G. G. BENDER, D". J. M. Advertentie n. 4 en 4^ pCts. Hypotheek Oblig-atien. HET PORTRET a Comp., heeft zich dezer dagen verpligt gezien hare be- alingen te staken. Te Straatsburg is Ds. A. Coquerel, de zoon, van arijs, den 16den en den 18den October en Ds. A. Réviile an Rotterdam, den 20stea en den 23sten October opge- reden in le Temple neuf en l'église St. Thomas; telkens oor een talrijke schaar. Naar men berigtzou Ds. Coquerel o Je maand Januarij aanstaande Nederland bezoeken. Men verzekertdat de vier Gouvernementendie deel ebheu genomen aan de conferentiën te Parijs, met het doel om een uniforme wetgeving op den suiker in België, Holland, Volgens een officiële opgave telt men in Algiers 200 lagere scholen, waarvan 176 voor Catholieken6 voor Pro testanten, 13 voor Israëlieten en 5 gemengde scholen. Keizer Alexander van Rusland heeft daags na ziju komst te Nizza het bataillon Jagers van de Keizerlijke garde in oogenschouw genomen, dat meer dan een uur manoeu vres heeft uitgevoerd. De beroemde generaal Tottlebendie dezer dagen Nederland bezocht, wordt insgelijks te Parijs verwacht, om de versterkte plaatsen in Frankrijk te bezigtigen. Gedurende de laatste dagen der afgeloopen week heeft langs de Oostkust van Engeland een storm gewoed, zoo he vig als men zich in geen 30 jaren kan herinneren. Uit on derscheiden zeeplaatsen, als Wick, Lossiemouth, Burghead, enz. waren de vischschuiten in zee, en van deze heeft men eenige te gronde zien gaan terwql hier en daar langs de kust lijkeu aanspoelden. De schade, aan zeeweringen en haven werken veroorzaakt, is nog niet te berekenen. Uit Edinburg meldt men, dat het voor de te Leith liggende schepen on mogelijk was naar zee te komen. Bij Granton werden vqf schepen tegen de kust geworpenwaarvan een matroos het leven verloor. Nabij Dunbar strandde een Deensch vaartuig, waarvan vier schepelingen omkwamen. Uit St. Andrews wordt gemeld, dat in den storm van 11. Zondag op de Engelsche kust is verbrijzeld het schip Napoleonwaarbij de geheele bemanning van 7 personen is omgekomenen uit Buckie verneemt mendat niet minder dan 26 visschers in de golven hun graf hebben gevonden. Dezer dagen is bij Diedenboven een boot, waarop zich 18 personen bevonden, omgeslagen, met het ongeluk kige gevolg dat 12 personen daarbij om het leven kwamen. Donderdag zou de vermoedelijke moordenaar van den heer Briggs voor de groote jury te Londen terecht staan. Allerwege stelde men pogingen in het werk om toegang» billetten te erlangen. Gezanten, pairs, parlementsleden, be roemde personen, litterators, kunstenaars, allen oefende hun nen invloed uit om zoodanig bewijs magtig te worden. Dames uit de hoogste kringen deden zelfs daarvoor het mogelijke. Muller werd overladen met brievenwaarvan de meesten van godsdienstigen inhoud anderen daarentegen raden hem aan zich ferm te houden en niets te bekennen. De toevloed van uitgevers was groot, zq bieden hooge sommen voor een levensbeschrijving; in één woord, Muller is een beroemd persoon gewordenzijn naam zweeft thans weder op aller lippen. De ongeregeldheden in de steenkool-districten van En geland duren nog altijd voort. Naar men berekent zijn al daar thans ongeveer 30,000 huisgezinnen zonder bestaan. In de afgeloopen week hebben er weder verschillende bot singen tusschen de policie en de arbeiders plaats gehad. Een aantal dezer laatsten zijn nu in de gevangenis. Voor alsnog bestaat er weinig of geen vooruitzigt, dat het geschil tus schen de meesters en arbeiders spoedig zal worden bijge legd, daar beide partqen zich even hardnekkig toonen. Hoogewoerd N°. 375 te Leiden In een der vuilnisbak ken in Wijk VIIis gevonden een ZILTHR THEELEPELTJE. De eigenaar kan na opgave der kenteekenenhetzelve te rug bekomen bij den Eersten Commis saris van Politie. Leiden, 28 October 1864. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven, opeischbaar den 31sten October 1864 met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rente, betaald worden ten Kantore van de Ontvang- en Betaalkas te Amster damt, op Dingsdag den lsten November 1864 en volgende werkdagen. Bq den Uitgever J. W. VAN LEEUWEN zijn nog eenige Ex. te bekomen van PrqsChineesch papier f 2.60. Ordinair papier 1.5 0. Uitgaven van A. W. SYTHOFF te Leiden: mechanica. Vrij gevolgd naar het Fransch en vermeerderd door p. a. t. delprat, Kapitein der Artillerie en p. m. brütel de la rivière Tweede druk. 2 deelen in linnen ƒ5.30 Beschouwingen over het Aesthetische der Bouwkunst. Grieksche en Romeinsche Stijl. Met platen2. Demosthenes en h. Lord brougham en lysias en w. a. hirschig a la w. hecker of eerste proeve van onderzoek, hoe men in Nederland recenseert en Grieksch verstaat/0.50 Dr. j. a. van dissel, Uollandsch Laag-Haleisch Woordenboek. In au gaz leprince, examines et compare's1.60. rankrijk en Engeland in het leven te roepenhet dien aangaande eens zijn geworden. De internationale commissie jou met hare werkzaamheden geheel gereed zijn; men wil dat die nog slechts in diplomatieken vorm moeten worden gegoten. berigt zijne geëerde begunstigersdat hij weder heeft ontvangen de beroemde Pianino's van H. HERZ, die bij hem te koop zijn voor den geringen Prijs van 500 schuinsnarige f 700. Ook is zijn Magazijn ruim voorzien van aller hande soorten van Piano's en Pianino's, van AUCHER BERNHARDTFLEIG- GERVEXPRUVOST-ZIEGLER en an dere, bespeelde Pianino's, van af f 150 en hoogerbespeelde platte Piano's van 25 en hooger, 6 octaaf. VAN WIJLEN DEN HOOGGELEERDEN HEER Hoogleeraar in de Geneeskunde aan de Hoogeschool te Legden, naar eene fraaije en welgelijkende Photographie op steen gebragt. thomas tate, Kort begrip der werktuigkunde. Handleiding bij onderwijs en zelfoefening. Vrij gevolgd naar het Engelsch; door p. m. brutel de la rivière1 3.60. Ch. delaunay, Allereerste gronden der practische en theoretische p. m. brutel db la rivièrb, Geschiedenis der bouwkunst, hij eenige der merkwaardigste volken van vroegeren en laterèn tijd. Met 25 platen2.75. Dr. w. a. hirschio, Tertaling van de eerste redevoering van den at- tischen redenaar Lysias0.30. linnen gebondenf 1.80 Dr. h. w. schroeder van der kolk, Het behoud van arbeidsvermogen bij de stoomwerktuigen1.50. Dr. j. bosscha, Jr. Het behoud van arbeidsvermogen in den gal va- nischen stroom1.25 Dr. e. van der ven, Het theorema van Sturm, toegepast op twee vergelijkin gen met twee onbekenden f 1.25. Le Doet. b. verver, l'Éclalrage au gaz a l'eau a Narbonne etl'Éclairage a. j. janné, Horte beschouwingen over het empirisme in de vee artsenijkunde °-60- Prof. f. kaiser De inrigting der Sterrewachtenbeschreven naar de Ster- rewacht op den heuvel Pulkowa en het ontwerp eener Sterrewacht voor de Hoogeschool te Leiden, met platenf 1.90s

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3