Seraphine-örgels. Advcrtentiën. FABRIEK Men vraagt te HUUR van ilaaroiie en Haarwater Uitgaven van A. W. SIJT1IOFF te Leiden: BeniOSthenes en h. Lord brougham en lysias en w. a. hirschig a la w. hecker, of eerste proeve van onderzoek, hoe men in Nederland recenseert en Grieksch verstaat/0.50 in weerwil van hare fraaije eu goede eigenschappen, door den kanker aangetast en tegen dezen kanker wend ik het brandijzer der encycliea aan. De ex-Koning "Frans II wil ziju bezittingen in Rome verkoopen en, gelukt tiem dat niet, een leening sluiten, waarvoor dan die bezittingen, uit het huis Farnèse afkom stig, tot waarborg zouden strekken. Generaal Bosco is naar Engeland vertrokken om zoo noodig die leening tot stand te brengen. Het leven van Julius Cesar door Keizer Napoleon zal, zoo als men weet, in het Duitsch vertaald worden. Thans ver neemt men, dat door den Keizer last gegeven is zijn werk ook in het Engelsch over te zetten. Hij zelfs zal de proe van nazien. Volgens een te Parijs verspreid gerucht is Garibaldi op nieuw ongesteld. Carlotta Patti bevindt zich sedert eenige dagen te Parijs, na op vijftig concerten in Duitschland gezongen te hebben. Zij zal hare kunstreis door Beijeren en Zwitserland v oortzetten. De ziekte van den heer Proudhon te Parijs neemt zóó zeer toedat men voor het behoud van zijn leven vreest. Hij lijdt aan een verslapping van het ruggemergeen ziekte, die bij een werkzaam en eenvoudig man als hijzelden voor komt. - Donderdag is hij te Parijs overleden. In den laatsten tijd werd er te Parijs veel over het hart van Voltaire gesproken, dat nu in de Keizerlijke bi bliotheek bewaard wordt. Thans maken zijn hersenen het onderwerp der gesprekken en navorschingen van 's mans bewonderaars uit. Zij weten alleen dat die hersenen tijdens de balseming door den apotheker Mittouart uit den hoofd schedel genomen en zorgvuldig bewaard werdenen dat diens zoon, die geneesheer te Parijs was, in 1799 en an dermaal in 183 0 vergeefsche pogingen tot plaatsing daarvan in een der openbare museums heeft aangewend. Maar wat er sedert van geworden is, blijft tot heden toe eeu onop gelost raadsel. In Parijs, bet moderne Babelmoet tegenwoordig iedere dame die maar eenigzins aanspraak maakt op élégance rood haar hebben. Deze kleur van haar is aan de orde van den dag, en de dames bezoekeu druk het museum van den Louvre om op de beelden van Titiaan den goudachtigen haartint van de beroemde schoonen dezes onsterfelijken schil ders te bestuderen. Bovendien is de frisuur der dames zeer vreemd; de nieuwe wijze van het haar op te maken noemt men mal peigné (slecht gekamd!) Deze treffende uitdrukking beleekent een chaosachtige verwarring der harenwaaruit een lok te voorschijn komt, die over het voorhoofd tot op den neus afhangt; hoe lager die lok hangt, des te meer chic heeft het kapsel, dat overigens door een groote haar- dot wordt vastgehoudendie in den vorm eener 8 achter op het hoofd wordt vastgemaakt. De hoeden, die dit haar- gebouw moeten bedekken, worden van dag tot dag kleiner, zoodat ze veel van barets hebben; ze worden met ontzag- chelijke haarnaalden .aan het hoofd bevestigd. De kleederen blijven zeer lang; de dames slepen minstens een half el goed door stof en slijk achter zich mede; dit is wel niet heel zindelijk, maar het gaat voor zeer elegant door. De heerschappij der kriuoline daarentegen is ontegenzeggelijk geëindigd de japonnen sluiten digt aan het ligchaam of schoon er daarom niet minder goed voor noodig is; ze zijn met korte taljesen gordels van een hand breedte, die door gespen worden vastgehouden welke met do sloten der huis deuren kunnen concurreren. Dat zijn nu de uieuwe modes! Waarlijkmen zou haast denkenin een audere eeuw te zijn verplaatst Het parlementslid sir W. Fraser en verscheidene an dere Engelsche en vreemde reizigers zijn den 5deu dezer op hunnen togt over den Mont Cenis aan een groot gevaar ont komen. Kort nadat de diligence die ten 7 ure des avonds Lans-le-bourg had verlaten, het hoogste punt van den berg had bereikt, dreef een geweldige sneeuwbui de paarden eenig zins van den weg, waardoor het rijtuig in het midden van een nedergeploften sneeuwval geraakte en omsloeg. Niet dan met de uiterste moeite gelukte het den heer Fraser, hoewei gekwetst, zich vrij te werken en de paarden tot staan ts brengen, die inmiddels den wagen tot aan den rand van een 200 voeten diepen afgrond hadden voortgesleept. De reizigers hebben den nacht in eeu hutgenaamd Refuge N°. 5 moeten doorbrengen. Heden overleed mijne geliefde Eclit- genoole K. BOLLÉEin den ouderdom van 55 jareu na eene allergelukkigste echtvereenigiug van bijua 28 jaren. M. CHRISTIAANSE. Leeuwarden 14 Januarij 1865. Eenige kennisgeving voor talrijke Familie, Vrienden en Bekenden. eene BOUWMANSWONING met 40 a 60 bunders LAND, in den Haarlemmer- meerpoider. Adres, onder Letter M. bij den Boekhandelaar F. G. A. J. VAN WERKHOVEN, te Alphen a/d Rijn. ZAANDAMMER herstellen de ziekten van het hoofdhaar en bewaren dit levenslang, hetwelk door Geneeskundigen kan bevestigd worden; meer dan 100 getuigschriften liggen ten mijnen huize voor belanghebbenden ter inzage. Op franco toezending van eenige uitgekamde of afgeknipte haren ben ik bereid alle inlichting te geven. Op franco aanvrage, is het fleschje a 75 cents verkrijgbaar bij den vervaardi ger van Zaandammer haarolie en haarwater. ABRAHAM DORPEMA. Zaandam, O. Z., N°. 6 88. «F. WJÊLÏIMEHB. TAIi, Rivier-VischmarktWijk 7 N°. 36 te Rotterdam. thomas tate, Kort begrip der werktuigkunde. Handleiding bij onderwijs en zelfoefening. Vrij gevolgd naar het Engelsch; door p. m. brutel de la rivière. 3.60. Ch. delaunayAllereerste gronden der practische en theoretische Mechanica. Vrij gevolgd naar het Fransch en vermeerderd door f. a. t. delprat, Majoor der Artillerie en p. m. brutbl de la rivière Tweede druk. 2 deelen in linnen/ 5.30. Beschouwingen over het Aesthetische der Bouwkunst. Grieksehe en Romeinsche Stijl. Met platen7 f 2.—. p. m. brutel db la riviere, Geschiledcnls der bouwkunst f bij eenlge der merkwaardigste volken van vroegeren en lateien tijd. Met 25 platenS 2.75. Dr. w. a. hirschig, Vertaling van de eerste redevoering van den at- tischen redenaar Lysiasj O.30. Dr. j. a. van dissel, Hollandsch Laag-iTlaleisch Woordenboek. Tn linnen gebonden1.80. Dr. h. w. schroeder van der kolk, Het behoud van arbeidsvermogen bij de stoomwerktuigen1.50. Dr. j. bosscha, Jr. Het behoud van arbeidsvermogen in den galva- nischen stroom1 25 Dr. e. van der ven, Het theorema van Sturm, toegepast op twee vergelijkin gen met twee onbekenden1 -25. r r Le Doet. b. verver, 1'ÉcIairagc au gaz a l'eau a Narbonneetl'Eclairage au gaz leprinceexamines et compare'sf 1.60. a. j. janné, Korte beschouwingen over het empirisme in de vee artsenijkunde 0.60. Prof. f. kaiser, Be inrigting der Sterrewaehten "beschreven naar de Ster- rewacht op den heuvel Pulkowa en het ontwerp eener Stcrrewacht voor de Hoogeschool te Leiden, met platen1-90)

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3