4 en 4 lpCts. SMEDERIJ, KAGCHELI AG AZIJN, ZEEPIJNAPPEL SAP. Ad verten tiën Hypotheek Obligatiën. HaardenKagchelsFournuizenTurf- en Kolenbakken Haardstellen, enz. Bloedspuwing Longaandoening Bleekzucht. burg te Parijs, theatre Bataclan. Het hotel, waarin het too- neel op de tweede verdieping zal komenzal van onder koffijhuisop de eerste verdieping restauratie en op de tweede tcliouwburg worden; de laatste zal 4000 personen kunnen bevatten. De zaal zal worden verlicht door middel van wa ter t waaarop men electrisch licht zal laten spelen. Het or- chest zal uitsluitend zijn zamengesteld uit pittoresk gekleede eB gedékolleteerde vrouwen; de dirigent zal eveneens tot het vrouwelijk geslacht behooren. Men zal niets opvoeren dan stukken die tot het répertoire der bouffes behoorenmaar de toeleg zal wezen om hoofdzakelijk op de zinnelijkheid der toeschouwers te werken. Dit gevolg van de vrijheid, eau de theaters gegeven is niets om op te roemen. Onlangs werd er op de Londensche beurs een pros pectus aangebodenvan een nieuwe actiën-compagnie met een grondkapitaal van 150,000 £t tot ontginning van pe- troleum-bronnen op het eiland Trinidad. Naar men zegt, zijn daar rijke bronnen voorhanden. De gewonnen olie kan de plaats zelve gezuiverd worden. De plaats der produc tie ligt zeer nabij de zee, zoodat de bevrachting en de uit voer geen bezwaar noch bijzondere kosten eischen. Bij het gelijks toenemend verbruik van deze zelfstandigheid tot verlichting heeft deze onderneming veel bijval gevonden. Op den Great-Northern-Spoorweg zijn Dingsdag twee goederen-treinenbeiden van Manchester naar Londen ko mende en geladen met kostbare goederenzoo als theezij den goederenenz., met elkander in botsing gekomen. Beide treinen zijn spoedig na elkander vertrokkenmet dat ge volg, dat de laatste den eerste weldra inhaalde. De schok was allerhevigst, daar de snelheid van 30 a 50 mijlen in het uur was. Twaalf goederenwagens zijn totaal verbrijzeld. Één rijtuig is letterlijk in tweeën gesplitst. De weg was als bezaaid met thee, die uit de kisten viel. Een spoorweg wachter en een stoker zijn gewond, en wel zoo zeer, dat men aan het behoud van hun leven wanhoopt. Hun toestand is van dien aard, dat zij geene inlichtingen hebben kunnen geven nopens de oorzaak dier ramp. In de menagerie van Wombwell, welke zich thans te Oxford bevindt, heeft een leeuwin zes fraaije jongen ter wereld gebragt. In Cork is een standbeeld opgerigt voor den beken den Ierschen matigheids-apostel pater Mathew. Om zich een denkbeeld te maken van den invloed, dien zijn leer aan vankelijk had kan strekken dat in drie jaren het gebruik van sterken drank in Ierland met de helft verminderde. Terwijl liet in 1839 meer dan 12 millioen gallons had be- f dragen, bereikte dat cyfer van verbruik in 1842 nog geen 6£ millioen. In de Londensche Times komt een verslag voor van de séance der gebroeders Devonport, 8 October gehouden. De bijzonderheden zijn meestal dezelfde als vroeger gemeld behalve dat het gezelschap, 35 personen sterk, uitgenoodigd werd om de bekende kast, die 7 voet hoog, 9 voet breed en 4 voet diep was, te onderzoeken en zich te overtuigen, dat er geen dubbel beschot aanwezig is. De kast bevatte niets dan een bank, die langs het achterbeschot en de twee zijden liep. Een commissie, door het gezelschap benoemd, bond vervolgens op elk der zijbankendie 8 voet van elkan der verwijderd wareneen der heeren Devonport (de oudste was ongesteld) en den heer Tay stevig met touwen vast en dat op zulk een wijze dat zij zich onmogelijk verroeren kondenterwijl de einden der touwen door een knoop zoo danig werden vastgemaakt in het midden der kast, dat het ondoenlijk werd om door middel van het bezigen der tanden losgemaakt te kunnen worden. De heer Ferguson plaatste toen 2 schellen in het midden der bank, die langs het ach terschot liep en sloot de 2 zijdeuren der kast, latende de middenste op een kier staan. Op het oogenblik dat genoemde heer zijn hand terugtrok werd de middendeur digtgetrokken en van binnen vastgegrendeld. Gelijktijdig verschenen de handen door de opening boven in de deur en de schellen werden op den vloer geworpenenz. Op verzoek van den schrjjver van het verslag werd het hem vergund de hand of handen te betastendoch dit duurde slechts een oogen blik. De deuren waren geopend geworden en de 2 personen gebonden geblevendoch toen men de kast weder gesloten had hoorde men duidelijk bet losmaken der koorden en na 3 minutendie intusschen verloopen warenkwam de heer Tay te voorschyn, terwyl men den heer Devonport nog ge bonden zag zitten. Deze werd nu op dezelfde wijze ontbon den. Daarna begaven beide zich weder vry in de kast, en na verloop van 3 minuten zag men hen even als toen de vertooning begon, en nog steviger gebonden dan vroeger op hunne plaatsen zitten, 8 voet van elkander verwijderd, en met het einde der touwenongeveer 4 voet van hunne hoofdenvastgeknoopt. Deze kunsten geschieden in een ver lichte kamer, doch die in verband met het verwisselen van jassen als anderzins, die personen in de kamer zonder nadere aanraking als van zelve worden aan- en uitgetrokkenver,- eischen een donkere kamer. Het spreekt van zelf, dat al j deze vertooningen aan groote behendigheid en schrandere i uitvinding van mechaniek worden toegeschreven. Eene JUFVROUW, van zeer fatsoenlijke af komst en middelbaren leeftijd verlangt tegen November of later zich geplaatst te zien als jufvrouw van ge zelschap huishoudster of tot assistentie in eene huishouding bij een eenig be jaard Heer of eene Dameonverschillig in de stad of op een dorp en den om trek; er zal meer gelet worden op goede behandeling dan op groot salaris; de beste informatiën kunnen geproduceerd worden. Franco brievenonder letters O. K. Bureau Leidsch Dagblad. AFLOSSING. Het Bestuur der Nederlandsche Hy potheekbank berigt, dat hare Schuld brieven, opeischbaar den 3Isten October 1864, met de tot op dien dag sedert den laatst vervallen Coupon verschul digde rentebetaald worden ten Kantore ^an de Ontvang- en Betaalkas te Amster- ar>iop Dingsdag den lsteu November 1364 en volgende werkdagen. Nieuwendijkbij de KolksteegH. N°. 191, te Amsterdam De ondergeteekende berigt dat hij weder voorzien is van eene nette sortering Alles tot de minBt mogelijke prijzen. M. L. BLOM. Dit onschadelijk geneesmiddel biedt verrassende uitkomsten aan. Op voor schrift en onder medewerking van een beroemd geneesheer wordt hetzelve geperst uit de geurigste en fijnste planten des pijnbooms. Kewijs VAHt GUBRrazsrira. Mijn Heer 1 Den korten tijd dat ik UEd. geneeskrachtig zeepijnboom-sap gebruikkan ik niet anders dan deszelfs gunstige uitwerking roemenwant ik ben veel gebeterd, de koorts blij ft achter, de hoest vermindert, de eetlust komt terug, en ik schijn als te herleven. Zend mij daarom nog eenige fles- schen ter volkomene genezing. Ik noem mij hoogachtend uw dankbaren dienaar. Antwerpen Julij, {was geteekend) J. WAGEMAN. Verkrijgbaar bij den depothouder voor Nederland M. CLÉBANin de Huidenstraat, KK 278 te Amsterdam. De prys is per flesch a f 1,20, per 6 flesschen a f 1, en per 12 flesscheu a 80 et. Aldaar is tevens gratis verkrijg- i baar een boekje met nadere inlichtingen omtrent dit heilzaam geneesmiddel,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3