S°. 1443. Dingsdag 1 November. A". Binnenlandsch Nieuws. ÜDSCII DAGBLAD. Dese Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor .'.eiden ƒ1.95, bd franco per post 2.8<' in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents Prijs dor Advertentién 1-6 regels 0.75, Iedere regel meer L2f Cts. Geboorte-, hu welijks- eu doodberigten van 1-4 regels0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 ra.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 in.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 n. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op ie Nïeu vstraatn irren» it- 8 ti. en te 10 u. 50 ru.; 's namiddags te 3 u. 45 ra, 'savoads te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 ra. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Q j*t-2i»di»oae Laudpo»t. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-Iadisohe den 14 en voorlaat9ten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's in. tot 9 uur 's av. Spoorweg- Telegraaf dagelijks vau 7 u. 30 ra. 's ra. tot 10 u. 30 m. *T. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag !3 11 uur. Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeesterdagelijks te 10 uur.- President- der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 10 -4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect tc spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 4 —7 uur; der lu- en Uitgaande Rechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur. vau Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Gedeputeerde Staten der provincie Groningen hebben tot provincialen ingenieur van den waterstaat benoemd den heer J. Kater Tz., civiel ingenieur, thans sectie-ingenieur bij i de Staatsspoorwegen te Zwolle. Onder de gesignaleerde personen in het Politieblad komen voor: 1°. Johannes Gerrit van Rijn, vroeger predi kant te Zwolledie ter zake van poging tot omkooping van een gevangenbewaarder in het huis van verzekering te Zwolle, bij vei tuk veroordeeld is tot cellulaire gevangenisstraf van 45 dagen, een geldboete van f 50 en in de kosten. De ver oordeelde bevindt zichvolgens geruchtenöf in Zwitser land öf vermoedelijk in Engeland. 2°. Karl Anthondie in den nacht van 22 op 23 Oct. jl. uit de gevangenis te Gotha uitgebroken en ontvlugt is, zijnde hij ter zake van onderscheidene door hem gepleegde diefstallen tot 5-jarige gevangenisstraf veroordeeld. 3°. Johann Gottlieb Georg Paul Hoffmann, welke in zijn qualiteit van postbeambte, zich schuldig heeft gemaakt aan diefstal van meer dan 20,000 11. waarde in papier en contantenten nadeele van het post wezen te Stuttgart. Hij heeft, voor zijn vlugt in bezit weten te krijgen een pas, afgegeven door het Koninklijk Wurtem- bergsch Oberambt Brackenheim aan een ongehuwden koop man Friedrich Jonathan Krauck van Kleebronn voor een reis naar Frankrijk. Jacomina Sittonoud 15 jaren, geboren en wonende te Scbiedam naar haren leeftijd goed ontwikkeld, heeft hare ouders verlaten en nadat zij by een carouselhouder heeft ge diend is zij doorgegaan met zekeren Frons. Zij reizen in Limburg rond met een orgel. Het doel der te 's Gravenhage opgerigte vereeniging tot bescherming der dierenis het beschermen van dieren tegen mishandelingen, met alle binnen haar bereik liggende middelen, als.- 1°. de verspreiding van beknopte tractaatjes en gedichtjeszoo voor volwassenen als kinderen2°. uit nodiging aan de leden, aan leeraars, geestelijken en onder wijzers, om door voorbeeld, invloed en gezag aan het be reiken van dit doel bevorderlijk te zijn 3°. opsporing vau werktuigen en toestellen om de ongemakken van dieren te verzachten of te genezen4°. het toekennen van belooningen eereblijken aan uitvinders van dergelijke werktuigen en aan eigenaars en gebruikers van dierendie zich ijverig be- toonen in het opvolgen of doen opvolgen der bestaande ver ordening tegen mishandeling van dierenen in de goede behandeling aan deze; 5°. het toekennen van schadeloosstel ling aan behoeftige eigenaren van gebrekkige dierenwegens den afstand van deze aan de vereeniging, en 6°. de mede werking der leden in het toezigt houden op de behandeling van slagtvee en trekdieren. De vereeniging bepaalt haren werkkring aanvankelijk tot 's Gravenhagemaar heeft ten oogmerk dien zooveel mogelijk uittebreiden Uit Schevcningen wordt het volgende berigtDe on der den Engelschen wal gevaugen haring heeft nog f 21 het duizendtal gegolden de op onze kust gevischte slechts f 14. Verleden jaar toen de haringvloot sterk was 126 bommen, waren er op dit tijdstip 127 schuiten aangeweest, die ge zamenlijk hadden aangevoerd 9.536,000 stuks. ïhans bevat de vloot 4 schuilen meer en hebben er 140 schuiten haring aangebragt, die thans 9,144,000 stuks heb ben geleverd; zoodat er dit jaar, ofschoon de visschery se dert de laatste weken een viij gunstige wending schynt te nemen, 392,000 stuks haring minder zyn afgeslagen. Vrijdag middag ten 12 uur aanvaardde de heer Dr. H. van Herwerden in het groot auditorium het hoogleeraars- ambt in de litterarische faculteit aan de Hoogeschool te Utrecht, met het houden eener redevoering in de Latynsche taalde studio litterarum recentiorum futuro philologo haud contemnendo. Vrijdag middag ten 2 uur had te Utrecht een brutale diefstal plaats ten huize van den heer K., van 5 2 zilveren lepels en vorken, door middel van inklimming door het raam. De politie heeft reeds eenige der gestolen voorwerpen by een zilversmid ontdekt, zoodat men hoop heeft den da der op het spoor te komen. Terwijl eenige personen zich Zondag middag vermaak ten met zeilen op de Maas bij Scbiedamhad een hunner het ongeluk over boord te vallen en te verdrinken ondaDks de te zijner redding aangewende pogingen. Behalve het adres aan den Gemeenteraad, dat door de zorg van I)r. ter Laag ter teekening werd aangeboden, gaat thans een tweede rond, waarbij verzocht wordt, dat het plan tot bebouwing van de Ruïne de medewerking van het Gemeentebestuur mag verwerven. Die beide adressen

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1