BAHKTEREENIGDIG IJzeren Molenroeden. Evangelie-Prediking BROSSE VOLTA ELECTRIQUE Ad verten tien. DE HAARLEMSCHE Beste Haard- en Kagchelkolen Christelijke BSelaiig-en. du Doctor HOFFMANde Berlin. gestrand. Men heeft hoop, beide schepen te zullen kunnen afbrengen. Uit Liverpool meldt men dat het prachtige stoom schip Lelia, bestemd naar Wilmington, vergaan is; achttien menschen verloren daarbij het leven terwijl zeven manschap pen van de reddingsbootdoor de zware zeeën van hunne zitplaatsen geslagen en verdronken zijn. De petroleum schijnt een nieuwe toekomst te gemoet te gaan. Sedert eenigeu tijd werden er welgeslaagde proe ven genomen om deze minerale olie aan te wenden als brandstof in stoomschepen. Het is zeer verklaarbaar dat deze uitslag de aandacht der belanghebbenden heeft getrokken. Maandag avond werden over dit gebruik van den petroleum twee lezingen gehouden in de Royal United Service Insti tution te Londen. Men heeft op grond van verkregen re sultaten betoogd, dat petroleum geheel onschadelijk kon worden gemaakt; dat deze brandstof zes maal zooveel hitte gaf als dezelfde waarde in steenkoolveel minder woog en zoo weinig ruimte innam, dat steamers genoegzame hoeveel heid zouden kunnen innemen om van daar naar Australië te stoomen. In een tweede lezing werd meer uiteengezet het nut, dat deze olie in het huiselijk gebruik kon hebben. Wek ten deze mededeelingen aan den eene zijde groote ingeno menheid bij reeders, aan den anderen kant gaan er nu reeds klagten op uit de kolenmijn-districten. Men acht de belangen daar in gevaaren om het nieuwe gebruik van de petro leum zoo veel mogelijk tegen te werkenwijst men op het versche feit, dat Hr. Ms. schip Bombay door petroleum in vlammen werd gezet. Als bewijs van de kostbaarheid van 't oorlogvoeren tegenwoordig, geeft men op, dat het kortstondig beschieten van fort Fisher, bij Wilmington door de Noordelijken, 2£ millioen dollars aan krijsvoorraad heeft gevorderd. Lincoln is dan ook niet voor het hervatten van zulke proeven ge zind. De beschieting heeft den Zuidelijken slechts 3 dooden en 5 5 gekwetsten, 6 stukken geschut en eenige kleine schade gekost. officieel NfKKir wrat. Burgerlijken Stand van Leiden, van den 12den tot en met den lSden Januarij 1 865. Bevallen C. G. Gijbeis, geb. PloeuesD. levenl. - M. A. Dee, geb. Harms Z. - M. Wallegeb. Pondman Z. - M. J. van Es, geb. PlanjeD. levenl. - T. M. Pijnappelgeb. des Amorie van der Hoeven Z. - M. C. van der Linden geb. Gieze, D. - E. van Berge Henegouwengeb. van Soest, D. le venl. - G. A. Jong, geb. de Vries, Z. - G. Regeer geb. Be- kooijZ. - M. Crispijn, geb. Bon, D. - G. Schön geb. La- bordus, Z. - J. Fakkel, geb. Monnee D. - K. Maas, geb. Hartog, D. - A. M. C. van der Meer, geb. Rijss, D. - L. C. Menijn, geb. EbberlijZ. - J. J. Cramageb. Sieval, Z. - E. J. Dukgeb. de Meij D. - W. K. Bezie geb. Wagemans Z. - M. C. van der Markgeb. van SolingenD. - G. den Os, geb. Paus, D - A. J. H. Bonte, geb. van Oerle, Z. - T. J. Taijlor, geb. Teunissen, Z. - J. Petit, geb. LoeberD. - E. S. Seriier, geb. Jager, Z. - E. Esderts, geb. van der Nat, D. - W. Pillekers, geb. van den Boogert, D. - J. van dei- Harst, geb. Hoogenraad, D. - J. A. Seriier, geb. Chaudron Z. - H. Reuther, geb. van KesselZ. - J. 8. du Croixgeb. van den Berg D. Gehuwd: P. J. Freeken jm met C. S. Zwarts jd. - H. Zandvliet jm. met J. Macco jd. - H. C. van Benten jm. met A. G. Najer jd. Overleden: J. E. de Haan D. bijua 6 m. - N. Lacourt 46 j. - E. Ligtvoet D. 2 j. 2 m. - A. W. Sanders geb. van Gulik 3 7 j. - M. Fakkel geb. van Deteren 74 j. - L. van der Mark geb. van Veen 7 9 j. - J. Ligtvoet D. 9 m. - Sus*. Goe- bertus 19 j. Ant®. Helverstein 26 j. - T. C. Smit Z. 4 m. - II. van den Dop D. 3 m. J. Zierikzee D. 9 m. - A. H. van Kampen Z. 1 j. 3 m. - J. Singerling 45 j. - R. Coon D. 3 m. - P. Hamerling wed. Duivers 5 7 j. - E. Walle geb. van der Heiden 63 j. - W. van den Dop, Z. 2 j. 2 m. - T. S. J. Imhof D. 2 m. Eene JUFVROUW, van middelbaren leeftijd, m§ uit den fatsoenlijken stand, zag zich gaarne geplaatst, tegen Mei a. s. of vroeger, als jufvrouw van gezelschap, huishoudster, of ter verzorging van jonge kinderen; ook zou zij niet ongenegen zijn, met eene fatsoenlijke familie op reis te gaan, tot gezelschap. Zij Bpreekt Fransch en i3 bekwaam in alle vrouwelijke handwerken. Er zal meer worden gelet op eene fatsoenlijke behan deling dan op groot salaris. Adres franco Letter F. bij den Boekhandelaar W. BEETS, te Delft. te verkrijgen tegen f 1,10 en 9 0 cents het Nederl. mud, te Koudekerk a/d Rijn bij Schipper W. VAN WIJK. op ZONDAG 22 Januarij 1865, de» avonds ten zes ure di J. h. GIIMING Jr., Pred. te 's Hage. ZAAL, Noordeinde. neemt gelden a deposito. a. TIEN gulden en meer, opeischbaar dagelijks, of opkorten termijn, tegen vier percent. b. VIJF HONDERD gulden en hooger voor ééne maand vast, tegen koer» van den dag, (Verdere bijzonderheden vermeldt het reglement, aan het kantoor verkrijgbaar.) Verrigt INKASSERINGEN, volgens tarief; uitbetaling geschiedt terstond na berigt van inkomen. Geeft VOORSCHOT voor drie maanden of korter, op onderpand van effecten tegen voldoenden waarborg. Belast zich met COMMISSIEZAKEN in publieke fondsenverkoop vau coupons, enz. Zes jaren guarantie. GEBRs. B. POT. Elshouta\d. KinderdijkA°. 1864. La brosse volta électrique est le dernier progrès de la science; elle »e com pose d'éléments puissantsde bons conducteurs, et de quatre mille fils métal- liques, qui distillent le fluide et font pénétrersans determiner ni secousse ni commotion d'aucune sorte, un courant d' él eet ricité continu, permanent, dans la partie du corps sur laquelle on l'applique. Par ce moyen rapidela partie af- fectée de RHUMATISME; de paralysie, est bientöt soulagée et guérie, les congestions et les migraines se dissipentl'asthme se calme, et les névralgies cedent. Les cas de guérisonjournellemeut constates, sont considerables. Seal dépot pour le Royaume des Pays-Bas chez: Ve. W. VAN DER HULST. VE11EENIGINÖ VOOR dook Haarlem, 1 Januarij 1865. Amsterdam, Kalrei straatE. 46.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3