Buitcniandsch Nieuws. dol of razend te zijn- geweest. Eenige dierenals drie hon- den en een kat, die, naar men vermeende, van het bloed j zonden hebben gelikt, zijn dadelijk door de eigenaars dood geschoten terwijl er order is gegeven om de honden in de gemeente gedurende twee maanden va9t te houden. Perso nen die bij het vangen met het razende beest in aanraking zijn geweest, gebruiken geneesmiddelen, uit vrees voor be smetting. B. Bakker en vrouw vierden Woensdag te Meppel, in vereeniging met een SOtal kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen, in den besten welstand hun 50jarig hu- relyksfeest. Naar men verneemt, is Vrydag morgen de zwaar be iaden goederenwagen van de firma van Gend cn Loos, die sich uit de Besidentie naar Botterdam moest begevente Delft bij de Koornmarkt van de aldaar zijnde brug door tie. gladheid van den wal in de gracht gestort; gelukkig heeft men daarbij echter geen meuschenlevens te betreuren. Het open vak in de rivier voor Arnhem is digtge- gevroren. Het verkeer met de overzyde wordt door roeibooten onderhouden. Er worden toebereidselen gemaakt om den overtogt met de pont te doen geschieden. Te Coblentz, te Mainz en te KeuleD zijn de schip bruggen weder gelegd. Vrijdag morgen was te Keulen tamelijk veel dun drijfija. Een persoon, te Tilburg vvoonachtig, verzekert, dat de Amerikaansche generaal Sherman, een Duitscherin het jaar 1839 te Tilburg als blaauwverwersknecht werkzaam was. Hij verliet Tilburg om naar Lier te gaan werken, van waar hij met een meesterknecht naar Amerika emigreerde. In 1S46 dwong de armoede hem als vrijwilliger dienst te nemen in het Amerikaansche ieger. In 18 53 was hij reeds kapitein. Sedert laatstgenoemd tijdstip had gemelde persoon niet» meer van hem vernomen dan door de dagbladen. Mevrouw de weduwe van IJsseldijk, geb. van Zeelt, onlangs te Baanbrugge overleden, heeft aan de Theologische School te Kampen besproken een legaat van 2000 vrij van successierechten. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Scheveningen Dg. G, J. Gobius du Sart te Arnemuiden. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gerefor meerde gemeente te Diuteloord Ds. J. Graven te Sliedrecht; ie Ulrum üs. L. Neijens te Apeldoorn. In de zitting van den Gemeenteraad van heden Za- turdag zyn de geloofsbrieven van den heer J. Holtz onder zocht en goedgekeurdvoorts benoemd voor den tijd van êéa jaar de ambtenaren in de verschillende rangen bij de surveillance der plaatselijke accijnsenaan Mr. J. G. de Sain op verzoek eervol ontslag verleend als lid der plaat selijke schoolcommissie, en de verder aan de orde gestelde onderwerpen afgedaan waaronder de voorwaarden van ver koop tot afbraak van de Wittepoort en de bestekken voor den nieuwen aanleg en het bouwen van een nieuwen ijzeren brug over de Singelgracht aldaar. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur IS9, des avonds te 8 uur 13°, te 10 uur 17°. -=* Zaturdag morgen te 5 uur 21°, te 8 uur 24&, 's middags te 12 uur 30°, 's namiddags te 4 uur 28°. Ieder is te Antwerpen en ook te Brussel vervuld met het jammerlijk verdrinken van den jeugdigen advocaat Th. de Cock-Legrelledie zich Zaturdag namiddag .op de zooge naamde Herenthalsche vaart aldaar met schaatsenrijden ver maakte, eensklaps door het ijs schooten zich aan een ijsschol vastklampende, een geruituen tijd in de vreeselijkste doods angsten bleef hangen tot dat eindelijk zijn krachten hem be gavenen hij verdween om niet weder boven te komen. Dit geschiedde als het ware onder de oogen der menigte, maar niemand had den moed zich naar de plek des onheils te be geven daar die zeer gevaarlijk scheen, ofschoon het later bleek, dat, wanneer iemand het gewaagd hadde ongeluk kige hoogst waarschijnlijk zou hebben kunnen gered worden, want eenigen tijd na het ongeval stonden verscheidene perso nen rondom die plaats op het ijs geschaard. Wel heeft men be proefd hem door het toewerpen van een koord te redden jaaar de eerste keer mislukte dit, en de tweede maal was zijn verkleumde hand niet meer in staat het touw te houden. Ook de heeren Vernaeire hebben nog pogingen aangewend met een boot, die zij op het ijs voortsctiovenmaar te vergeefs. Na 2 uren zoekens is het lyk opgehaald de ongelukkige had zijn purper glacé handschoenen en zijn schaatsen nog aan. - Alvorens de //apostel der oorspronkelijke gezondheids leer," zich noemende Ernst Mahner, zijn zwempartij in den Bijn bij Keulen aanvinghad hij zich het hoofd omkranst met groene twijgen. Forsch van bouw, met lange grijze ha ren welke over bor3t en schouders golfden geleek hij on zen //vader Bijn." Toen hij nabij de schipbrug was aange komen, waar duizende toeschouwers waren verzameldzong hij het bekende lied van Becker#Sie sollen ihn nicht haben," hetwelk in der tijd uit aller mond werd gehoord, Zoo de Keurvorst van Hessen-Kassei bewijs geeft van waanzinnigheid, door de wetten, die door zijn regering waren voorgedragen en onveranderd door de Kamer aangenomen niet te doen afkondigen de Hertog van Anhalt Cothen lijdt aan een tegenovergestelde manier. Deze laat de wetten afkondi gen die de kamer verworpen heeft, en brengt slechts een kleine wijziging in den considerans. Daarin wordt gezegd «den landdag gehoord." De landdag van het Hertogdom Anhalt Cothen heeft nu eveneens een commissie benoemd om te beramendoor welke middelen men weder op den goeden weg terug kan komen. Door den Deenschen Minister van Eeredienst en On derwijs is bepaald, dat de Duilsche taal geen deel meer uitmaakt van het voortgezet lager onderwijs en het Duitsch spreken niet meer voor de toelatiugs-examens der academiën wordt gevorderd. - De encyclyca des Paussen waarin de moderne gods dienst-begrippen worden weerlegd, zou reeds bij gelegenheid der samenkomst van de vele geestelijken te Home, die de hei ligverklaring der Japansche martelaren hielpen vieren, uitge vaardigd zijn. Toen verklaarden zich evenwel een aantal bis schoppen tegen de doelmatigheid van zoodanig schrijven en het bleef achterwege. Nu echter schijnt de Paus liet uitvaardi gen er van noodig geacht te hebbenen het geschrift is in de wereld gekomen met de dagteekening van 3 December, den feestdag der onbevlekte outvangenis. Het is gesteld door een commissie van theologanten, onder voorzitterschap van kardi naal Caterini. in 80 stellingen worden de beginselen der Boomsch-Calholieke godsdienst uiteengezet en verdedigd. Uit Corfu schrijlt men, dat de bevolking de vereeni- ging met Griekenland beklaagd. Men begint het gemis te gevoelen van de 200,000 die jaarlijks door liet Engel» sche garnizoen en van de 80 a 100,000 die voor de oorlogschepen werden uitgegeven, terwijl al de inkomsten van den staat het bedrag van 140,000 niet te boven gaan. De plaats is als uitgestorven. Daarentegen heeft Turkije Trevessa tot vrijhaven verklaard, zoodat de handel daar van alle banden ontslagen is. Uit Lissabon verneemt mendat op 13 Dec. aldaar een ontzettende storm heeft geheer3cht, waardoor verscheidene schepen zijn gezonken of beschadigd liet hierdoor veroorzaakte verlies wordt op 40,000 geschat. De Keizer der Franschen heeft aan den ex-mayor van Sunderland een kostbare snuifdoos geschonkenversierd met diamanten en Zr. Ms. beeldlenis, en zulks uithoofde van de voorkomendheid, door dien heer aan den dag gelegd, tijdens het verblijf van het schip Daval in de haven dier stad. Onlangs had er een gemaskerd bal in de opera te Parijs plaats. Onder de maskers was een wit satijnen domino, waarop met purper de letter P was geborduurd, waaronder een zeer lange A stond. Zij bewoog zich ernstig eu zwij gend'door de groepen en bekommerde zich niet om hetgeen over haar gezegd werd. Eensklaps kwam een arlekijn op haar af, gaf haar een arm met de woorden: ik heb het geraden mevrouw, doe mij de eer mij te verzeilen: allons souper (A long sous P). Niettegenstaande sedert een paar dagen het dooi weder de felle vorst heeft vervangen, bieden de vijvers van Begents* park te Londen der jeugd nog ruimschoots gelegenheid aan om het wintervermaak te genieten. Iutusschen hebben de red» dings-werktuigendie op elke plaats waar zich vele menschen op liet ijs bevinden, aauwezig zijn, reeds goede diensten be wezen en menige waaghals is er het behoud van zijn leven aan verschuldigd.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2