HANDSCHOENEN Piano-Handel. - Kwitering. T. VAN DER DOES, NEDERLANDSCHE RESIDENTIE- Advertentiën. iiaarolie en Haawater Reguliersbreestraat60 Amsterdam. 's Gravenhaagsche STADS-ALM AST AH Bij eeu juwelier in het Palais-Royal te Parijs is een houten horologie ten toon gesteld, geheel van hout, natuur lek de veer uitgenoaaenhet is niet grooter dan een ge woon horologie. De verkooper is op het gelukkig denkbeeld gekomen er een zeer hoogen prijs voor te vragen, 500 fr. namelyk. Als het 5 0 fr. kostte, zou niemand het willen dragenmaar nu zullen er velen zijndie er mede willen pronken. In Marokko worden telegraaflijnen aangelegd. Eerlang zullen Fez, Marquinez en Marokko met Tanger in verbin ding gebragt worden. De astrologen van den Keizer hebben zich nogtans met nadruk er tegen verklaard, omdat zij in de telegraaflijnen eeu duivelswerk zagen. De Keizer verklaarde echter dat hij telegrafen wilde en dat hij elkdie de dra den beschadigde, zou doen onthoofden. -— Onder den titel van: De vryzinnige Protestant, is te Parijs een nieuw blad verschenendat zich bijzonder met de tegenwoordige verdeeldheid onder de Fransche Hervormden bezig zal houden. De ook in Nederland bekende neger-acteur Ira Al- dridge bevindt zich thans te Kassen. Een reeks tooneelvoor- stellingen gaf hy te Tamboff en zonderde van zijn inkom sten een aanmerkelijken som af ten behoeve van de nood lijdenden door den brand te Simbirsk. Toen hij Tamboff verliet, schonk de adel hem een prachtig zilveren theeser vies, als een bewijs van waardering zijner talenten en ver eering van zijn uitstekende hoedanigheden en gezindheden. Uit Londen wordt berigtdat op den tweeden Kers dag de ale en de spiritualiën een hoofdrol hebben gespeeld, zoodat er meer personen wegens dronkenschap in hechtenis werden genomendan de cellen konden bevatten. Te Triest is een merkwaardig man gestorven een zekere Kalister, die, dertig jaar geleden, uit een Hongaarsch dorpje daarheen kwam, zonder eenig geld en zonder te kunnen lezen of schrijven. Than3 laat hij een vermogen van meer dan vier millioen na. De man had van de natuur een geest tot specu latie gekregen en een lust tot ondernemingen die zijn eenig genot uitmaakten. Ander genot kende hij niet. De gemakkelijk heid waarmede hy zonder boek te houden de ingewikkeldste zaken berekende en deed grensde inderdaad aan het ODge- loofelijke. - Dingsdag ochtend ten 8 ure zijn te Stafford twee moordenaars opgehangen; de een had een 74jarig man van het leven beroofdten einde hem te beter te kunnen be stelen; de ander had zijn lOjarig onwettig dochtertje ge wurgd, waarbij zijn bijzit behulpzaam was geweest; de ins gelijks tegen haar uitgesproken doodstraf is, uithoofde van hare zwangerschapalsnog onuitgevoerd gebleven. ÖFFICIËBiL JKIËU W - Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten, dat tot het laten inschrijven van nieuwe leerlingen, voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onder wijs gelegenheid gegeven wordt voor die der 1ste klasse voor jongensaan het schoolgebouw op de Aalmarkt; voor die der 1ste klasse, voor meisjes, aan het schoolgebouw op de Breêstraat voor die der 2de klasse voor jongens, aan het schoolgebouw in de Pieterskerkstraat voor die der 2de klasse voor meisje»; aan het schoolgebouw op de Breêstraat; en wel van den 2den tot en met den l4den January e, k., dagelijks (de Zondagen uitgezonderd), des voormiddags van half 9 tot 9 uur, en op Woensdag en Zaturdag daarenboven van 12 tot 2 uur des namiddags. Tegen 1 Meiwordt te Huur gevraagdte Leiden op eenen goeden stand een net BOYENHUISof BENEDEN HUIS voor een klein gezin. Opgave en brieven francoonder Letter ÜI. by den Uitgever dezes. in alle soorten, kleuren en grootevol gens de maat der hand verkijgbaar, en gros en détailin het depot van de Kon. Ned. Handschoenen-fabriekvan H. VIGELIUS COMP, te Amsjrdam, HeiligenwegD. 232. herstellen de ziekten van het hodkaar en bewaren dit levenslang, hetwelidoor Geneeskundigen kan bevestigd wolen; meer dan 100 getuigschriften ligen ten mijnen huize voor belanghebbeden ter inzage. Op franco toezending-an eenige uitgekamde of afgeknipte hen ben ik bereid alle inlichting te geven Op franco aanvrageis het fleschj a 75 een is verkrijgbaar bij den vervaaii- ger van Zaandammer haarolie en haarwar. Uitverkoop, tot zeer lage prijzen, van Pianino's HENRI HERZ, waarby er ééne is, die geheel tot verzending naar de Oost is ingerigt, groot formaat- cilindre-groot oblique, de bouworde a Luxe-pied a consoles, bekroond met de gouden medaille; het is de éérste soort der pianino's Herzde toon is dan ook uitmnntend, de naaste prijs is gewoonlijk f 1050.-— Zy zal nu geleverd worden a f 800.net; verder Pianino's FLEIG, te Parys, voor den lagen prijs van f 370.Pianino's DAVID, a f 290 en f 38 5.7 octaaf 3 »na- rig oblique (certificaten van oorsprong bij ieder instrument)eene uitmuntende vierkante solide pianino a f 70.-— Brieven franco aan het magazijn. voor het jaar 1865 veertigste jaargang). Prijs A ZAANDAMM1R ABRAHAM DORPEMA. Zaandam, O. Z., N°, 688. T. VAN DER DOES. Bij GEBROEDERS BELINFANTE, te 's Gravenhage ziet het licht: en Men vindt in dit algemeen-nuttig Handboek met eene duidelijke nieuwe letter ge drukt de officiële opgaven betreffende de zaraenstelling van de Bestoren van het Rijk de PROViNciëN, de Residentie en de Kolonkn. In dezen jaargang komen, behalve meer dere nieuwe rubrieken, voor de Geslachtkundige Tafelen van de Vorstelijke Huizen van Europa de namen der Gezanten en Consuls van en in Nederlandvoorts de Naamlijst der Ridders van de beide Nederlandsche Ordende jongste mededeelingen van statistieken aard betrekke lijk Nederland en zijne Overzeesche Bezittingenwaaronder nieuwe zeer uitvoerige mededeelin gen betreffende Surinamewijders de opgaven over de Maatschappijencn andere Vereenigin- gen ter bevordering van Kunsten en Wetenschappen, Handel, Landbouw en Nijverheid, Verzekering en Waarborg, enz. Onder de mededeelingen van Statistieken aard komt voor de jongste officiële Tabel wegens de indeeling en bevolking van de Haofd- en andere Kiesdistricten voor de verkiezingen der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De opgaven over de Middelen van Vervoer, Posterijen, Spoorwegen en Telegraphen beklee- den in dezen Almanak mede eene ruime plaats. Eene Alphabetisclie jLjjst der Gemeentenmet aanwijzing der Provinciën en vermelding van de namen der Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers, benevens het laatst bekende cijfer der bevolking der gemeenten in het geheele Rijk op 1 Jan. 1864; de opgaven over Land- en Zeemagt Regtsioezen, Onderwijs, enz. onder de laatste die wegens de Polytechnische School; eene uitvoerige Lijst der in Nederland verschijnende Dag- en Weekbladenvele andere op gaven, en de bijhouding van alle rubrieken tot den dag, mogen ten bewijze strekken, dat ook nu weder het practisch nut bij de zamenstelling is in 't oog gehouden, dat inzonderheid verhoogd wordt door de by voeging van de woonplaatsen bij de ambtenaren en leden van Collegiën en Besturen in de Residentie.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3