Neêrlandsch Koftijhui s DE GRACIEUSEDE ASLAJA ER DE DDITSGHE BAZAR VEREEHIGD. Oplaag 5000 Exempl. Advertenliën. Tweede en laatste Voorstelling, verschijnen Maandelijks twee Afleveringen, de Abonnementsprijs is zeer gering. Prijs per drie maanden i,2P. G. A. J. TETHOFF. In den afgeloopen zomer zijn, bij wijze van proefneming, eenige aanplantingen van katoen op velden in de omstreken van Malaga gedaan, en wel met zoo gewenschttfu uitslag, dat de teelt denkelijk in het volgend jaar meerdere uitbreiding erlan gen zal. De abt Goumede schrijver van den Ver rongeur, heeft de geschiedenis geschreven van den Heiligen Geest. De bisschop van Versailles heeft dit werk goedgekeurd; in tyo goedkeuring zegt de bisschop: Het is zeker, dat in dezen tijd de derde persoon der Drieëenheid te weinig gekend of te veel vergeten wordt. -- Van Caprera wordt berigt, dat generaal Garibaldi vol komen hersteld is, maar toch, tot versterking van zijn ge stel, noch altijd de waterkuur ondergaat, waarbij hij reeds soo veel haat heeft gevonden. Uit Washington wordt dd. 28 Nov, geschreven, dat generaal Butler in levensgevaar heeft verkeerd. Hij bevond zich. met den generaal Schenck en den admiraal Porter op de stoomboot Greyhound, die een togt naar City Point had gedaan en op den terugweg was, toen plotseling de boot in brand geraakte, zoodanig dat aan geen blusschen te den ken viel. Op de gemaakte noodseinen en de hoog opstij gende vlam snelden eenige stoomvaartuigen toe en gelukte het al de opvarenden te redden. Tien rijpaarden die zich aan boord bevonden, moest men echter aan hun lot over laten. OFFICIKEL KÏEÜ WlT Burgemeester en Wethouders van Leiden, gelet op artikel 19 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staats blad N°. 72), betrekkelijk de nationale militie: Herinne ren hen, die op den isten January van het jaar 1865 hun 19de jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1846, alsmede hen, die eerst na het intreden van hun 19de jaar, doch voor het volbrengen van hun 20ste, ingezetenen zijn geworden, de verpligting tot het doen vaö aangifte voor de nationale militie in de maand Januarij 1865. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 28 November 1864. 9 wegens zich op de openbare straat in staat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. 1 wegens boter ten verkoop ter markt te brengen ia een afgekeurd vat. 8 wegens het rijden door de Vrouwen en St. Pancraskerk- steeg in een verkeerde rigting. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het rijden over de kleine straatsteenen. 4 wegens overtreding van artikel 815 der algemeens politie verordening. B. J. KLAASHUIS, te Denekamp (Overijssel), levert af tot de minste prijzen, als*. Grof Dennenzaad pinus silvestrus de 5 ons Fijn Dennenzaad Lariezaad Tweejarige fijne stuks Tweejarige Berken Eenjarig Finger stuks - Hetzelve wordt franco ming bezorgd. f 1.— de 6 ons n 1, idem n 1,50. Dennen, de 100 1,40. n 0,40. de 1000 f 0.75. ter bestem- Eisen HAARLEMMERSTRAAT. door den Heer Danser op één Been, bijgenaamd Donato van fVeenen, afgewisseld door Jfluziek. Op Zaturdag 17 December, des avonds ten 10 ure. Pryzen der plaatsen 1ste Rang 50, 2de Rang 26 Cents. De Uitgever van de GraCfeuseGeïllustreerde Aglafa in vèreeniging met de üultsche Bazar heeft het genoegen de Dames te berigten, dat de Gracieuse is uitgebreid en om de veertien dagen zal verschijnen. Iedere Aflevering bevat een Knippatroon van de Bazar. De waarde van de GRACIEUStë, het nuttigste, volledigste en goedkoopste TIJDSCHRIFT VOOR DAMES, wordt hoe langer hoe meer algemeen erkend. De GRACIEUSE toch stelt, door eene naauwkeurige afbeelding en eene juiste beschrijving, hare abonnees in staat om zelve alle zaken te vervaardigen die tot het gebied van dameshandwerken behooren en gewoonlijk slechts tegen énorm hooge prij zen in de magazijnen te koop zijn. Van dit tijdschrift verschijnen elke maand twee nummers met frraaije modellen voor borduur- tapisserie- haak- brei- soutasche-kralen» werk enz.; verder de beste patronen naar de nieuwste mode, voor al wat tot het dames- en kindertoilet behoort. Zoowel de teekening als de beschrijving van het een en ander is zoo juist en bevattelijk, dat elke dame, hoe onervaren ook, met deze hulpmiddelen even goed zelve een élégant kleedingstuk kan vervaardigen als de bekwaamste modiste. Wij durven dan ook gerust voorspellen dat dit tijdschrift, dat door de niet geringe besparing van onkosten waartoe het de hulpmiddelen aan de hand geeft, nu reeds door zeer vele abonnées op prijs wordt gesteld, weldra door alle Nederlandsche dames als een onmisbaar hand boek zal beschouwd worden. Door haar bevallig uiterlijk is de GRACIEUSE tevens zeer geschikt om aan eene lieve vriendin ten geschenke te worden gegeven, di® daardoor telkens bij het ontvangen van elke nieuwe aflevering onwillekeurig aan den vriendelijken gever of aan de beminnelijke geefster zon herinnerd worden. Proefafleveringen worden door alle Boekhandelaren in Nederland, Oost- en West-fndië en Kaap de Goede Hoop ter bez:gtlging gegeven op gefrankeerde aanvrage ontvangt men proefnommers gratis. Abonnementen kunnen ieder oogenblik worden aangenomen. Ven DE GRACIEUSE De Dames ontvangen :n het jaar 24 Afleveringen en 24 Knippatronen en BES VERLANGENliE tegen verhooging van 90 Cents in de drie maanden nog een Album bestaande in 24 prachtige Modeplaten op staal gegraveerd en met de hand gekleurd. Leiden, December 1864. A. W. SWTHOFFo

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3