lV. 1471. Zaturdag 3 December. A'IHÓ4. 3\or. Binnenlandse!] Nieuws. IDSCH DAGBLAD jjeie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Mono mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75, (eiere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelreoht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 ra.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. n!<al' Haarlem en Amsterdam te S 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 ra.; 4 n. 49 ra.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. eu te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 8 u. 45 ra. 'javonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 ra. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand/ Rijks-Telegrattf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 ra. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdaga van 11—1 uur, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Oemeente- Architect is ts ipreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8 -2 uur eu van 47 uur; der In- en Uitgaande Reohteu en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 86 uur; van «Rijks Directe Belastingen, Maaudag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 unr# —Van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Z. M. heeft aan Mr. B. M. Vlielander Heinop zijn verzoekeervol ontslag verleend als auditeur bij den schut tersraad der dd. schutterij te Brielle, en in diens plaats benoemd Mr. P. van Andelen aan den gewezen commies I bij het depart, van Oorlog J. Ij. Bron een jaarlijksch pen sioen toegekend van f 630. Op aanstaanden Donderdagden 89ten December, zal de gewune audiëntie van den Minister van Finantiën niet plaats hebben Bij gelegenheid der beraadslagingen in de Tweede Kamer op 11. Woensdag over de begrooting voor het depar- lom-nt van Justitie voor 1865 heeft de heer Wintgens in lichtingen gevraagd, waarbij ook allen belang hebben, die eenigen tijd geleden zich bezig hielden met de vraag over de ontbinding van het Turfdrager9gilde te Leiden en de verdeeling van de aan die instelling behoorende bezittingen. De heer Wintgens had inlichting gevraagd omtrent de re geling der fondsen van vroegere gilden, in verband met een arrest van den Hoogen Raad van December 1863. De Minister van Justitie had daarop geantwoord, dat de vraag door den Hoogen Raad wa9 in het midden gelatenof de bezittingen der voormalige gilden uit kracht van art. 53 der algemeene bepalingen van Staatsregeling van 179 8 als bonae vacantiae aan den Staat zijn vervallen. De heer Wintgens ontkent dit, en meent, dat die vraag ten nadeele vau den Staat is beslist en uitgemaakt, dat de gemeenten recht op die fondsen hadden. De Minister van Justitie blijft bij zijn gevoelendat dit niet door den Hoogen Raad i9 beslist. Donderdag is lang en breed bij de Tweede Kamer be sproken over de bezoldiging der ambtenaren van het open baar Ministerie bij de kantongerechten. De heer van Heiden Reinestein stelt eindelijk voor een som van ƒ4000 uitte- trekken tot tegemoetkoming aan die ambtenaren, welk voor stel met 39 tegen 29 stemmen wordt aangenomen. Donderdag ochtend ten 10 ure heeft het provinciaal gerechtshof van Gelderland uitspraak gedaan in de zaak van H. Lehman, B. Duvelshof en H. J. Hulsbeek, alle wonende te Oldenzaal en dezelven schuldig verklaard aan //diefstal bij nacht door meer dan een persoonvoorzien van wapenen door middel van buitenbraak en inklimming gepaard met geweldoefeningopgevolgd door moedwilligen manslag op den persoon van den oud-pastoor Johannes Leus, welke manslag strekte om de ontdekking van den diefstal te voor komen" en hen mitsdien veroordeeld tot de straffe des doods uittevoeren binnen de gemeente Arnhem. Na de uitspraak heeft de voorzitter in een treffende rede de veroordeelden de grootte van hunne misdaad voorgehoudenhen aange maand tot berouw en ootmoed, daar het twijfelachtig was, of zich de Koninklijke genade ook tot hen zoude uitstrek ken, daar hunne misdaad en voorafgaand levensgedrag hun op die genade geen hoop mogten geven. Een aanzienlijke menigte woonde deze uitspraak bijop welke de toespraak van den voorzitter meer indruk dan wel op de veroordeel den scheen te maken, die onder die toespraak niet vele bla ken van gevoel gaven. In de op 11. Dingsdag gehouden zitting van den Ge meenteraad te Dordrecht zijn, overeenkomstig de voordragt van Burgemeester en Wethoudersop de vroeger vermelde jaarwedden tot directeur der hoogere burgerschool benoemd Dr. J. C. van Deventer, conrector aan het Gymnasium, en tot leeraren de heeren H. L. de Vries eu Dr. A. van Oven, beide docenten aan genoemde inrigting. Wij vernemen dat Maandag avond in den Koninklij ken Franschen Schouwburg te 's Hage een buitengewone voorstelling zal worden gehouden, die aan de kindereu wordt aangeboden bij gelegenheid van het St. Nicolaasfeest en bestaan zal uit: Les amours du Diable, toover-zangspel in negen tafereelen dat met grooten luister zal worden opgevoerd. Ieder persoon, die aan het bareau een billet neemtzal het recht hebben kosteloos een kind medetebrengen. In de afgeloopen week heeft te 's Hage de verkoo- ping plaats gehad van de boek- en kunstverzamelingen van wijlen den heer A. D. Schinkel, wiens bibliotheek vooral om die door 's mans bijzondere beoefening van de typogra phic in hare opkomst, phases van bloei en ontwikkeling rijk aan kostbare en zeldzame drukken was. Over 't geheel zijn de prijzen op deze verkooping besteed, hoog geweest; koo- pers uit Engeland Frankrijk en België wedijverden met die uit Nederland; ofschoon men het dan ook betreuren mag dat menig belangrijk werk enz. uit deze verzameling naar den vreemde is gegaan is het echter ontwijfelbaar dat de liefde voor kunst en letteren vele boeken handschriften eu

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1