Buitenlandsch Nieuws. foort, 1200; J. G. van Munster, 2de stempelaar bij het algem, zegelk. te 's Hageƒ436 D. Klouserzich schrij veüde Clouser brievenbest. aan het postk. te Schiedam, 89 D. F. P. Reeseridem te 's Hage 72 M. Legriscomm. 3de kl. bij 's Rijks bel., 231; J. van Heynsbergenidem lste kl., 280; J. van Woensel, idem 2de kl., ƒ305 J. Hoffman, sloeproeijer bij de in- en uitg. rechten en acc., j ƒ248 R. Monthouwer, idem, 255 A. C. Stolze, wed. j Mr. J. C.»W. Le Jeune, inspecteur der directe bel., in- en uitg. rechten en accijnseu 1525, G. C. Keuscamp wed. W. H. Delzuelcomm. lste kl. aan het postk. 6 60; I. S. van der Put, wed. P. de Wilden, comm. bij het entrepot te Rotterdam 68; M. den Otter, wed. E. A. Retelcomm. bij 's Rijks bel. 212; G. Bosch, wed. L. Becker, comm. lste kl. bij 's Rijks bel. 173; P. A. A. van Dijk, wed. L. Stoops, idem bij 's Rijks bel. 153; M. E. Maasenwed. I. H. K. Goffinontv. der in- en uitg. rechten 233 R. J. G. P., H. W., S. A,, C. M. A. van der Kaa, minder jarige kinderen van wijlen L. van Tiggelen en van haren voor-overleden echtgenoot van der Kaa, comm. lste kl. bij 's Rijks bel., onder voogdij van J. Bos ƒ135; C. H. Ach- terdenbosch, minderj. kind van wijlen A. C. Schreinemacher en haren voor-overleden echtgenoot S. Achterdenboschcomm. 4de kl. bij 's Rijks bel., onder voogdij van F. Mulkens 150. De adelborst der lste H. Nijgh, thans non-actief, wordt met den 26 dezer geplaatst op Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dingsdag, den 29sten November aanstaande, niet plaats hebben. Aanstaanden Dingsdag zal door den generaal-majoor BlankenMinister van Oorlogeen groot diner worden ge geven, terwijl door den heer Cremers, Minister van Bui- tenlandsche Zakenaanstaanden Donderdag een diplomatiek diner zal worden aangeboden. Aan de leden der Tweede Kamer van de Staten Ge neraal is rondgedeeld een brochure, getiteld: Recht en On recht, of, de toestand der Gewestelijke besturen in Indië tegenover de particuliere industrie door F. H. J. Netscher, oud-resident op Java. Te 's Hage zal weldra voor de arrondissements-recht- bank weder een wanbedrijf worden vervolgd, wegens het beleenen van goederen tegen een intrest van 12 a 1300 percent. De heer W. Hoven heeft namens een buitenlandsche maatschappij aan den Gemeenteraad van 's Gravenhage con cessie verzocht, voor den tijd van 30 jaren, tot het daarstel- len te Scheveningen en het verhuren van ijzeren woonhuizen villa's, chalets en een grooter gebouw, ingerigt op de wijze maar op kleiner schaal als het thans te Amsterdam bestaande paleis voor Volksvlijt, hetwelk zoo zou worden ingerigt, dat daarin bazars, dans- en concertzalen, leeszalen, badinrigting, enz. werden gevonden. De verschillende gebouwen zullen door een omgeving van tuinen en beplanting een geheel vormen en aan het grootere gebouw ook geheel en al de bestemming van wintertuin worden gegeven. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opéra les Huguenots, Bij den boekhandelaar M. M. Couvée te 's Hage zal eerstdaags in het licht verschijnen een nieuw werkje van Dr. E. Laurillard bevattende een honderdtal proza- en poëzy-stukjes. Door wijlen den heer C. L. Smeets, in leven amb tenaar bij het provinciaal gouvernement van Zuid-Holland, zijn vermaakt de volgnede legaten, als: 5000 aan het R. C. weesbuis, ƒ5000 aan het R. C. oudeliedenhuis ƒ3000 aan de Vereeniging van den H. Vincentius de Paulo 3000 aan de Ludwine Vereeniging, 1000 aan de Herv. diaconie, 300 aan de Ned. Port. Israëlitische armenallen te 's Gravenhageen ƒ150 voor het fonds der Vereeni ging voor de Dagelaten betrekkingen van verongelukte vis- schers te Scheveningen. Heden Vrijdag morgen is op het Binnenhof te 's Gra venhage een schoorsteenvegersknecht, in dienst van den heer Reveilledie aan een schoorsteen werkzaam wa9door het breken van de ladder naar beneden gestort. Aanvankelijk bemerkte men dathij geene uiterlijke wonden had beko men maar hij klaagde over zware pijnen in de lenden ah- ook in andere deelen van het ligchaam. In de Kanaalleening te Amsterdam is heden Vrijda» voor 4j uiillioeii ingeschreven. Zaturdag is de inschrijving nog opengesteld. Te Arnhem zal men de feestelijke viering van Arn hems verlossing op 30 November 1813, in het vorige jaar met zooveel luister plaats gehadook dit jaar gedenken door het organiseren van een feestconcert in Musis Sacrum tegeu geringen entreeprijs op aanstaanden Woensdag, en voorts door het aanbieden van eenige festiviteiten op kleine schaal den minvermogenden eenige genoegelijke uren te verschaffen, Tot algemeen secretaris van het Nederlandsch Bijbel genootschap is benoemd de heer J. van Leeuwen, pred. te Zegwaard. Te Emmen en Sleenin de Drentsche veenstreken wil men twee Protestantsche kerkeu met pastoriën bouwen, i Kort na den em. pred. Stemberg is ook zijn Rotter- darasche ambtgenoot, de em. pred. Vorstman op 9Ojarigen ouderdom overleden. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Vrouwepolder (Zeeland) Ds. G. J. Gobiu9 du Sartthans te Arnemuiden. Aangenomen het beroep naar Dwingelo (Drenthe) door Ds. M. A. Gooszenpred. te Wilnis. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uur 42°, des avonds te 8 uur 41°, te 10 uur 40°. Vrijdag morgen te 5 uur 34°, te 8 uur 35°, 's middags te 12 uur 41°, 's namiddags te 4 uur 38°. Het zilveren schipdat door het kiesdistrict Hagen (in Pruissen) aan den heer Harkort zal worden aangeboden, heeft een waarde van 15000 th. Het schip ligt aan een gouden anker. Bij de laatst gehouden jagt te Compiègne heeft de Prins van Oranje 8 reebokken, 53 hazen, 77 konijnen, 54 faisantenin het geheel 192 stuks wild geschoten. De Keizer schoot 237 en Prins Napoleon 176 stuks. De vreugde kan even goed als de smart iemand het leven kosten. Dit bleek dezer dagen uit het volgend feit; Toen Keizer Napoleon onlangs Lyou doortrokdecoreerde hy den heer Crépet, den chef van de brandspuitinrigting. De heer Crépet was daarmede zoo gestreeld dat hij van vreugde ziek werd. De vrienden van hem zeiden //dat zal zoo'n vaart niet nemen. De vreugde is niet doodelijk." Zij vergisten zich zeer. De heer Crépet bezweek aan zijn ziekte. Een hevige orkaan heeft te Biarritz een deel der badinrigting vernield. De schade wordt op 12000 frs. ge schat. Uit Londen werd berigt, dat op den spoorweg nabij Rigbey een passagier in den trein vermoord en uit den waggon geworpen was. Thans verneemt men dat die per soon eenige uren later zelf is komen vertellendat dit een vergissing was. Het was precies zoo gegaan als verklaard werd door de vier personendie wegens dit geval gearres teerd waren. De man was namelijk beschonken geweest en had, in weerwil van herhaalde waarschuwing, tegen het deurtje van den waggon geleundhetwelk alstoen was open gevallen, ten gevolge waarvan hij er uit was getuimeld, Het mooiste van de zaak is, dat hij hierbij niet het minste letsel heeft bekomen. Hij herinnert zich alleendat hij ia de waggon heeft gezeten en dat hij bij het neertuimelen langs een hoogte is afgerold. Hij heeft daar in de laagte heel rustig zijn roes uitgeslapen en is daarop naar het naastbij- gelegen station gewandeldom even bedaard en rustig zjn reis voorttezetten. Zaturdag avond 11. is op den South Devon spoorweg nabij Kiagkerswell een goederentrein tegen een passagier3treiu aangereden, tengevolge waarvan twee rijtuigen omgeworpen en verscheiden reizigers door elkander geslingerd en gekwetst werden. - Uit New-York wordt o. a. het volgende gemeld: De generaal Mac Clellan heeft den lOden dezer zijn ontslag uit de krijgsdienst der Unie genomen. Op aardrijkskundig gebied is een hoog9t belangrijke ontdekking gedaan, en wel in Zuid-Amerika. Men heeft n»'

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2