N°. '1483. Zaturdag 17 December. A°. 1864. LE1DSCH DAGBLAD Desa Courant versehynt alken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijk8- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 ra.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 'smonreus te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 8 u. 45 m. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oo*t-Indi«obe Laodpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke raaaud. VPest-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Ryks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 ra. «V. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie vstn Fabricage des Zaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 -4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'g morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnse* dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'oRijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9t uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binneniaiidsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw, den heer J. F. W. Conrad, ingenieur 1ste ki., gestationeerd te Alkmaar. Z, M. heeft aan den heer C. H. Deuneop verzoek eervol ontslag verleend als notaris te Amsterdam. Een in dit jaargetijde hoogst zeldzaam verschijnsel werd Woensdag morgen ten half elf ure te 's Gravenliage in de lucht waargenomen, namelijk: dat een zeer groot aan tal ooijevaars, op dezelfde wyze als zij gewoonlijk aftrek ken, van uit het zuidwesten naar het zuidoosten al kleppe rende over die stad kwamen heenvliegen. Z. K. H. de Prins van Oranje is gisteren avond van Parijs in de residentie teruggekeerd. De heer Duvillier, opperstalmeester van Z. M. den Keizer aller Franschen, de Dupeme, officier der Fransche Marine en ordonnans-officieren bij den Keizer der Franschen en de Graaf de Meralla van Brussel, zijn in de residentie aangekomen en aan het hotel Paulez afgestapt. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zullen Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera comique le Chalet en de groote opera le Trouvère. In le Trouvère zal mad. Rosa de Vries de rol van Léonor ver vullen in het Italiaansch. De Gemeenteraad van Haarlem heeft Mr. L. de Hartog, advocaat te Leidenbenoemd tot leeraar in de Nederland- sche taal- en letterkunde, staathuishoudkunde, siaatsinrig- tiug en handelswetenschappenaan de hoogere burgerschool in plaats van Mr. H. E. Moltzertot hoogleeraar te Gro ningen benoemd. Men verneemt, dat Woensdag in de vergadering van professoren te Amsterdam zijn bekroond de studenten J. G. van der Lith te Utrecht en J. Freseman Viëtor te Gro ningen, voor hun antwoord op de medische en juridische prijsvragen door professoren uitgeschreven. Wegens het ijs, dat zich in den Boven-Rijn vertoont, als uithoofde van den lagen waterstand is de stoombootdienst tusschen Rotterdam en Emmerik gestaakt. Nog kort geleden heeft de lste luit. comm. der mare- chausées Chappuis een langdurige instructie gehouden on- ^er Dinteloord, betreffende den reeds bekenden afschuwe lijken moord, gepleegd in den avond van 15 Nov, op d© jeugdige Cornelia Jacoba Laven. Het ware te wenschen, dat zija pogingen zoo mede die der ijverige justitie uit Bredae met een goeden uilslag bekroond mogten worden. Daar de zaak evenwel nu reeds een -maand geleden isbegint men aan het ontdekken van den misdadiger te twijf»leD. Donderdag morgen is de schipbrug te Vreeswijk ten gevolge van het opgekomeu drijfijs, dat voor de brug zich ophoopte, ingenomen. Woensdag middag omstreeks 3^ ure is de timmer mansknecht Steven Blanken, oud 16 jaren, terwijl hij werk zaam was aan het nieuwe comediegebouw te Arnhem, van eenen steiger binnen dat gebouw ter hoogte van ongeveer 10 ellen gevallen, en niettegenstaande onmiddellijk aange- bragte heelkundige hulp, kort daarna op de plaats zelv© overleden. Elias Tobias Groen, verpleegde in het rijksgesticht te Veenhuizen, schreef aan Mozes Montefioreden Engelsch- mandie veel doet tot heil van Israeleene berijmde heil bede. Op 10 December ontving hij daarop een niet onbe duidend antwoord, en wei door een assignatie van onge veer ƒ50. Ds. N. Osti, pred. te Delfshavenheeft een beroep ontvangen naar de gemeente te Hellevoetsluis. - Ds. C. J. Bryce, te Aarlanderveen heeft voor het beroep tot tweeden predikant bij de Hervormde gemeente te Kralingen bedankt. Volgens de in het licht verschenen Almanak van het Leid- sche Studenten-corps voor 1 865 bedroeg het aantal studenten in de Geneeskunde 90, Rechten 283 Godgeleerdheid 89, Wis- en Natuurkunde 19 en Letteren 31, in het geheel 512$ natuurlijk van verschillende studiejaretsvan het lste tot het 8ste of 9dewaarvan de vorige jaargangen bouwstoffen tot een statistiek kunnen opleveren. Van 27 Nov. 1863 tot 18 Nov. 1864 hebben plaats gehad 66 promotiënals: 11 in de Geneeskunde, 46 in de Rechten, waarvan 27 op theses, 4 in de Theologie, 1 in de Wis- en Natuurkunde en 5 in de Letteren. In het December-nommer van den Vox Studiosorum komt iets over het Academisch Nosocomium alhier voor, waarin besproken wordt de overeenkomst bij de Wet van 7 Sept. 185 3 bekrachtigd, en het langdurig uitstel van de ,dï

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1