N°. 1525. Maandag 6 Februarij. A". 1 $08; Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. 'c Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en llotterdara te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaaudag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur.- Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 8 2 uur en van 4 7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; vau '«Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot rechter-plaatsv. in de arr.- reclitbank te Amsterdam Mr. F. Knijper van Harpen adv. aldaar. Door Z. M. zijn benoemd de militaire leden en plaats vervangers in de militieraden voor de ligting van dezen jare en o. a. te Leiden de majoor d'Harvant Bigot de Villandry en de kapitein van Teijlingen van het 4de regement in fanterie. De adj.-administr. J. A. Kruyt, thans non-actief, wordt met den löden dezer geplaatst op Zr. Mr. wachtschip te Hellevoetsluis. Woensdag 11. heeft het Openbaar Ministerie bij de arr.-rechtbank te Zwolle geconcludeerd in de aanhangige zaak over de vraag: wie gerechtigd is het minderjarig kind van mevr. Pruimers tot zich te nemende moeder of de voogd? De conclusie strekte tot toezegging aan den voogd. De rechtbank zal op 15 Februarij uitspraak doen. Ter voorziening in de vacature van kantonrechter te Heusden is door de arr.-rechtbank te 's Bosch de volgende voordragt opgemaakt: Mr. G. Bosch, adv. te 's BoschMr. Ie Nobelgriffier bij het kantongerecht te Assenen Mr. G. P. A. Sopers, griffier bij het kantongerecht te Waalwijk. De Raad van eer, die Maandag jl. te 's Hage ver gaderd isheeft onderscheiden zittingen gehouden en zal ook in de volgende week bijeenkomen. Van den 5den tot en met den I2den Februarij is voor hen die het Metalen Kruis groot model dragenge legenheid in het gebouw van het groote magazijn van 's Rijks Marinewerf te Amsterdamter bezigtiging van de Zijden Vlag met het Metalen Kruis voor het schip van dien naam dagelijks van 2 tot 4 uur. Volgens de naamlijst der heeren redacteuren van het tijdschrift nde Gids," voorkomende op het titelblad van elke maandelijksche aflevering, maken de heeren P. A. S. Lim burg Brouwer, Cd. Busken Huet en E. J. Potgieter, thans geen deel meer uit dier redactie, tengevolge van de zooveel besproken artikelen, voorkomende in het Januarij tiommer. Men verneemtdat de verschillende leeraren bij de Rijks hoogere burgerschool te Middelburg tegen 8 Februarij door den directeur zijn bijeengeroepen. De voor de burger school bestemde gebouwen zijn thans gereed en met den aanvang van dit jaar aan het Rijk overgedragen. De opening der school zal in de eerste helft dezer maand plaats hebben. - Uit Nijmegen wordt gemeld: De buitengewoon snelle rijzing van de rivier de Waal was zoo groot dat 11. Zondag avond de kade, vooral ter hoogte van de verzakking, niet meer te passeren was, en spoedig stroomt het water op die plaats tot een aanzienlijke diepte. De kaaimuur, welke se dert eenigen tijd reeds afgeweken was, is, waarschijnlijk ten gevolge van den hoogen waterstand, thans veel meer vooruitgeschoven. Ook is een gat gevallen in den grond boven het riool, onder het Vispoortje doorloopende naar de kade, even boven de peilschaal. Dit is tengevolge van een defect aan het riool. Den 30sten Januarij des namiddags ten drie uur is men begonnen het water in den Ooy-polder te laten. Te Haarlem trad dezer dagen een echtpaar het 60ste jaar van hun huwelijk in. De oudelui zijn nog gezond en kras, en wonen bij een dochter in, een bekwame borduur ster, die in hun onderhoud helpt voorzien, terwijl de oude man zijn klein- en loterij-handel nog voortzet. Zij behooren tot de Portugeesche Israëlitische gemeente te Arasterdam waar een tal van kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen van het echtpaar, David Naar Grenada en Jaël Coronelwonen. In aanmerking genomen de behoefte aan predikanten bij de Doopsgezinde sociëteit in de laatste jaren is bet niet onbelangrijk, dat zich voor het volgende toelatings-examen 21 kandidaten hebben doen inschrijven, een getal dat vroeger nooit zoo hoog klom. Beroepen bij de Herv. gemeenten te Opheusden Ds. N. Warmolts te Gerkeskloosterte Ammerstol de kand. Dr. W. A. Terwogt; te Willige Langerak de kand. K. W. Hul- sleijnte Poortvliet Ds. J. A. C. Nonhebei te Kesteren te Wilnis de kand. J. H. Mühring; te Montfoort Ds. H. Bax aan den Vuursche; te 's Grevelduin -Cappelle Ds. P. Deet- man te IJsselmuiden. Beroepen bij de Christ. Afg. Ger. gemeenten teBoxum Ds. J, H. Vos te Heerenveen; te Weesp Ds. W. van der Kley te Almelo; te Broek op Langendijk Ds. J. Juch te Landsmeer. Ds. J. Greven heeft het beroep naar de gemeente Dinteloord aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1