i\°. 1452. Vrijdag 11 November. A". 1864. ?v A 1 KIBSlin DAGBLAD J* Deis Courant verschijnt eiken dag, be- naive Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 51.80 in de drie maanden. Afaonderlyke Nom- iiurs Vyf Cents. Prys der Advertentie» 1-6 regels 0.75, felere regel meer 12J Cts. Geboorto-, hu- weljjks-eu doodberigten van 1-4 regels/0.90, iedere regel meer 15 Cts. bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Oelft, Sehiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 u. 46 m.; 6 n. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 48 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagenuitgezonderd des Zondag», 5 u.; van Amsterdam (Heerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 n. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Ivatoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 ti. 45 m. 'lavonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton, I en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 2a van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Teiegraaf dagelijks van 7 u. 30 ra. 's iu. tot 10 u. 30 iu. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op oubepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, Maaudag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. 'Burgemeester, dagelijks te 10 uur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van U—I uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 mir. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op bet Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der in- eu Uitgaande Reohten en Acoijnscn dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Oireote Belastingen, Maaudag, üiugsdag, Woensdag en Douderdag van 92 sur. vau Zegel, Registratie dageiyka van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. IJiiineiilanüscli INieuvvs. Z. Al. heeft benoemd tot leeraar leeraar in het schoon* scluijven aan de Rijks hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Groningen H. L. Limborgh, en op verzoek eervol ontslagen als commies bij het Depart, van Binuenl. Zaken C. L. Schinith. Z. K. H. de Prin9 van Oranje is heden morgen nit de residentie vertrokken, In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal van Donderdag, heeft de voorzitter medegedeeld, dat de heer J. J. Rochussennieuw benoemd lid voor het hoofd kiesdistrict te Amsterdam zijn geloofsbrieven heeft ingezonden. Zijn ingekomen drie Koninklijke boodschappenten ge- leide van wetsontwerpen als onteigening van perceelen ten behoeve van den spoorweg van Meppel naar Heerenveen tot regeling der ontvangsten en uitgaven van het pensioen fonds voor burgerlijke ambtenaren over 1865; en 16 ont werpen tot bekrachtiging van provinciale belastingen. De voorzitter deelt mede, dat de commissiën van rappor teurs gereed zijn met hare eindverslagen over de wetontwer- pentot regeling van het geneeskundig Staatstoezigt, en tot vaststelling van de reglementeu op het beleid der rege ring en de Koloniën Suriname en Curasao. - De dag der beraadslaging zal nader worden bepaald. De voorzitter herinnert dat reeds sedert eenigen tijd door de commissie van rapporteurs is uitgebragt het eindver slag over het wetsonswerp tot goedkeuring der overeenkom sten betredende de goederen van het voormalig klooster van St. Agatha. Hij stelt voor de beraadslagingen over dat ont werp te bepalen op a. s. Zaturdag des morgens ten 10 ure. Daartoe wordt besloten. Niets meer aan de orde zgnde, wordt de vergadering gescheiden. In de zitting der Tweede Kamer van den 20sten October 11. was de jaarlijksche begrooting der gestichten Oomierschans en Veenhuizenaan de orde. Reeds in haar roorloopig verslag had de Kamer verschillende bedenkingen gemaakt tegen de inwendige dienst van het gesticht te Om- mmebans, dat bestemd is voor bedelaars, veroordeeld om na hunne gevangenisstraf een tgd lang in een bedelaarsge- sticlit aan den arbeid te worden gewend. De openbare beraad slaging gaf den Minister aanleiding om o. a de aanmerking te wederleggen die tegen de voeding der te Ommerschang verpleegde bedelaars, als te flaauwwas gerigt. Hij ver klaarde: //het voedsel, daar gegeven is krachtiger dan wat duizenden in den lande genieten. Ouze nijvere stand zou zich gelukkig rekenen wanneer hij dergelijk voedsel genoot.'9 De commiezen der gemeente-belastingen van Alkmaar hebben het navolgend rekwest aan de Minister van Finanticn ingediend//Geven te kenaen enz., dat bij het meer en meer waarschijnlijk worden van het afschaffen der plaatselijke verbruiksbelastingenhet tevens te voorzien is dat zij hunne betrekkingen verliezenen daardoor met hunne geziunen in kommerlijken toestand geraken zullen, tenzij de Staat ten hunnen behoeve voorzieningen neme, even als zulks tijdeus de afschaffing der plaatselijke belastingen in Ëelgie is ge schied. Zij meenen met de meeste bescheidenheid op zooda nige tusschenkomst aanspraak te mogen makenvooreerst omdat eenigen hunner tijdens den Belgischen opstand en an deren in later jaren het vaderland gewapend ten dienste heb ben gestaan, ten andere omdat zij gedurende vele jaren on bezoldigde diensten hebben verrigt als buitengewone com miezen bij de rijksbelastingen, en vermeenen te mogen aanvoeren daarin menig blijk van activiteit te hebben gegeven. Redenen waarom zij zich wenden tot U Exc. met nederig verzoek hunne belangen wel te willen ter harte nemen en ter sprake te willen brengen daar waar zulks nuttig zal mo gen zijn." Adressanten hebben hunne ambtgenooten in andere ge meenten een afdruk toegezonden ter adhaesie en daarbij te kennen gegeven dat zij besloten hebben, later, wanneer de discussien in de Tweede Kamer over het afschaffen der plaat selijke belastingen aanvangen tot die Kamer bij rekwest zich te wenden, met bepaling een afschrift in het Alg. Hbl, te doen opnemen, tot navolging van de hierbij betrokken ambtenaren, In de zitting van de Prov, Slaten van Zuid-Holland van Woensdag zijn achtervolgens zonder beraadslaging aan genomen verschillende conclusiën der rapporten van de com missiën ad hoe, o. a., dat voor Sassenheim het aandeel der gemeente in de kosten van het onderwijs zal zijn f 10000. Blijkens mededeeling in de Staats-Courantis bij het Departement van Marine ontvangen het rapport aangiande het forceren van de Straat van Simonoseki. Wij nemen daaruit het volgende over

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1