christelijk zondagsblad VERGADERING Cocos of Klapper Olie. SURINAAMSCH ARROWROOTH. Advertentiën. Christelijke Belangen. Aan de Inteekenaren op den Vierden Jaargang van het Het ooyenblik waarop de Heiland de Kinderen zegent. htel ge"D» bestaande uit een landbouwer en zijn drie doch ten onder hevige pijn den geest gegeven ten gevolge van het gebruik van paddestoelen. Volgens officiële opgaven medegedeeld door het Mi- isterie van Binnenlandsche Zaken te Petersburg, heeft de rand, welke voor eenigen tijd te Simbisch is uitgebarsten, en zoo groot gedeelte der stad verwoest, dat de schade op 10 millioeri zilv. roeb. wordt geschat. Volgens berigten uit Algerië heeft de generaal Yous- souf de opstandelingen die naar de Zahres geweken waren achterhaald en hen op de vlugt gedreven. De buit was aan zienlek, daar de onzen den terugmarsch aannamen met een groot aantal rundvee, 30000 schapen en 3000 kameelen. In de provincie Oran heeft Si-Lalaoom van den marabout Si-Mahomed, een inval in de provincie Teil gedaan, waarbij hij het dorp Side-Ali-Bel-Abbès in brand stak zonder zich eveDwel van het Car&vanséraiz meester te kunnen maken dat door een detachement van het 17de regement van linie werd verdedigd. Vandaar hebben de opstandelingen den weg naar Mekerra ingeslagen. In het Zuiden der provincie Con- stantine is een bende opstandelingen met verlies van 21 man en 40 gekwetsten op de vlugt gedreven. Hoe gunstig deze berigten op zich zelve genomenook mogen luiden, blijkt er evenwel uit, dat de rust nog vol strekt niet in Algerië hersteld en dat het zelfs nog niet te voorzien is, wanneer een deel van onze troepen van daar kan teruggeroepen worden. Uit Manchester wordt gemeld, dat de heer Ch. Davis, van de firma John Davis Son en M. Whinnie aldaar, zich Donderdag avond bij het naderen van een trein op het spoor heeft gelegd en alzoo den dood heeft gevonden. Donderdag is tfc Pembroke het oorlogschip Lord Clyde met goed gevolg te water gebragt, het heeft de lengte van 280 en breedte van 5 8 vt. 9 d. bij een inhoud van ruim 4000 ton; het zal met 4£ en dms. ijzeren platen tot aan de waterlijn worden gepantserd en voorzien van stoom machines van 1000 paardenkracht. De tydingen uit Japan geven recht te vermoeden, dat de oorlog weldra op nieuw zal uitbarsten. Een particulier schrijven meldt, dat de bij Yokohama gestationneerde vloot bestaande uit EngelschePransche eu Hollandsche schepen den 24sten Augustus hare operatiën zou beginnenaange zien Prins Nagato den eisch, om de Binnenzee voor de Euro peanen opentestellenbepaaldelijk van de hand gewezen heeft. In ChiDa bleef de krijgskans ten gunste van de Keizerlijke troepen. De Japan Commercial News verhaalt het volgende in cident: Eenige mariniers van het Amerikaansche schip Ja mestown marcheerden door de stad naar de Amerikaansche legatie in Japan. Op hun weg ontmoetten zij een der voor naamste daimios, in zijn draagkoets gezeten. Onmiddellijk gingen zij uit den wegwaarbij zyvolgens het bestaande gebruikde houding van het geweer veranderden. De dragers maakten daaruit op, dat de gewapenden een geregelden aan val op hen wilden doen en vloden in allerijl doodelyk ver schrikt weg, terwijl zy de draagkoets op straat lieten ne- dervallenaan hun gebieder de zorg overlatende hoe hy zich uit dit vreesselijk geval zou redden. Deze was eerst niet minder versuft dan zijn onderhoorigenmaar uit het vrolyk gelach der Amerikanen bemerkende, dat hy volstrekt geen gevaar liep en op den koop toe nog bespot werdgeraakte hij in een hevige woede, waarvan later het gevolg is ge weest dat 15 zyner onderhoorigen permissie kregen om zich tegen hunne straf te vrijwarendoor zich den buik open te snijden. Promotiën aan de Ceidsche Hoogeschool. 18 October. - Tot Doctor in het Romeinsoh en Heden- daagsch Recht, de heer L. F. H. Michiels van Kessenich geboren te Roermond, met Theses. Weinige uren later werden wij verblijd door de voorspoedige geboorte van eene Dochter. H. VAN HALL. A. M. C. VAN HALL, geb. Rengers Hora Siccama. Leyden, 15 October 1864. D. F. VAN HEIJST. A. W. JORISSEN. A. H. JORISSEN, geb. Van Heijst. Letden, 16 October 1864. Mgemeene en bijzondere kennisgeving. VEREENIGING Op Donderdag 20 October 1864 des avonds ten zeven ure, Spreker: Ds. H. C. BERVOETS, Pred. te Hattem. ZAAL, Noordeinde. Versterkende en roos verdrijvende Pomade, welker gebruik dagelyks toe neemt. De prijs is per 5 n. ons 45 ct. met reuk per 5 n. ons 65 ct. eu roode met reuk 70 ct. per 5 n. ons. Deze olie wordt ook verzonden in potten van circa 1 ned. Prima kwaliteit, zuiver van smaak, in blikken trommels inhoudende vier nederl. pondentegen drie gulden vyf en zeventig cents. Brieven franco. M. CLÉBAN, Amsterdam. Huidenstr. KK. 278. voor hel Nederlandsche Volk, uitgegeven door E. GERDES, zal worden uitgereikt een prachtige prCHliCpl&At voorstellende Het ZONDAGSBLAD wordt uitgegeven iu 52 Afleveringen, elk van 12 bladzyden imperoijaal 8°., en wel op onbepaalde tijden, doch zóó, dat iederen Zondag een blad in handen van de Lezers van het Zondagsblad kan zyn. Die 52 vellen vormen te zamen twee lijvige Boekdeelenieder ruim 300 bladzijden groot. Door goedkoopte van prijs is het Zondagsblad bestemd om in ieders handen te komen. Men abonneert zich voor niet minder dan een geheelen jaargang. Elke Aflevering kost ft Cents, zoodat de prijs van den geheelen jaargang de geringe som van Twee dulden Zestig Cents bedraagt voor ruim 600 bladzijden. Platen zullen den tekst opluisteren en met de Zes en Twintigste Afle vering wordt aan de Inteekenaren titel, inhoudsopgave en een omslag toegezonden. De inteekening is bij alle Boekhandelaren opengesteldterwijl programma'? en proefbladen ter inzage verkrygbaar zyn. Na eene kortstondige ongesteldheid ontsliep heden morgen ons geliefd oudste Kind MARIA ALETTA, in den jeugdi gen leeftijd van 5 jaar en bijna 5 maanden. Na een langdurig lijden overleed he den tot onze innige droefheid onze har telijk geliefde Moeder en Behuwd-Moeder SARA BOONACKER, Weduwe van den Wei-Eerwaarden Zeer Geleerden Heer DAVID VAN HEIJST, in den ouder dom van negen en vijftig jaren. VOOR Bijbelbeschouwing voor het huisgezin. Verklaring van moeijelijke Schriftuurplaatsen. Uittreksel van uitmuntende Kanselredenen. Mededeeling van den Zendingarbeid onder de Heidenen en Israël. Berigten van Evangelisatie zoo wel in ons Vaderland als elders. Verhalen. Gedichten. Opmerkingen gedachten enz.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3