N°. 1472. Maandag 5 December. A°. Binneniandscli Nieuws. Z. M. heeft aan Mr. D. Evenink, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het collegie van regen ten over het huis van arrest te Zutphenen in zyne plaats benoemd den heer L. H. de Bas, kassier aldaar. De heer W. C. T. van Nahuijs, burgem. van En schedé, is door den Koning van Pruissen benoemd tot rid der van de kroonorde 4de kl., uithoofde van zijn bemoei- jingen voor de spoorwegen en van de welwillende en snelle hulp, verleend bij gelegenheid van den brand te Ahaus in het najaar van 1863. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dingsdag, den 6den dezer, en die van den Minister van Marine op Vrijdag, den 9den dezer, niet plaats hebben. Het provinciaal gerechtshof in Overijssel heeft bij ar rest van 29 November jl. vernietigd het vonnis van de arrond. rechtbank te Zwolle, waarbij aan mevr. de wed. Pruimers is ontzegd haar op de tegen haar door den heer N. Pruimers ingestelde vordering tot aangifte van het min derjarige kind, Margaretha Daniëlla Pruimers, gedane inci dentele eisch tot voegiDg en gelijktijdige behandeling van de door haar over hetzelfde onderwerp tegen den heer Prui mers ingestelde actie. Het hof heeft verklaarddat heide zaken aan elkander verknocht waren en de voeging en ge lijktijdige behandeling gelast. Ten gevolge van deze uit spraak zullen de van wederszijden aangevangen procedures tot oplevering van het kind, weldra voor de arrond.-recht bank voortgezet en vervolgd worden. In deu loop dezer week bragten de maréchaussees te Maastricht twee transporten van personen binnen, welke wegens misdaden van criminelen aard terecht znllen moeten staan. Het eerste transport bestond uit een gezin der gemeente Swalmente weten: een moeder, hare dochter en de vrijer der laatste, beschuldigd van den vader van dit gezin op een gruwzame wijze te hebjjen vermoorddaar deze zich tegen het huwelijk der beide jonge lieden had verzet. Het tweede transport bestond uit een viertal dragondersallen te Maastricht te huis behoorende. Volgens het gerucht heb ben dezen te Venlo, alwaar zij in garnizoen lagen, in een publiek huis, niet alleen veel huisraad vernield, u.aar twee der vrouwen het venster uitgeworpen, waarvan een aan de gevolgen zou zijn overleden. Voorts zouden zy een postillon en een schildwacht hebben aangevallen, den eerste ernstig hebben verwond en den tweede een schouder uit het lid hebben geslagen. Toen de politie deze woestelingen wilde in hechtenis nemen, was een hunner op het dak gevlugt; de commissaris van politie gaf last op hem te schieten doch de vlugteling wierp hem met een dakpan naar het hoofd; later slaagde hy er in, om in vrouwenkleederen op de stoomboot van Venlo naar Rotterdam te ontkomen. Dingsdag namiddag zijn te Enschedé in bewaring ge- bragt Gerrit Stokkendreef en Herman Geerinkbeide oud 14 jaar, die met gemeenschappelijk overleg een medaille hebben verzilverdmet het doel die voor een geldstuk te doen doorgaan. Eerstgenoemde heeft de verzilvering bewerk stelligd en de tweede het stuk uitgegeven voor een Pruis» sischen daalder a ƒ1,80 bij een winkelier, halende een half pond worsten heeft daarop het overige terug ontvangen. Wederom is de justitie te Groningen genoodzaakt een droevig feit te onderzoekeu. Er is namelijk sprake van kin» dermoord, daar ter. stede, door een ongehuwde moeder t Dingsdag voormiddag ter wereld gebragt, gepleegd. Het onderzoek van het lijkje is opgedragen aan de heeren doe» toren Folkersma en Sormani aldaar. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebbeü aan den raad voorgesteld de aan deze stad aangeboden ver» zameling van natuur- en geneeskundige voorwerpen, nage laten door den hoogleeraar W. Vrolik, aantenemen onder voorwaarde A. Dat daarvoor door den stedelijken raad een geschikt locaal worde aangewezen waar het voor het onderwijs in de AnatomiePhysiologic en Zoölogie meest dienstbaar kan worden gemaakt. B. Dat daarvan het gedeelte, uitmakende de geraamten en schedels van dieren ter beschikking zal blijven van en alzoo strekken kan tot aanvulling der bestaande verzameling van dergelijke voorwerpen van het Zoölogisch genootschap Natura Artis Magistra. C. Dat op de eene of andere zigtbare wijze in het ste delijk museum van natuur- en geneeskundige voorwerpen steeds blijke van de verdiensten door de hoogleeraren G. en W. Vrolik ook aan de zamenstelling daarvan bewezen. Met groote blijdschap is Vrijdag morgen te Scheve- ■fv LEIIISCII 111 Ml LA II. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost *001 „eideu ƒ1.95, «u ranco per post 2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Nom ners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 3b Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 n. 66 m.; 4 u. 49 ra.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. eu te lö u. 50 m.; 's uaraiddaga te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 ra. 'snamiddags. Ooit-Iudische Landpost. Over Southampton, l en 17; over Triest, 7 en 23; over .Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand.) Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 m. ar. Ziitü>ge:i van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. -Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage desZaturdags van 11—1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 nut. - De Gemeente-Architect is t« spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kanfoor der Plaatselijke Aoe.'jmeu, lagelijks van 8 2 uur eu van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1