N°. 1500. Zaturdag 7 Januarij. A°. 186 Binnenlandsch Nieuws. In de zitting der Eerste Kamer van Donderdag wer den over hoofdstuk IV (Dep. van Justitie) langdurige be raadslagingen gehouden. Een aantal sprekers nam daaraan deel. De Minister van Justitie heeft hen beantwoord en o. a. verklaard (waaruit tevens blijkt welke onderwerpen be handeld zijn): 1°. dat hij nog geen plan nopens de ophef fing der tienden heeft ontvangen, dat door hem zou kunnen worden overgenomen en dat de voorkeur zou verdienen bo ven het vroeger door hem voorgestelde en door de Kamer verworpen ontwerp; 2°. dat hij van oordeel is, dat ten op- zigte der naamlooze vennootschappen de Regering niet te spoedig moet tusschen beiden treden; dat intusschen aan de voorschriften van het Wetboek van koophandel stipt de hand wordt gehoudenen dat hij veeleer die bepalingen zou wen- schen afteschaffen dan de oprigting van zoodanige Maatschap pijen te bemoeijelijken3°. dat hij wel erkent dat de Wet geving op het Notariaat wijziging behoeft, maar dat hij voor alsnog tegen partiële wijziging gestemd is, en 4°. dat ook 9 het hypothecair stelsel verandering behoeft en hij dit niet ad calendas graecas zal verschuiven. Ten gevolge van gedane '.vragen heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken verklaard, dat men hem geen ontwerp betrekkelijk de aangelegenheden der quarantaine moet verwachten, maar dat, zoo van wege de Staten-Generaal het initiatief daartoe genomen werd, hq zoodanig ontwerp gaarne in overweging nemen zou. Het hoofdstuk is met algemeene stemmen aangenomen. Dingsdag avond heeft het departement 's Gravenhage der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met 14 tegen 8 stemmen aangenomen een voorstel van het bestuur tot vast stelling van een nieuw reglement voor het departement, in overeenstemming gebragt met de algemeene wet der Maat schappij. Dientengevolge is nu voor het departement aldaar bepaald, dat ieder, die zich aanmeldt, als lid der Maat schappij kan worden toegelatenmits men onderteekene een schriftelijke bereidverklaring om het doel der Maatschappij te bevorderen, welk doel, volgens de algemeene wet, bestaat in het verspreiden van algemeen volksgelukdoor bevordering van godsvrucht en goede zedenovereenkomstig de begin selen der Christelijke godsdienst en door het voortplanten van nuttige kundigheden, voornamelijk onder mingeoefenden. Woensdag avond had in den Kon. Franschen Schouwburg te 's Hage een luisterrijke voorstelling van les Huguenots plaats. Mevrouw Rosa de Vries van Os trad als Valentine op en droeg zoowel door zang als spel een bijval weg, die zich door luide toejuichingen en herhaalde terugroeping te kennen gaf. Het was een avond van wezenlijk kunstgenot, waartoe ook andere der artister.met name mevrouw Sallard en de heeren Matthieu en Dussarquesdie in de toejuichingen deel den bqdroegen. Een herhaling van deze opéra, op deze wijze uitgevoerd, zou zeker gelijke belangstelling opwekken. Zaturdag avond zal in den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage worden opgevoerd de groote opera les Huguenots, waarin Mevr. Rosa de Vries de rol en Va lentine zal vervullen. Te 's Hage is een vergadering gehouden van belang stellenden in het oprigten van een gebouw voor het hou den van concerten en groote vereenigingen. In die verga dering werd een commissie van 25 leden benoemd, die de zaak verder zal behartigen. - Donderdag werd aan de bureaux der Staatsspoorwegen te 's Hage aanbesteed bij inschrijving en opbod het maken van een stationsgebouw met twee nevengebouwen te Maas tricht, ten behoeve van den spoorweg van Maastricht tot Helmond. Daarvoor waren acht inschryvingsbilletten ingeko men. Het werd ingesteld op f 50,000 en is afgemijnd door den heer P. J. Ie Jeune te Maastricht, voor de som van f 92,000. Men schrijft uit Zwolle: Naar men zegt, zoude in de pijlers van de spoorwegbrug over den IJssel verzakking worden waargenomen. Meer bijzonderheden over dit hoogst- gewigtig feit volgen nader. Naar men verneemt is de Belgische trein heden Vrij dag morgen van Rotterdamdoor den zwaren ijsgang niet kunnen vertrekken. Donderdag avond is, naar men verze kert, de laatste schietschouwer aldaar bij zijn overgang een ongeval overkomen. Maandag 11. is door de Texelschen postschipper een lötal miliciens uit een Urkerschuit overgenomen daar de schuit aan den grond en in het ijs bezet zat. Voor de Boompjes te Rotterdam nabij de groote Draai- steeg werd de Maas Donderdag nog door vele voetgangers gepasseerd. LEIDSCH DAÜBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naat Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 in.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'a namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4 7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1