N°. 1490. Dingsdag TI December. A". 18G4. Uinueiilaiidscli Nieuws. Pi 5V - LEIDSCII DAGBLAD. Doa Courant verschijnt eiken d«g. bc- fialve 8on- «u Feestdagen, on koat *001 Leiden I.«5, en franco per poat 2.80 in de drie inaauden. Afsonderlyke Noai mers Vijf Cente. Pi ys der A Jverteiilieii1-6 regelt J 0.75. felere reitel meer I2{ "Lts. Geboorte-, I u- wvlylct-en doudberiicten van 1-4 regel»/0.90. iedere regel meer I 5 Cta. bekendmakingen van geuoOtactia|>pen 5 Cta. Zegelrecht 95 Cta. Spoortreinen ran Leiden naar 'aGrarenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 61 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 in.; 9 u. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'sranrxens te S u. en te 10 u. 50 m.; 'a uamiddaga te 3 u. 45 ra. 'aavouda te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 ra. 'suamiddags. O.nt-Iuili-obe Laudpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. West-Indische Jeu 14 en vourlaalsteu van elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg- Telegraaf dageiyk. van 1 30 ui.'s m. lol 10 u. 30 in. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouder», Maandag eu Donderdagge 11 uur. Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commisiie aan Fabricage des Zaterdags vaa 411 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur, - Thesaurie, dagelyks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is l« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnsea dagelyks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Direote Belastingen, Maaudag, üiugsdag. Woensdag en Donderdag van V2 aur.Van Zegel, Registratie dagelyks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot controleur der directe be lastingen in- en uitgaande recbteu en accjjusea te Almelo de heer W. F. C. J. Kerens, thans surnumerair bij voor meld bestuur en waarnemend controleur aldaar. Uit 's Hage schryl't men: Het gerucht wil, dat de heer Franssen van de Putte het stellige voornemen zou heb ben de portefeuille van Koloniëu neder te leggenen dat de heer Dr.^P. Bieeker als 's Ministers opvolger zou ia aan merking komen. Iq de zitting van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal van heden Zaturdag i9 met IS tegen 9 stemmen het voorstel van den heer Beeck van Vollenhoven verworpen. Met algemeene stemmen zijn aangenomen de wetsoutwerpen tot onleigeuing van perceelenten behoeve van den spoor weg van Meppel naar Heereuveen en van de verbreeding van de Waal in de gemeente Herwenen prov. Gelderlandvan den spoorweg van Venlo naar de Pruissische grenzen; tol verandering der grensscheiding tusschen de gemeente Eg- mond a/Z en Egmond binnen. De voorzitter deelt mede dat de commissiën van rappor teurs gereed zijn met hare verslagen over verschillende ont werpen. Dingsdag voortzetting der werkzaamheden. Een brochure, getiteld: //Wat beeft Limburg voor den heer Thorbecke, wat heeft de heer Thorbecke voor Lim burg gedaan; beantwoord door P. Kegout," is aan de leden der Tweede Kamer rondgedeeld. Door de provinciale commissie van geneeskundig on derzoek en toevoorzigt te 's Hagezijn toegelaten de heeren J. de Holl als plattelands-heelmeesterH. Visser en J. D. Malthieu als vroedmeeatersJ. J. van Renesse en J. J. H. Suaeenk als apothekers en H. Wolf als droogist. In de II. Donderdag gehouden zitting van den Ge meenteraad van Utrecht is ingekomen en in handen gesteld eener commissie, bestaaade uit de heeren de Jong, v. Noo- tenBoer, Fruin en Sanders, een rekest van den senaat van het Utrechtsch studentencorps, verzoekende de oprigting Van wege het gemeentebestuur van een leerstoel voor de Indische land-, taal- eu volkenkunde. Uit Kampen schrijft men dd. 20 dezer: Van de 48 jongelingen(lie tegen heden opgeroepen waren om bij het instructie-bataillon geplaatst te worden, zyn er 36 opgeko men, waarvan 29 aangenomen en 7 om onderscheideu re denen afgekeurd. Maar men verneemt, zal eerlang uitvoering worden gegeven aan de vroeger gegeven voorschriften omtrent de distinctive leekeuen en uniforme kleeding der brievenbestel lers aan 's Rijks postkantoren. Uit Londen deelt meu mede: De onlangs aan den heer C. boelens verleende concessie voor drie lailroute-lijnen tusschen Amsterdam eu Rotterdamis overgegaan in handen eener aanzienlijke Maatschappij te Londen zameiigesteld uit Eiigelschen FiauscheiiUuiuchers eu A merikanen met een kapitaal van il uiillioeii 12,'100,000 Ned. C.), welke Maatschappij zich tevens ook bij eventuele verleeuing der concessiezal belasten met de door den heer Sueiens ge vraagde rail rome-lijnen Kat wijk-Leiden-Woerden-Soli s ve ilingen—'s Hage-Delt'l-Uouda eu llaarlem-Lisse-Hillegom- Lelden. De Wel-Eerw. heer Ds. lluydecoperis Vrijdag te 'sHage, door een zware ongesteldheid aangetast, waardoor ZWEerw. aanvankelijk sprakeloos en aan de rechterzijde ge troffen werd. Heden Zaturdag is het spraakorgaan eenigzins verbeterd, maar verkeert de lijder overigens nog in den zelfden toestand. Dingsdag werd in het huis van arrest te Almelo gevankelijk overgebragt de persoon van Geesink, tapper en winkelier in de gemeente Louneker, vei dacht van poging tot moedwillige brandstichting door middel van lucifers. Onlangs is te Nieuwleuzeu van den kant van A ve reest langs de vaart een vaalbont pinkbeest komen aanloo- pen, dat op zijn weg, elk die het wilde ophoudendieigde omver te loopenhier en daar spöreu achterlatende eener opene wonde, welke later bleek door een kogel in de ach- teibeenen veroorzaakt te zijn. Bij den molen in den Hulst gelukte het eenige manschappen na veel moeite en inspan ning, het beest, dat zich geweldig te weer stelde en hen gedurig trachtte aantevallenmeester te worden, het in handen te krijgen eu in een naaslbijzijnden stal te brengen, waar het spoedig, waarschijnlijk aan de bekomen wonde, stierf. Van wege het ge.-neeniebestuur werd nu de Scliurink van Zwolle ontboden, die het liet opene onderzoek verklaarde, dat het dier alle teekeuenr.had vaa en na IÏN &K" <2\

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1