N°. 1430. Maandag 17 October. A Bitmei!landscli Nieuws. LEIDSCH DAGBL Deie Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, eo franco per post 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mere Vijf Cents. Prijs dor Advertentiën 1-0 regels 0.75. Iedere regel meer 12} Cts. Geboorte-, hu welijks - en doodberigten van 1-4 regels ƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 8 n. 46 ra.; 6 u. 6 i 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 44 m.; 11 u. 43 ra.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 in.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandag 2} u., de overige dagen, uitgezonderd de Zondag, 8 u. 's namiddags. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgeus te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 8 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 's namiddags. Oost-Iadi»obe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 'J uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 in. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 2 uur. - De Gemeente- Architect is te ipreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusea, dagelijks van 81 uur eu vau 3—6 uur; der in- eu Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '.Rijk. Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 aur.van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. I Z. M. heeft benoemd tot notaris te Neuzen Mr. J. P. Dronkers, adv. en cand.-not. aldaar, alsmede plaatsv. kan tonrechter in het kanton Axel e:i burgem. der gemeenten Neuzen en Hoek; tot not. te Helmond B. A. J. Sassen, thans not. te Geffen; tot not. te Groningen Jhr. A. A. J. M. Verheijencand.-not. te en burgem. der gemeente Loon op Zand, alsmede plaatsv. kantonr. in het kanton Waalwijk, uit welke laatstgen. betrekking aan hem eervol ontslag is verleend; voorts bij den plaatselijken staf tot kapt., plaat selijk adjudant 1ste kl. den Isten luit., plaats, adj. 2de kl. te'sGravenhage J. A. Hengst; bij het wapen der inf., bij het 5de reg., lot lsten luit. den 2den luit. L. J. Krügers, van het corps; bij het 6de reg., tot kapt. 3de kl. den lsten luit, M. J. Hulswit, van het 3de reg. (allen naar ouderdom van rang), en bevorderd den officier van gez, 3de kl. bij de zeemagt J. J. Borst tot offic. van gez. 2de kl. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der registratie voor de burgerlijke acte en der successierechten te Leeuwarden den heer M. E. van Lidth de Jeude, thans ontvanger der registratie en domeinen te Schiedam. I De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten- ueueraal zullen Maandag aanstaande het onderzoek aanvan gen over de ontwerpen van wet nopens de schutterijen en inkwartieringen. I Bij het reg. rijdende artillerie te Arnhem is in rang j overgeplaatst de majoor H. C. M. baron van Tuyl van «erooskerkenvan het 3de reg. vesting-artillerie in garnizoen In Gorinchem. j: De rechtbank te Heerenveeu heeft Woensdag de vol lende aanbevelingslijst opgemaakt. Voor de vacature van procureur; 1°. Mr. P. Andreae, adv. te Sneek; 2°. Mr. Meinesz Az., adv. te Heerenveen3°. Mr. W. A. van de Wall Bake, adv. te Utrecht. Voor de vacature van rech- ^-plaatsvervanger 1°. Mr. O. de Blocq van Scheltinga ndv, te Oranjewoud; 2°. Mr, J. Meinesz Az., adv. te Hee- ®nveen3°. Jhr. Mr. F. H. van Beyma thoe Kingma •loc, te Heerenveen. De heer Mees, directeur vau de Nederlaudsche Bank, ^aar"Jag U. naar Londen afgereisd. Men brengt dit in Verband met den finantiëlen toestand op de beide markten. Men wil tevens, dat de directie aan verschillende finantiële Maatschappijen en bankiers kennis heeft gegeven geen bui- tenlandsch papier, door bankiers op bankiers getrokken, zal disconteren, ten eiude zoo doende een einde te maken aan het ongelimiteerde fabriceren van dubieus papier. Donderdag morgen had in het auditorium van het academie-gebouw te Groningen de plegtige overdragt van het rectoraat plaats. Daar de rector-maguificusDr. W. J. A. Jonckbloet, reeds was afgetreden, droeg de prorector, de hoogleeraar E. J. Diest Lorgion het rectoraat over aan den hoogleeraar Mr. O. Diephuis, met het houden eener redevoering //de opinionibus christianorum jam ante saeculi quarti exitum admodum mutatis," dat is: //over de groote veranderingendie de gevoelens der Christenen reeds voor het einde der vierde eeuw ondergaan hebben." Donderdag avond werd door heeren studenten een serenade aan den prorector en den nieuwen rector gebragt. Donderdag avond is door de politie te Rotterdam aan gehouden een meisjehetwelk sedert eenigen tijd haar werk er van maakteom kleine kinderen op de straat van de gouden sieraden en van het voor boodschappen medegegeven geld te berooven. Vrijdag morgen is te Scheveningen aangebragt het ljjk van den stuurman en reeder Arie Dijkhuizen Azn., die van zijn pink op de terugreis van de haringvisscherij met den fokkenschoot over boord gevallen en verdronken is. Na on vermoeide pogingen gedurende ruim een half uur slaagde de bemanning er in den drenkeling te bereiken en aan boord te krijgen; maar helaas! gelijk te denken is, levenloos. De ongelukkige laat een vrouw met acht kinderen nanog te jong om het verlies van een vader en verzorger te beseffen. Dingsdag 11. had er een vreeselijk ongeluk plaats aau het station te Oisterwijk van den Staatsspoorwegsectie Til- burg-Helmond. Eenige zandwagens stonden gereed om aan de locomotief gehaakt te worden welke laatste na het ge bruikelijk signaal achteruit naar die wagens toestoomde. Eeu der werklieden stond op den perron bij de wagens te kij ken en viel op het oogenbtikwaarop de locomotief vlak bij de wagens was, neder; hij wilde zich oprigten en kwam met het hoofd tusscheu twee elkander ontmoetende tampons van zandwagen en locomotief, zoodat hij onmiddellijk den geest gaf en met afschuwelijk verpletterd hoofd, onherkeu-

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 1