N°. 1462. Woensdag 23 November. I8i Binneniandsch INieuws. m '■1 LEIDSCII IIHHtLl Oe*e Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.89 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- aiers Vijf Cents. Prijs der Advertentién 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cis. Spoortreinen van Leiden naar sGravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.j 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Mieuwstcaat: 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 'suamiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 ii. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 in. 's namiddags. Oost-lndiscbe Laudpost. Over Southampton, 1 en 17; over Iriést, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van eike maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand.j RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraat dagelijks vau u. 30 ra. 's m. tot 10 u. 30 iu. av. Zittiageu van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van tabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is ta «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks van 8 2 uur eu van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aeoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Direote Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 98 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Woensdag den 23sten November 's middag3 van 12 tot 2 uren inlevering der stembriefjes ter verkiezing van vijf leden der Kamer van Koophandel en Fabrijken. De aftredende HH. Mr. P. du RieuJ. I. van Wensen, B. F. Krautz en A. C. Leembruggen zijn herkiesbaar, de heer J. A. de Fremery heeft verzocht niet weder in aanmerking te komenin wiens plaats wordt aanbevolen de heer P. J. de FremeryZoutzieder en Commissaris der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij. Z. M. heeft benoemd tot Ridders Grootkruis der orde van den Nederl. Leeuwde heeren Nobile Emilio Irconti Venoste, oud-Minister van Buitenl. Zaken, Grovanni Menna, oud-Miuister van Koophandel, Cavaliere Ubaldino Perruzi oud-Minister van Buitenl. Zaken; tot kommandeurs dier orde, de heeren Cavaliere Dominico Carutti di Cautogna, Minis ter-president van Z. M. den Koning van Italië bij ons hof en Don Siliro Spaventa, secretaris-generaal van het Minis terie van Binnenl. Zaken te Turijn en tot Ridders dier orde de heeren Cavaliere Augusto Peiroleri, secretaris bij het Mi nisterie van Binnenl. Zaken te Turijn den Markgraaf Giam- batista Borea en Giacoms Malvano, beide laatste ambtena ren bij het Ministerie van Buitenl. Zaken te Turijn. Z. M. heeft benoemd tot ontvangers der directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Strijen den heer H. van Hall, thans ontvanger te Hekkens; en der in- en uitg. rechten en acc. te Hekkensden heer J. Keiser thans sum. der directe bel., in- en uitg. rechten en acc. te Leeuwarden. Z. M. heeft aan Mr. H. W. J. van Marle, op zijn daartoe gedaau verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van procureur bij de arrondissements-rechtbank te Leven ter. Op last van het Dep. van Oorlog is het aantal jon- Relingen van het instructie bat. te Kampenbestemd voor de dienst hier te lande, met 25 vermeerderd en dien ten gevolge de sterkte gebragt van 42 5 op 450 man. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag aanstaande, den 25sten dezer, niet plaats hebben, - De examens van onderofficier voor het officieren examen die onder presidium van den luit.-gen. Duycker te 's Hage plaats hebben zijn voortgezet tn^t de derde serie, ziinde ad- spiranten van het 2de en 3de reg. inf. uit Maastricht en Bergen-op-Zooro. Uit '8 Hage wordt berigt, dat het nieuw ingediend wetsontwerp op de personele belasting bij het onderzoek in de afdeeling der Tweede Kamer bijna eenstemmig is afge keurd, want het stelsel van remissiën, de hoogere aanslagen voor landbouw en voor de plattelands-gemeenten, de onze kerheid der opbrengst, ook volgens het oordeel van den Minister Betz zelf waren zoovele gronden waarop de over- groote meerderheid hare afkeuring bouwde. Het voorstel tot afschaffing der plaatselijke accijnsen werd in beginsel zeer toegejuicht, maar bezwaren bestonden tegen de rangorde en en tegen de perken aan de gemeente-besturen gesteldom de middelen tot dekking der plaatselijke uitgaven te kiezen, afstand van de geheele personele belasting aan de gemeente tegen behoud der opbrengst van den verhoogden accijns op het gedistilleerd, scheen de voorkeur te verdienen. Door de zeepzieders Dros en Gebr. Tieleman alhier, T. P. Viruly en Comp te Gouda en Schuurman en Comp. te Utrecht is bij de Tweede Kamer een adres ingediend, ten gunste der afschaffing van den zeep accijns, vooral met het oog op de frauduleuze handelingen tot ontduiking van den accijns, de aanleiding tot vermindering van kwaliteit der zeep wegeDS de in den handel komende zeep surrogaten zoowel als met het oog op de bevordering der zindelijkheid. Directeuren der Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid hebben aan Z. M. den Koning ingediend het volgend adres, betreffende het instellen van een \jk op de gasmeters, van welk adres afdrukken gezonden zijn aan de leden van de beide Kamers der Staten Generaal: Sire! Op uitnoodiging der Algetneene Vergadering der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, in den jare 1862 te Deventer gehouden, wendden zich Di recteuren, bij missive van 29 October 1862 N°. 768 tot Uwe Majesteit, met het eerbiedig verzoek dat in Neder land de Nederlandsche maat bij het verkoopen van lichtgas verpligtend zoude worden gemaakt, alsmede dat de lot het bepalen van het verbruikte lichtgas gebezigde toestellende

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1