N°. 1455. Dingsdag 15 November. LEIDSCH m. Oose Conrtnt venchynt alkea dag, be halve Zoo- en Feestdagen, en kost voor Lsiden 1.96, eu franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Som- mere Vijf Cents. Prijs der Advertentién1-6 regels 0.78. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 1G Cts. Bekendmakingen van genootschappen Cts. Zegelrecht 88 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 3 n. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd dei Zondags, 6 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgeus te 8 u. en te 10 u. 50 m.; '«namiddags te 8 u. 46 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'suamiddags. Oo<t-Iadi»obe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand. West-Indiiobe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van u. 30 m. m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Rurgemeetter en WethoudertMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Rurgemeetterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Rureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10—4 uur. - Thesauriedageljjk» van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aoeijsuen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Binnenlandse!! INieuws. - Z. M. heeft tot burgemeester der gemeente Oldekerk benoemd C. Römelinghtot 9ub9t.-griffier bij de arr.-recht- bank te Leeuwarden Mr. J. L. van Sloterdijck, thans rech- terplaatsv. in die rechtb. en adv. aldaar; pensioen verleend aan: Mr. J. J. P. van Herzeele, gew. raadsheer in het prov. gerechtshof in Noord-Holland; W. .Bontenbal, gew. Ryksveldw., opz. der jagt en visscherijA. Huijer, gew. Rijksveldwachter. De arrondissements rechtbank te Maastricht, heeft Vrij dag bij vonnis in raadkamer gewezenden procureur Mr. A. N. B. v. M., beklaagd van het andermaal gebruik ma ken van zegelsnadat deze door middel van een chemisch preparaat van het vorige schrift waren ontdaan, de straf opgelegd van schorsing in de praktijk voor den tijd van zes weken. Genoemde procureur had reeds vroeger wegens dergelijk feit terechtgestaan. Een gedrukte staat van de handelingen der Gedepu teerde Staten van Gelderland toont aan dat vele plaatselijke besturen de «minimum-manie" bij bet bezoldigen der onder wijzers zijn toegedaan. Die staat toont aan, dat van de 311 openbare onderwijzers in Gelderland 80 een jaarwedde bo ven de 600, 18 een jaarwedde vau 600 en 213 (zegge 213) een jaarwedde beneden ƒ600, velen dezer 400 a f 450, genieten. Men mag waarlijk wel van //genieten" 'preken, indien men tot deze laatsten behoort! Het getal onderwijzers, die in al de provinciën ge durende de najaars-vergadering geëxamineerd zijn, bedraagt 1276 (850 mannen en 426 vrouwen), waarvan zijn toege laten 307 mannen en 2 57 vrouwen, alzoo te zamen 5 64. Men schrijft uit 's Gravenhage aan de Middelburgsche Courant: De gezondheidstoestand van Prinses Mariedochter van Prins Frederikhad in den afgeloopen zomer aanleiding tot ernstige bezorgdheid gegeven. Een zware borstaandoening, van bedenkelijke verschijnselen vergezeldmaakte verandering van lucht, als beste geneesmiddel, wenschelijk. De Prinses beeft zich daarop naar Zwitserland begeven en verscheidene maanden in de omstreken van Vevay doorgebragt, met zulk fien gunstig gevolg, dat zij hier - geheel hersteld, naar men veizekert- is teruggekeerd. Het berigt van deze her stelling is hier met algemeene blijdschap vernomeD. De Midd. Cour. bevestigt in een schrijven uit Amster dam, dat de afloop van de verkiezing aldaar, waardoor de heer Rochussen is gekozenverkregen isdoordien de bit- schop bevolen hadde R. Catholieken zich van de verkiezing zouden onthoudeneu de Israëlieten door den heer Godefroi ten gunste van den heer Rochussen waren gestemd. Door de Midd. Cour. wordt opgaaf gedaan van de drie groote bankroetendie op de beurs te Amsterdam in de laatste dagen groote ontsteltenis hebben te weeg gebragt. Het zijn die van 1°. Wijthoff, suikerraffinadeur, naar men wil, 2 miilioen passief; 2°. Mendel, bankier der maatschappy tot exploitatie der Staatsspoorwegen directeur van het credit foncier van Oostenrijklaatstelijk consul-generaal van Oos tenrijk en thans voor zijn gezondheid op reis naar Amerika, - een zaak zóó verwarddat het passief nog op geen half miilioen na te begrooten is; 3°. Posnoconsul-generaal van Turkije, een passief van 2J miilioen, waaraan de ongeluk kige omstandigheid verbonden is, dat meer dan 100 famielles die hunne geldeu aan dat huis toevertrouwd haddenin meerdere of mindere mate geruïneerd zyn. Door den Gemeenteraad van Nijmegen is Vrijdag 11. tot docent in de nieuwe talen aan het gymnasium aldaar benoemd de heer Dr. C. W. Volcke, conrector aan het gym» nasium te Zierikzee. Dingsdag zal de Gemeenteraad van 's Hage een verga dering houdenwaarin o. a. de volgende punten zullen worden behandeld1°. het ontwerp-adres betreffende de aansluiting van 's Hage aan het spoorwegnet2°. voortzetting der beraad slagingen over de ontwerp-verordening voor het gasthuis; en 3°. de ontwerp-verordening, houdende regeling van het gym nasium der gemeente 's Gravenhage. Mevrouw Ro9a de Vrie9 wordt hier te lande verwacht, om te 's Hage en elders in de opéra optetreden. Het studentencorps te Utrecht heeft, naar de verschil lende studiejarenreeds réunie-commissarissen benoemd voor de feesten, in 1866 door genoemd corps te geven. Door stemming zijn benoemd, behalve den rector en ab-actis van den senaat, de heereu Hondius en Knuppel, Roëll en Ro« mijn, Vogel en Harting, Snel en Steenstra. Men schrijft uit Haarlemmermeer: De vorst komt hier ter kwader ure de landbouwers storen in hun werkzaamheden. Er i9 nog zeer veel te ploegen. Op de Vrijdag gehouden avond;

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1