Donderdag 1 December. S°. 1469. A0. 1 Bianenlandsch Nieuws. <y J1DSCH MliBLAD. Dese Courant verschijnt «/ken dag, be- ialre Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.96, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Aftonderlyke Nom- mers Vijf Cents. Prys der Advertentiën: 1-6 regels 0.76» feiere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'stiravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 2 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 o. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgesonderd des Zondags, 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Iadisobe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand.] Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 in. av. Zittingen ran bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgeneet ter en ffethoudert. Maandag en Donderdag te 11 uur. Cotnmittie van FabricageWoensdag te 12 uur. - JBurgemeetterdagelijks te 10 uur.- Prendent der Committie van Fabricage des Zaturdags van II—1 uur. - Bureau der Plaateelijke Secretarie is open dagelijks van 10 —4 uur. - Thetauriedagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente- Architect is t« ipreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 8-2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aeoijasea dagelijks vau 9—1 uur en van 3 6 uur; ran «Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 aur. ran Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, ran 94 uur. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslagen den adj.-ad ministrateur J. F. J. van Son uit de zeedienst, en G. Jan- eens, als burgemeester der gemeente Linne, en tot burge meester dier gemeente benoemd J. Sampers. Z. M. heeft aan den heer J. G. S. Riemersmaop zijn verzoekeervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Alkemade c. a., behoudens aanspraak op pensioen, en voorts benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Alke made c. a. den heer W, C, Verseput, thans in dezelfde be trekking te Aalsmeer c. a. Z. M, heeft den ingenieur der 2de kl. van de marine S. Meihuizen, thans gedetacheerd ia Indië, op zyn verzoek, eervol uit die betrekking ontslagenmet den laatsten dezer maand, waarin dat besluit ter zijner kennis zal worden ge- bragtten einde te kunnen overgaan bij het vak van scheeps bouw in Ned,-Indië. Aan den kapitein J. F. Meijer, van de divisie mare chaussee van Limburg, te Maastricht in garnizoen, is door 2. M. den Koning van Pruissen de Pruissische Kroonorde 4de klasse toegekend. Van het 1ste bat. 6de reg. inf., in garnizoen te Neu ten, ia naar het 4de reg. drag, te Zutphen overgeplaatst, de officier van gez. 3de kl. Rodelsturtz, en van het 4de reg. drag, te Zutphen naar het lste bat. 6de reg. inf. te Neuzen, de offic. van gez. 3de kl. P. A. D. Couvée. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaturdagden 3den December, niet plaats hebben. Men deelt mede, dat de uitgestrekte kolonie van Merxplas, zijnde een domein van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlandengelegen in de Kempen (België) en een uitgebreidheid hebbende van 1300 bunders, dezer dagen is aangekocht voor den heer van Eecke, notaris te Yperen. feze heer zou voornemens zijn de in die kolonie begonnen outeigeningswerken op een groote schaal voorttezetten. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opéra la Favorite voorafgegaan door de vaudeville l'Ome- lette fantastisque. Scheveningen is weder in diepen rouw gedompeld. Dingsdag avond althans zijn aldaar brieven ontvangen de zoo droevige tijding bevattende, dat de pink Pieternella Johanna, schipper Arie Pronk Aries zoon, reeders Teu- nis van Duin en Maarten Knoester, in den nacht van 24 op 25 Nov. op de Engelsche kust met man en muis (8 koppen) is verongelukt. Schipper Arend van der Toorn heeft de schuit het onderste boven liggende, door het volk ver laten in zee drijvende gevonden en getraoht het vaartuig in een haven binnen te slepen, waarin hy echter door het breken der touwen uiet is mogen slagen. Op twee visschers na is de bemanning gehuwd en laat zij kinderen na. Volgens loopende geruchten zou in den storm welke vao Don derdag op Vrijdag onder den Engelschen wal uit het Zuid oosten hevig heeft gewoed meerdere slagtoffer» hebben ge- eischt. De ongerustheid is algemeen. Men verneemt, dat de drie aannemers van den nieu wen dijk onder Werkendam door de rechtbank te 's Herto genbosch ter zake van diefstal bij nacht van bazaltsteen van den dam van het Steurgat onder die gemeente, zijn verwezen naar de correctionele terechtzitting en voor die Kamer op St. Nicolaasdag a. s. (6 December) daarvoor zul len terecht staan. Op het kantoor aan den vaartscheu Rijn is door den stedelijken ambtenaar te Utrecht een belangrijke diefstal ont dekt. Zaturdag morgen bij schemering kwam een mansper soon met eenigzins Duilschen tongvalmet een koe aan het kantoor om te marktendaar hij geen geld had om r/kautie" te kunnen stellen en slechts in het bezit was van vijf centen, wekte dit argwaan. Der politie bleek, bij het in het werk gestelde onderzoekdat de koe denzelfden mor gen uit de weide van Bennekum onder Jutfaas was gestolen. Naar men verneemt, moet de deugniet de misdaad reeds bekend hebben. Zaturdag nacht heeft te Meppel een brutale diefstal plaats gehad, door middel van inbraak, in de zeepziederij de Koekkoek vau de heeren de Jong en Comp. Bijna f 40 en 4 zilveren lepeltjes heeft men medegenomen. Ten einde bij het uitsnijden der ruit géén gerucht te maken had men zand in de vensterbank gestrooid. Uit Zutphen wordt gemeld Als een tegenhanger der klagtdat de jagt dit jaar niet veel oplevertkunnen wij

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1