Buitenlandsch Nieuws. Men wil, dat het misbruik van sterken drank de oorzaak is ran dit ongeval. -Zekere Evers, kuiper te Middelburg, die van zijn vrouw af wa9ontmoette haar op straat. Toen zij weigerde den man weder te ontvangengaf hij haar een snede met een beitel in 't gezigtde vrouw werd dadelijk bijgestaan en de man is in arrest. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderlnad heeft aan Dr. J. Stemberg, predikant te Arnhem, op zijn verzoek eervol emeritaat verleend, integaan 1 Febr. 1865. - Beroepen bij de Herv. gemeente te Dockum Ds. A. S. Carpentier Alting te Colmschate; te Veenendaal Ds. J. H. Geselschap te Rhenen. Dr. F. L. Rutgers te Soesterberg heeft het beroep naar EibergenDs. P. Moll te Wichmond dat naar 's Gra- vesande aangenomen. Beroepen bij de Chr. Afg, Ger. gemeente te Helder Ds. J. Bavinck te Almkerktot Vrijhoeve-Capelle Ds. T. H. Uitterdijk te Schoonhovente Haarlemmermeer Oostzijde Ds. J, J. de Visser te Amsterdam te Holten de kand. B. Vellekoop, en te Nieuwedorp in Zeeland de kand. B. Veen- stra. - Ds. J. Juch te Landsmeer heeft voor het beroep naar Broek op Langendijk en Ds. J. W. Dragt te Aduard voor dat naar Ulrum bedankt. - Ds. H. R. Koopman te Parnis heeft het beroep naar Gameren aangenomen. Dezer dagen vieren Joris van der MildeD oud 72 ja ren en Elisabeth Gerard, oud 76 jaren, echtelieden, wo nende op de Cellebroersgracht alhierhet feest van hun 50jarig huwelijk, ten minste zij zullen dat buitengewone voorrecht met dankbaarheid gedenken, en dat alleen feeste lijk, wanneer belangstellende meer gegoede stadgenooten daartoe handreiking doen. Natuurlijk, want zij hebben een sober inkomen en wanneer een krachtig voedsel hun geschon ken wordtis er reeds een feestmaaltijd. Moge de mede- deeling van het voorrecht, dat dit echtpaar den 16den De cember aanstaande ten deel valt, hun ten voordeele zijn. - Uit een particuliere correspondentie van Batavia van 29 Oct. ontleenen wij het volgende: //Bij het leger wordt eerstdaags een belangrijke promotie van hoofdofficieren te gemoet gezien. Hier te Batavia is een nieuwe betrekking gecreëerd van kolonel over de vier bataillons van Batavia en Meester Cornelis. Kolonel Jalink is tot die be trekking geroepen. Het 11de bataillon van Meester Cornelis zal het 12de van hier komen aflossen. Dit feit is op zich zelf weinig meldenswaardmaar het verdient notitie, dat als reden van die garnizoensverandering opgegeven wordt de zucht om bataillons van opvolgende nummers, 10, 11 en 12, hier te hebben. Zou er geene andere reden toe be staan De ridmeester Rijnen, adjudant van den gouv.-generaal heeft eervol ontslag bekomen uit deze betrekking en zal weer actief worden bij de kavallerie. Ridmeester Huygen zalnaar men zegt, zijn plaats als adjudant vervangen. Kolonel Kroesen wordt ook genoemd als aanstaand Raad van Indië. Men gaat reeds verder en noemt in zijne plaats den overste Verspijck (eerlang kolonel) als gouverneur van Celebes en onderhoorigheden. Dit gerucht verdient zeer be vestiging. Generaal Wassink chef der geneeskundige dienst, is vrij plotseling overleden. Zelf-aanwending van chloroform als pijnstillend middel moet zyn dood verhaast hebben. In de officieële courant zult ge een uitvoerige biographie vinden. Als groot medicus had Wassink geen naam en al3 chef heeft hij menigen flater begaan. Toch moet hij als chef eenige verdiensten hebben gehad. Hij stond hier aan het hoofd van onderscheide geleerde genootschappen. Als zijn opvolger noemt men den heer Wasklewitz (van Poolschen origine), thans nog met verlof. Sommigen meenendat Dr. Bleeker zijn aanspraken ook nog zou doen geldenhetgeen niet denkbaar isnu hij het reeds tot Staatsraad gebragt heeft. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 39°, des avonds te 8 uur 3 8°, te 10 uur 3 8°. Zaturdag morgen te 5 uur 3 8°, te 8 uur 36°, 's middags te 12 uur 41c, 's namiddags te 4 uur 39°. o— De onthulling der standbeelden van de graven van Egmond en Hoorn zal den 16den dezer te Brussel plaats hebben. Z. K. H. de Graaf van Vlaanderen heeft Dolhain ver laten en is naar Brussel teruggekeerd na gedurende de zes dagen, die hij daar aan de jagt heeft gewijd, 48 reebok ken, een wilde kat, twee hazen, een korhoen en een wild zwijn te hebben gedood natuurlijk met behulp zijner gas ten. Als een echte Nimrod gebruikte de Prins ook zijn maal tijden in het boschen vormde met zijn gevolgop het gras gezeten en zich zóó verkwikkende aan de voorgediende ver- verschingeneen schilderachtige groepeen Brusselsche pho- thograaf heeft een afbeelding genomen van een dezer maal tijden. De tyding der vlugt van den infant don Enrique wordt door de Spaausche bladen tegengesproken. De geruchten, betreffende de ontdekking van een aanslag tegen het leven des Keizers van Mexico, hebben zich volkomen bevestigd. De twee voornaamste aanleggers, met name Cosio en Villolobos, zijn naar Vera-Cruz overge- bragt, waar zij zeer waarschijnlijk ter dood gebragt zullen worden. Op de Tuileriën te Parijs, worden reeds toebereid selen voor de ontvangst der Keizerlijke familie gemaakt. Den 16den dezer zal de Keizer aan de maarschalken aldaar een groot diner aanbiedennadat zij den vorigen dag met hetzelfde doel aan het hotel van den Minister van Oorlog vereenigd zullen zijn geweest. De teruggekeerde genoodig- den van Compiègne roemen vooral de beheudigheid door den Prins van Oranje op de jagt aan den dag gelegd. Bij de jongste jagtpartij schoten de Prins en de Keizer het groot ste aantal stuks wild. Een zonderling incident heeft overi gens de feesten der jongste dagen op het Keizerlijke buiten verblijf gekenmerkt. De heer de Morny deed namelijk door de gasteD een zijner nieuwste stukjes getiteld: Les finesses du mari, opvoeren. Daarin kwamen echter zooveel vrij on- kiesche toespelingen voor, dat verschillende der aanwezigen heimelijk de zaal verlieten en de Keizer den voorzitter van het Wetgevend Ligchaam op vrij krachtige wijze zyn onte vredenheid daarover heeft te kennen gegeven. Er loopen te Parijs praatjes ten opzigte van het voor rekening ran een Russischen heer in de Champ3-Èlysées ge bouwd wordende huisdie aan de vertelsels der duizend en ééne nacht doen denken. Marmeren keukens, salons over vloeiende van goud, edelgesteenten en de weelderigste schil derijen, spiegels waaraan kranen zijn gemaakt, waaruit ds meest verschillende essences zich verspreidenziedaar hoe men dat gebouw beschrijft, dat nog maar 3 millioen heeft gekost, maar 6 millioen zal kosten als bet af is. Men leest ergens het volgende omtrentde postzegels, welke tegenwoordig zooveel verzamelaars vinden de goed koopste postzegels zijn de Fransche van 1 centime, de duur ste die van Californië, welke f 10 gelden. Het best gegra veerd zijn die van Nieuw-Schotlanddan volgen die van Frankryk en Griekenland. De leelijkste zijn de Belgische en Engelsche van 1 penn. De grootste soort zijn die van Si berië, de kleinste die van Mecklenburg-Schwerin. De beel tenis van Victoria komt voor op 40 verschillende wijzen. Nog niets is ondekt van deD diefstal bij de heerec Baum en Son te Londen. Zij hebben voor den ontdekker of aanwijzer een premie uitgeloofd van 700. -Onlangs had de beroemde Londensche predikant Spur- geon een vreemsoortige ontmoeting. Om zijn aangekondigdeI voorlezing in de groote stadszaal te Glasgow te kunnen by-1 wonen, hadden vele zich van nagemaakte toegangbillettenl bediend, waardoor niet weinigen die van echte voorzien wa-l ren geen plaatsen konden bekomen, en men genoodzaakll was de deuren vóór acht ure, de tijd waarop de voordragtl zou aanvangente sluiten. Tot de laatst aankomende behoordel de heer Spurgeon zelf en Dr. J. Paterson die de zamenkomdl als voorzitter leiden zoumaar zij werden door een rijzigecl politie-beambte afgewezen met de verzekering dat niemaudB meer mogt binnenkomen. De verklaring der beide heereuil dat zij daarop alle recht haddenwerd door den ijverige11! politiedienaar verachtelijk in den wind geslagentotdat eifl'l delijk een hem bekend achtenswaardig burger hem van zi)[l dwaling overtuigde. Op het eiland Portland by Weymouth heerschte Ding!'! dag een niet geringe agitatie, doordien eenige honderd'1*

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2