I\u1487. A". 18(54. Hoe men door het lezen wan een droom droomen kan. Ingezonden v -</ Oeue Courant verschijnt eiken dag, be- üalve Zon- en Feestdagen, en kost voor ueiden 1.96, eu franco per post 2.80 ia ae drie maanden Afionderlijke Nom saers Vijf Cents Prys der Advertentiën1-6 regels 0.78, Iedere regel meer 121 Cts. Geboorte-, hu» welyks-eu doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere reget meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 51 ra,; S u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 6 ra. naar Haarlem en Amsterdam te S a. 44 ra.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 55 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbualigtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabriek en op de Nïe«W3traat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 ra. '9naraiddags, Qost-Inditohe Laadpost. Over Southampton, en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. VFest-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijk»-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 nur 's ra. tot 'duur'aav. Spoorweg- Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 ra. 's in. tot 10 u. 30 m. ara littingea ran het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag ie il nut. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie oatt Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vaa 10 4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijase» dagelijks van 91 uur en van 36 uur; - van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Üiugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Ds pendule sloeg; half twaalf uur; vrouw eu kindereu hadden mij goeden nacht gewenscht en ik gevoelde veel lust om, eer ik mij ter ruste begaf, de nieuwsbladeu eens in te zien. De dag was mij zeer druk geweest. Naauwelijks had ik met de mijnen het middagmaal kunnen gebruikenen niet vóór mij werd aangezegd dat de avondmaaltijd gereed washad ik mij op nieuw iu de huiskamer kunnen vertoo- nen en ofschoon ik niet de voorkeur geef aan het nieuws van den dag tot mijne laatste lectuurwil ik tochals eeri man van zakeneenigzins op de hoogte van mijn tijd blijven. Het ging mij dus, zooals enkele malen meer in den win ter. De lamp brandde nog in mijn kamer, het vuur was nog niet uit, mijn hoofd vol van den arbeid van een langen en moeijelijken dag. DaD heeft het iets bekoorlijks voor mij om, met een versche sigaar in den mond, gewikkeld in de ruime chambercloak en met vilte pantoffels aan de voeten mij neertevleijen in den armstoelen de kagchel nog eens op te pooken wanneer alles in rust is, om, zij het slechts een enkel half uurmet een courant of een boekske welk9 inhoud weinig inspanning vordert, in de hand, den ver moeiden geest eenige ontspanning te gunnen. Door die lust geprikkeld zette ik mg neer aan mijD schrijftafelwaarop eenige dagbladen lagen met een paar tijdschriften. Bovenop lag het Leidsch Dagblad van 16 Dec. 11. Bij het openslaan van dat blad viel mijn oog op de tweede kolom der vierde bladzijde, en wel op een stukje, dat in de brievenbus was gevonden. Ik las daar: (Zie het Leidsch Dagblad van 15 Dec. Brievenbus). De inhoud van dat stukje trof mij zóó, dat ik er niet aan dacht verder te lezen. Onwillekeurig werdeD mijne ge dachten vervuld met de groote ergernissen, die de gemeente van J. C. gegeven wordt sedert een aantal jaren door den Kerkeraad van het Nuderduitscb Hervormd Kerkgenootschap. Ik dacht aan de Apostolische instelling van opzieners en armverzorgersen met ontroering stelde ik in mijne ver beelding daartegenover het collegie van predikantenouder- 'ingen en diakenen der N. H. gemeente te Leiden. Onwille keurig greep ik naar een klein oud boekskedat ter linker zijde van mijn schrijftafel lag en waarin de liturgische schrif ten onzer Hervormde Kerk waren bijeen verzameld, en las de formulieren voor de bevestiging van predikantenouder lingen en diakenen. Met diepe verontwaardiging zag ik op dat zamenstel van mannendie beloofd hebben aan God in 't midden der gemeente van J. C., wat aangaat de pre dikanten om vdes Heeren woord door de Schriften der Propheten en Apostelen geopenbaert, grondelick haren volcke voorledragen, verkondigende de bekeering tot Godt ea de verzoening met Hem door 't geloove in Christus en weder leggende met de Heilige Schrift alle dwalingen en ketterijen die tegen de suijvere leere stuiten die beloofd hebben, wat aangaat de ouderlingen i/om met de Herders en Leeraren opsicht te hebben op de gemeente die hen bevolen is en neer- stelick toetezien of een yegelick hem bahoorlick drage in be- lijdenisse en in wandel; dat alles ordentlick en eerbaerlick sal toegaen in de Kercke Cbristidat zij bij de hulpaan de dienaren des woords te bewijzen, ook met raad en troost alle gemeene christenen zouden dienendat zij met verwij sing op Hand. 20 vs. 28—30 insonderheijt toesicht zouden nemen op de leeringe en de wandel der dienaren des Woords, zoodat geene vreemde leere werde voorgestelt, waartoe zy het Woord neerstigh zouden ondersoeken en zich selven ge- durichlick soude oefenen in de overlegging van de verbor genheden des geloofs;" die beloofd hebben, wat aangaat de diakenen, //de uitdeeling aan de armen selve te doen met een - voudigheyt," //de armen en ellendigen helpende in den noot //waartoe zij in alle getrouwigheyt en de naerstigheyt de aal» moesen en goederen die den armen gegeven werden zouden bewaren dat zij de uytdeelinge met discretie en tigheyt, maar ook blijmoedig en eenvoudig met een herte ende toegenegen gemoet om de armen te voc feeg^c lick y.-' i'W

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1