My S& N°. 1460. Maandag 21 November. liitnienlandscli Nieuws. A°. •t f Vr-2 LIIDSCH DAGBLA Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Tedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; 3 u. 46 m.j 6 u. 6 ra., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbueligtingen aan de Lakenhal, Ratoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 'snamiddags te 8 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Sonthampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand.j RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoorder Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aoeijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 9-4 uur. Z. M. heeft den offic. van gez. 2de kl. bij de zee- rnagt Jhr. J. L. C. Pompe van Meerdervoortop zyn ver zoek, eervol uit de zeedienst ontslagen. Z. M. heeft bewilliging verleend tot wijziging in de oorspronkelijke acte van oprigting der naamlooze vennoot schap //Ultrajectumte Zeyst. Naar men verneemtheeft Z. M. de Keizer van Oos tenrijk aan Z. Exc. den Minister van Marine, den heer ridder Huyssen van Kattendijke, geschonken het grootkruis der orde van de IJzeren Kroon. De audiëntie van den Minister van Justitie op Woens dag en Donderdag, den 23sten en 24sten dezer, en die op Donderdag den 24sten dezer van den Minister van Fi- nantiën zullen niet plaats hebben. Den 22sten en 23sten dezer zullen van het instructie- bataillon te Kampen naar de regementen vertrekken 28 korporaals-titulair, tot het vervullen van korporaalsvacaturen terwijl er tegen den 25sten dezer wederom 42 aspiranten opgeroepen worden. De kapitein der inf. A. H. Schade van Westrumdie gedurende vijf jaar bij het O.-I. leger is gedetacheerd ge weest en onlangs uit die gewesten hier te lande is terug gekeerd is door Z. M. weder bij het leger hier te lande en wel by het 4de reg. inf. ingedeeld. Donderdag avond bij de openbare vergadering der Ne- derlandsche Vereeniging tot afschaffing van den sterken drankafdeeling 's Gravenhage, opende het voorzittend lid, de baron K. T. van Lijnden, de vergadering, met de op komende leden en belangstellenden welkom te heeten en met een korte beschrijving te geven van zijn reis in het Zuide lijk gedeelte van Frankrijk en Zwitserland, betrekkelijk het geen hij daar op het gebied der afschaffing van den sterken drank had waargenomen. Met genoegen had hij 250 uren Tan hier, in een dagblad het verslag der eerste openbare vergadering van dit jaar, te 's Hage gehoudengelezen. Hij haakte een vergelijking, daar hij zich juist tijdens de ker mis te Bordeaux bevond, tusschen de kermis aldaar en die van 'sHage, hetgeen, op het gebied van het misbruik van den sterken drankzeer ongunstig voor de residentie uitliep. Immers verklaarde de sprekerdat hij in die groote stad geen rustverstorende dronkenschaphoewel het kermis was op straat had gezien, en dat na 12 ure alle koffijhuizen en herbergen op last van de policie gesloten waren. Hij moest dus de matigheid van de Franschen roemen. De beschrijving van de aldaar opgerigte kramen en spellenin getal en ge halte veel meerder en sierlijker dan in 'sHage, leverde een fraai tafereel op, en wekte zigtbaar de algemeene belang stelling. In Zwitserland, te Genève, scheen de onthouding of matigheid zoo guastig niet te zijn, daar hij daar, tydens den juist plaats hebbende wijnoogst, veel dronken lieden had aangetroffen. Vervolgens trad de medebestuurder, de heer Singels op, die, na een introductie over bet kortstondig leven, eenige heerlijke fragmenten van Benjamin Franklin, //uit den weg om tot rijkdom te geraken," voordroeg en vooral de hefte van den ouden Abrahamde onmatigheid in dat werk voorkomende, met zeer veel belangstelling uit eenzette. Daarna hield de heer J. E. Erdman een zeer breed voerige voordragttot introductie nemende: //Bemin God boven alles en uw naasten als u zeivenwelke voordragt van eenige dichtregelen vergezeld ging, en waarin hy de gevolgen van het gebruik van den sterken drank schetste en het treurig lot van de dronkaards afschilderde. Hierop bedankte de voorzitter de sprekers en sloot deze wederom de zeer be langrijke vergadering. Met bijzondere belangstelling verbeidt men de aan staande optreding van onze beroemde landgenoote mevrouw Rosa de Vries in den Franschen Schouwburg der residentie. Alvorens zich naar Frankrijk en Italië te begevenal waar der buitengewoon begaafde zangeres engagementen wachtenzal zy hare kunstgaven in haar geboorteland ten gehoore brengen. Naar men verneemt, zal zij den 30sten dezer maand op treden in de Normawaarin haar talent op het schitterendst uitkomt, terwijl zy zich almede in de Trouvère en Huguenots zal doen hooren. Men zegt, dat mevrouw Rosa de Vries ook voornemens is eenige concerten te geven iu de voornaamste steden van ous land. In de uitvoering van de onderscheiden opéra's en concer ten door haar in Holland te gevenzal zij worden bijge staan door de voornaamste artisten van den Franschen schouw burg der residentie.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1