MARSE1LLEBATAVIASHAMAI Te Huur BIJBELLEZING der Messageries Impériales. Ad verten liën. MEID-HUISHOUDSTER. Fabriek van Houtbereiding, GastoestellenStoom- en andere werktuigen en Kopergieterijte 's Hertogenbosch. (TirisfelijSte flfielangen. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREiN en SPETIE. onderzoek te doen naar de inrigting en werking der bedoelde banken. Sommige beweren zelfs, dat hij den raad van state reeds een ontwerp van wet aanhangig is be treffende de oprigting van dergelijke inrigtingen. Sedert den dood van den bekenden père Enfantin heb ben de volgelingen van St. Simon te Parijs verschillende bijeenkomsten gehouden. De heer Enfantin heeft, namelijk in zijn testament zijn leerliig-u aangespoord zekere wijzigingen in het H. Simonisme te brengen en het weder even ijverig als vroeger voortteplanten. De vraag, waarvan alles afhangt, is echter of de regering dit zal dulden. De burggraaf de Tervesafstammende vaneen der oud adellijke geslachten in Frankrijk, die zich door deelneming aan de kruistogten beroemd maaktenis dezer dagen te Sens door policie-agenten als bedelaar aangehoudenen ter zake van het misdrijf van bedelen op den openbaren weg door de rechtbank tot vier en twintig uur gevangenisstraf veroordeeld. Tot zijn verdediging voerde hij aan dat de eerbied, dien hij aan zijn voorzaten en aan zijn adelijk bla zoen schuldig washem het verrigten van handenarbeid verbood. Het lyceum Richelieu te Odessa is tot den rang van Universiteit verheven. Tot de rijke verzamelingen dier in stelling behooren een bibliotheek met 12,653 boekwerken een physisch kabinet met 482 werktuigen of toestellen een zoölogisch kabinet dat 5419 en een botanisch kabinet dat 18,018 voorwerpen bevat. -Lord Falmerston vierde 11. Woensdag zijn 80ste ver- veroorzaakten inzonderheid was dit het geval in den om trek van Selkirkwaar onder anderen een nagenoeg vol tooide f'raaije steenen spoorwegbrug over de Almoudvoor het toomlooze geweld des waters moest bezwijken. Op de groote klok van het stadhuis te Stirling welke wegens een gebrek dezer dagen uit den toren werd neder- gelateii ten einde hergoten te worden leest enen het vol gende opschrift: Sir Nomen Domini benedictus. Petrus Hi- laony me fecit, Amsteledami, Anno Domini 1669." Voorts was de klok voorzien van cupidos en bloemen benevens een wolf (het wapen der stad) en het motto Stirlini oppidum. Het rechtsgeding van Franz Muller zal waarschijnlijk aanstaanden Woeusdag of Donderdag voor het centrale cri minele hof te Londen een aanvang nemen. - Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden op Donderdag den 27sten October 1864, des namiddags ten één uur. De luchtgesteldheid te Londen onderging Woensdag avond 11. een plotselinge belangrijke verandering. De baro meter, bij een meer dan zomerwarmte met hevigen zuiden wind en eenige droppelen regenlager dan hij het geheele jaar stond en de thermometer rees omstreeks 10 uur tot 63 graden. Gedurende den nacht daalde het glas tot 50 graden. Volgens den Scotsman heeft de laatstelijk in de berg streken gevallen regen de rivieren Tweed en Ettrick zooda nig doen rijzendat zij stortvloeden geleken en veel schade Onderwerp: Gemeente-begrooting voor 1865, benevens de begrootingen der gesubsidieerde instellingen van welda digheid en andere, met de gemeente-begrooting in verband staande. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente de bepalingen van de artt. 27 en 42 der wet van den 298ten Maart 1833 (Staatsblad N°. 4) en de op hen rustende verpligting tot het inleveren van suppietoire aangiftenwanneer zij door uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of afschaffing van belastingvoorwerpenna 16 Mei dezes jaars, in de termen vallen van art. 27 der wet, terwijl zij tevens worden ge wezen op de strafbepalingen der artt. 35 en 39, waaraan zij zichbij nalatigheid in het doen der aangiften zouden blootstellen. De persoon van Hendrik Johannes de Ruiter, ver moedelijk binnen deze gemeente woonachtig of verblijf hou dende, wordt in zijn belang uitgenoodigd zich ten spoedigste ter gemeente secretarie aantemelden. een groot FABRIEKGEBOUW of PAK HUIS staande en gelegen binnen Leiden aan de Westzijde van de Middelste gracht, tusschen den Nieuwen Rijn en de Groenesteeg. Te bevragen bij den Heer J. VAN LITH op de Papengracht alhier. Een Heer alleenmet zijne dochter op een dorp in de nabijheid der Stad verlangt tegen November eene MEID van de P. G., en middelbaren leeftijd die goed kan koken, strijken en, bij afwezigheid der dochterde huishouding waarnemen. Adres, brieven, onder letter Cf. aan het Bureau van dit Blad. Geoctroijeerd door Z. M. den Koning. VERBENIG1NG Over den lsten Algemeenen brief van den Apostel Petrus. door den Heer T. M. LOOMAN van Amsterdam. Op Donderdag 27 October 1864 des avonds ten zeven ure ZAAL, Noordeinde. Aan deze fabriek wordt het hout bereid zonder dat hetzelve eenigen onaan- genamen reuk verkrijgt, maar voor verwen, vernissen, enz., geschikt blijft en dus ook voor huisselijk gebruik, b. v. voor vochtige vloeren, kozijnen, enz. en tot wering van champignons zeer aantebevelen is. Ook zijn te verkregen toestellen om zelf gaste bereiden en tevens tot verwarming, volgens eene geheel nieuwe vinding, zeer geschikt voor fabriekenspoorstations koffijhuizen enz., waarvan de beste attesten voorhan den zijn. Deze toestellen leveren een zeer schoon en goedkoop licht en behoeven wei nig plaats. Verder alle gegoten koperwerk, gesmede ijzerwerken en machineriën en be- noodigdheden voor gasfabrieken. Ondergeteekenden bevelen zich beleefdelijk aan. JOHs. LOEFF COMP., te 's Hertogenbosch. Verdere inlichtingen zijn, op franco aanvrage, te verkrijgen. Vaste Doorvrachten en Directe Cognossementen van Rotterdam tot Batavia en Shanghai. Geregelde aansluiting tot Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements-Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Colis Monsters etc. kunnen op zeer billijke voorwaarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het verkrijgen van alle inlich- tigen adres bij SMITH C°. te Rotterdam. OFFICIEEL. NIEUWS.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3