N°. 1303. Woensdag 11 Januarij. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft bij het Departement van Financiën be noemd tot referendarissen de heeren Mr. W. A. P. Versterk Pistorius en Mr. P. A. Holsboerthans hoofdcommiesen tot hoofdcommies, den heer J. Fraterman, thans commies. De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Fi nanciën hebben Zaturdag 11. een beschikking genomen waarbij aan de Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij toestemming wordt verleend tot de eerste storting van 10 pCt. op de aandeelen van het maatschappelijk kapitaal. Uit het onderzoek door de directie gedaan is geblekendat de geruchten en bezwaren vroeger en later ten aanzien der Maatschappij bestaan heb bende, geen voldoenden grond hadden om de soliditeit der Maatschappij in twyfel te trekken. Bij de beantwoording der gevraagde inlichting met betrekking tot de begrooting voor de Staatsspoorwegen van 186 5 heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken in de zitting der Eerste Kamer van Maandag het volgende mede- gedeeld De concessie voor het tracé van Haarlem-Uitgeest, door den heer Boreei ter sprake gebragt. De Minister antwoordt daaromtrentdat die concessie nog niet kan worden ver leend want de Regering is in onderhandeling met de Hol - landsche spoorweg-maatschappy over de exploitatie van de Noord-Hollaudsche lijn en over den aanleg van een ver korten weg van Amsterdam naar Leiden door het Meer. Nu moet men het eerst eens zyn over de voorwaarden der ex ploitatie, alvorens de concessie kan worden afgedaan. De zaak is dus nog in onderzoek. De Minister kan hier de vol gende mededeeling doendat in exploitatie komen de lijn Amhem-Zutphen met 1 FebruaryZutphen-Deventer in Au gustus; Zutpheu—Hengelo in October, en Tilburg-Boxtel in Mei. In den zomer kan de aansluiting in de rigting van Keulen plaats hebbenen zoo dit niet vlot genoeg gaatdan zal de lijn 's Bosch-Boxtel spoedig in exploitatie komenen behoeft dus niet te wachten totdat de brug bij Kuilenburg gereed zijom met Keulen in verbinding te komen. Voorts zullen in exploitatie komen de volgende lynen, als: Boxtel-Helmond in DecemberMaastricht-Vénlo in October en Nieuwediep-Alkmaar mede in October. Wat riu betreft de vraag van den heer Viruly nopens de concessie van de heeren Schretlen en Maxwil» voor de lyn van 's Hage naar Goudaheeft de Minister meermalen ge vraagdwaarom dienaangaande geen tracé is gegeven waarom er geen opname van terrein geschiedt en waarom niet meer dergelijke voorwaarden zijn vervuld, die noodig zyn om de concessie-aanvrage in overweging te kunnen nemen. De Mi nister moet naauwkcurige plannen hebben. Daaraan is niet voldaan, maar wèl is dezer dagen ontvangen een adres van genoemde heerenwaarbij zij afzien van hunne aanvraag ten behoeve der Rijnspoorweg-maatschappij. En nu heeft de Mi nister nog dezer dagen verklaarddat de aanvraag van de Rijnspoorweg-maatschappy in verband met de andere aan vragen wordt overwogen. - In dé avondzitting der Eerste Kamer van Maandag zyn aangenomen hoofdstuk Nationale Schuld met algemeens stemmen, hoofdstuk Financiën met 28 tegen 2 en hoofd stuk Oorlog met 27 tegen 2 stemmen. In de zitting van de Hooge Raadkamer van strafzaken van heden Dingsdag heeft de Advokaat-Generaal Römer ge concludeerd tot verwerping van het beroep van Cassatie in de zaak van D. van Es te Leiden tegen een arrest van het Hof van Zuid-Holland, waarbij hij ter zake van laster is veroor deeld. Uitspraak 25 Januarij. Heden Diogsdag is aan het Ministerie van Justitie aanbesteed het leveren Van 11,100 Ned. ponden gezwingeld blaauw Zuid-Hollandsch vlas. De minste inechryver was Al bertus van der Meyden te Oegstgeest voor 80 cent. Naar men van goederhand verneemt- heeft Mr. P. A. E. van Limburg Brouwer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Geueraalbedankt als lid der Redactie van het tijd schrift de Gids. In de jongste buitengewone algemeene vergadering van de Maatscbappy tot Nut der Israëlieten in Nederland', te Amsterdam gehoudenis door het hoofdbestuur praead- vies uitgebragt omtrent de vraag, of en in hoeverre de wy- ziging in de wetgeving der Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen invloed diént uit te oefenen op de al- of niet- instand houding van de Maatschappij tot Nut der Israëlieten in Nederland. In dit praeadviea stelde het hoofdbestuur op den voorgrond, dat de Maatscbappy tot Nut van 't Algemeen in haar doel en hare rigting geene verandering heeft ondergaanmaar gebleven is wat zij waseen Christelijk godsdienstige maat- LEIDSGH Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke No tu rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-0 regels 0.75. Iedere regel meer 12£ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 81 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'aGravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Pottbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 60 m.; 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savouds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 st. 'snamiddags. Oost-Indiaohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijlt»-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 ie. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Buryemeetter en JFetAouderi, Maandagen Donderdagte 11 uur. CoMuiittie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Buryemeetterdagelijks te 10 uur. - President der Commiitie van Fatrieage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - TAetaurie, dagelijks van 10 2 uirr. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van '«morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnaeu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen DoLderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1