dc9 Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, de3 Zondags buiten dienst. Postbusligt'ingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags teSu.45tn. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-ïndisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische deu 14 en voorlaatsteu van elke maand Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 n. 30 ra. 's m. tot 10 n. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Acoijnseu, dagelijks va; S - uur en van 4 7 uur; der In- en Uitgaande Rechten on Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; rau 's.R ji s i>' eote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; - rende Hypotheken en het Kadaster, van 9 4 uur. i guud. De arbeid aan de fabrieken wordt daardoor natuurlijk i telkens minder en hierdoor worden bijgevolg ook de inkom- I sten der werklieden aan de fabrieken bekort, die, voor het

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1