Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. baar bij zijn moeder werd le huis gebragt. Het is te ver- wouderen dat er niet dagelijks ongelukken gebeuren, daar de boerenkinderen, na eerst van den schrik bekomen te zijn welke de locomotief hun inboezemdeer nu bij wijze van spel dwars .voorbij loopen als zij in de verte aankomt. Dezer dagen deed zich te Leeuwarden een niet on aardig geval voor. Een aldaar in garnizoen zijnde tamboer vond het goed verleden Zaturdag de stad eens te verla ten ware het niet om voor goed te deserteren dan toch om naar eigene keuze eenigen tijd verlof te nemen. Twee uren van de stad verwijderd komt hem een snuggere klant tegen, die, een militair ziende, zijn verlangen kenbaar maakte om in dienst te gaan. nOvriend," zegt de tamboer, n ik ben juist van de dienst ontslagen en kan u in deze flink j van dienst zijnwij hebben slechts van kleederen te ver wisselengij gaat alzoo gekleed naar Leeuwardenvervoegt u bij de kazernewacht en gij wordt op mijne recommandatie direct in dienst aangenomen dit doende bespaar ik u veel formaliteiten die anders de in dienst treding noodwendig voorafgaan." Zoo gezegd, zoo gedaan. Zij verwisselen van kleederenen onze sinjeur gaat stadwaarts in een kleed dat hem eenige jaren vroeger waarschijnlijk groot genoeg geweest zou zijn. Aan de kazerne gekomen vraagt hijvol gens ontvangen consigne, naar den sergeant van de wacht, doch deze na eenig praten met de zaak verlegenroept er hoogere autoriteiten bij. Het gevolg is dat de aspirant-mili tair verzocht wordt de hem geschonken kleederen afteleggen. Op bevel van den kapitein wordt hem uit het magazijn een mouwvest en broek gegeven, dat mogelijk wel wat ouder, maar hem toch beter passende iswaarna hij verzocht wordt weder huiswaarts te keeren, om, ingeval het voornemen in militaire dienst te treden bij hem stand hieldzich dan ten minste van de noodige papieren te voorzien. Maandag avond na het appèl kwam de tamboer, onder militaire geleidein burgertenue binnen. - Nadat wegens het ontslag van den kerkeraad te Rui nendoor het classicaal bestuur van Meppel ten tweeden male 4 ouderlingen en 2 diakenen zijn benoemdhebben ook die heeren zich die benoeming niet laten welgevallen. Met belangstelling verbeidt men den afloop. Vermoedelijk in den nacht van 18 op 19 September j 1., is uit de R. C. kerk te Sassenheim ontvreemd1 zilve ren schenkblad met engelenkopjes in den rand en in het midden de letters I. H. S., omgeven door een stralenkrans. -— De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 49°, des avonds te 8 uur 45°, te 10 uur 43°. Zaturdag morgen te 5 uur 42°, te 8 uur 46c, 's middags te 12 uur 50°, 's namiddags te 4 uur 48°. Volgens le Monde, neemt het getal slechte boeken zoozeer toe, dat de Congregatie voor den Index het werk niet meer af kan. Pius IX heeft, bij pontificaal besluit, de aandacht gevestigd op de gevaren waardoor de maatschappij in dit opzigt wordt bedreigd. Hg heeft aan de bisschoppen een naauwlettend toezigt aanbevolen en hen opgedragen om aan de geloovigen in hunne respective bisdommen de boe ken kenbaar te maken, waarvan de lezing moet worden ver boden. -Te Turin isbij het graven in den tuin van het paleis Viscione, hetwelk Prins Pio toebehoort, een kolossaal standbeeld van verguld brons gevonden, dat ongeveer 15 voeten onder den grond lag en 18 voeten hoog is. Het be hoort tot den besten tijd en is in alle opzigten een mees- teistuk. Het paleis Viscione is op den grond van een oud Romeiusch theater gesticht, hetwelk Pompejus voor onge veer 30,000 toeschouwers bouwde, en wegens zijn prachtige galerij beroemd was. Aan de Gen. Corresp. wordt uit Turin geschreven dat met den dag meer-wordt gesproken van het plan van Koning Victor Emanuelomnadat de residentie zal zijn overgebvagt naar Florence, afstand te doen van den troon, ten behoeve van den Kroonprins. Zoowel de bijzonderheden van des Prinsen verblijf in Parijs; als andere kleine omstan digheden geven aan dat gerucht een groote mate van waar schijnlijkheid. Uit Parijs schrijft mendat het er nu toch van ko men zaldat Keizer Napoleon een bezoek brengt aan den Ru3sischen Keizer bg gelegenheid van diens reis naar Nizza. Hij zal de hooge bezoekers tot Lyon te gemoet reizen en hen van daar naar Savoye vergezellen. Men schrijft aan die bijeenkomst zeer veel gewigt toe en meent dat Keizer Na poleon bij die gelegenheid Keizer Alexander zal trachten te winnen voor zijn plan om een congres te houden. Men zegt, dat de Russische Keizer zeer tevreden is over de conventie van den 15den September, en juist dit beschouwt men als een waarborg dat hij tot het congres zal toetreden. Wanneer hij zijne toestemming gegeven heeft, zou Oostenrijk niet achterblijven. Men vraagt echter waarom de Russische czaar deel zou nemen aan een congres, waarop zeer zeker ook de Poolsche kwestie ter sprake zou komen, terwijl bg de andere kwestiën geen Russisch belang betrokken is. De Koning van Italië zal een zijner zonen naar Nizza zenden om den Keizer van Rusland te begroeten. -— In afwachting van de invoering van meer veilige wag- gons, enz. op de spoorwegen, heeft de rechtbank van koop- handel te Parijs een beslissing genomen waarbij zoowel de reizigers als de directiën der spoorwegmaatschappijen belang hebben. De beslissing luid namelijk dat de spoorwegmaat schappijen verantwoordelijk zijn voor het oponthoudwaartoe de passagiers genoodzaakt worden ten gevolge van schade aan de locomotieven gedurende het traject. Wanneer er due voortaan met de machine iets van dien aard gebeurt, dat de trein niet op den bepaalden tgd kan aankomendan wordt dit voor de passagiers niet meer beschouwd als bloo- telijk een geval van force majeure. Z. K. H. de Prins van Wallis, die zgn bezoek aan Denemarken en Zweden heeft volbragtzal binnen weinige dagen te Parijs zijn teruggekeerd. Van het bezoek aan het hof der Tuileriën hoezeer men dat daar ook schijnt te wen- schen zal dus dit maal niets komenwelligt zal de Prins later den Keizer der Franschen een bezoek brengen. - De heer Eugène Barrault zal eerstdaags te Parijs een werk in het licht geven dat den titel draagt van le Christ en eenige overeenkomst heeft met het werk van den heer Rénan. Door den Parijschen Cosmos wordt het volgende aau den Moniteur ontleend Men spreekt in Engeland thans veel van een buitengewone uitvinding. Een zeker heer Szer- lemy had een kunstleder uitgevondenbekend onder den naam van panonia, en dat tegenwoordig in groote hoeveel heden tot verschillende einden wordt vervaardigd zelfs ten gebruike van schoenen. Thans beweert deze uitvinder pant sers voor schepen en kanonnen van papier te kunnen ver vaardigen. De heer Szerlemy neemt papierdoopt het in een oplos sing, waarvan hij alleen het geheim heeft, en voegt de vellen op deze wijze zamentot dat hij de gewenschte dikte heeft verkregen. De oplossing vereenigt het geheel tot een volkomen gelijke massadie bg blootstelling aan de lucht zeer snel verhardt. Vergelijkende proeven met kanonschoten zijn genomen op dit karton, op ijzer en op hout, en zijn ten voordeele van het eerste .uitgevallen. Het weerstands vermogen van een duim karton is gelijk aan dat van 10 duim vau het beste eikenhout. Het papier heeft, boven hout en ijzer, het voorrecht van niet zoo schielijk te vergaan, het is volkomen onbrandbaar en onveranderlijk. Zijn speci fiek gewigt is iets minderdan dat van eikenhout. Volgens den Morning Herald, een blad hetwelk ge woonlijk goed is onderrigt van hetgeen de Zuidelgke Staten van Noord-Amerika betreft, is kapt. Semmer 11. Zondag met 8 officieren en 100 man uit de Mersey vertrokken aan boord van het schip Laurelom naar Madera gebragt te worden en over te gaan op het aldaar liggende snelvarende stoom schip Rangerwaarmede hij nieuwe rooftogten zal ondernemen. De gehouden verkooping ten overstaan van den notaris Mr. C. C. van der Schalk te Noordwijkaan den burg alhier, op Vrgdag den 14den dezer: N°. 1. Een huis, erf en schuurtje, staande en gelegen aan de Zuidzijde van de Breedestraat aan den hoek van de Korte SchoolsteegWijk IV. Kooper E. Noordijk voor f 3995.

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 2