Neêrlandsch Koffijhuis, SOIBËE MUSICALS ET CHAHTABTE Hollandsche Spoorweg. kamenier linnenmeid, GRANDE Koopmansgoederen-vervoer. Adverlentiën. Programma van de nieuwste principaalste sLukken HAARLEMMERSTRAAT. kingen van den heer Lamiroy, den ontvanger der registratie te Gent, die heimelijk vertrokken is. Men weet niet, of men te doen heeft met een scherts, ten koste van het publiek of met een ongeoorloofde poging om een vrouw geld te bezorgenwelker echtgenoot in verre landen lacht met de ligtgeloovigheid van de Belgen. Mogt het blijken, dat de zelfmoord werkelijk is volbragt, dan rijst de vraag, aan wien het schandaal der publicatie van den brief moet worden geweten. Ten gevolge van de klagten, gerezen over de onvei ligheid op de openbare straat te Weenenvooral gedurende den nacht, zijn twee compagniën infanterie ter beschikking van de policie gesteld met het doel om des nachts sterkere pa trouilles de stad te doen doorkruissen dan tot heden het ge val is. Naar men zegt, zal Turin tot vergoeding van het verlies door de verplaatsing der hoofdstad krijgen onthef fing van lasten ten bedrag van 12 millioen fr. ten bate van de eigenaren van huizenontheffing van de betaling van 10 millioen fr., het bedrag der oude stedelijke schuldver mindering van belastingen met 700,000 fr. 'sjaars gedu rende onbepaalden tijdhandelsvoorrechten die Turin tot een soort van vrije stad in Noord-Italië zouden maken den ze tel van het hof van cassatiethans te Milaan gevestigd en eindelijk het sterkste garnizoen in het rijk, t. w. 2 0,000 man. Volgens mededeelingen van een gewoonlijk goed on- derrigte zijde zal het aantal verlofgangers van het Italiaan- sche leger tot 6 0,000 worden gebragt. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de Keizer heeft be volen, dat alle personen, gegijzeld voor een schuld, welke niet van hooger bedrag is dan 1000 zilv. roebels, op vrije voeten zullen worden gesteld en hunne schuld zal worden aangezuiverd. Dit geschiedt, naar men zegt, in uavolging vau hetgeen Keizer Nicolaas deedbij gelegenheid van de plegtige verloving van zijn oudsten zoon en opvolger, den tegenwoordigen Keizer. - Door het hof van St. Petersburg is een commissie be noemd van geestelijken die aan Prinses Dagmar onderwijs zal geven in de Grieksche godsdienstleer, om haar voor te bereiden tot den overgang tot die kerk. De bekende dichter-barbier Jasmin is te Parijs over leden. Zijn dichtwerken in Gasconjisch patois hebben hem een twintigtal jaren geleden vrij wat reputatie bezorgdzoo dat hij den bijnaam de laatste der troubadours vèrwierf en zelfs door het hof naar Parijs ontboden werd, waar Lodewijk Philips hem met open armen ontving, hem aan zijn disch deed aanzitten en hem aan het dessert tot ridder van het legioen van eer benoerp.de. Sedert werd Jasmin van alle kanten met eerbewijzen overladenhetgeen echter niet belet heeft dat hij tot aan zyn laatsten levensdag getrouw is ge bleven aan zijn scheermes en bekken. Met het kruis van het legioen van eer op de borst, schoor en kapte hij de menschen even als toen hg zijn carrière pas begon. Deze laatste bijzonderheid strekt reeds tot bewijs dat deze dichter- barbier werkelijk een buitengewoon mensch is geweest. Zijn begrafenis heeft met buitengewone plegtigheid plaats gehad. Alexander Dumas heeft dringende uitnoodigiDgen uit New-York ontvangen om zich naar Amerika te begeven en er een roman te schrijven over het tegenwoordig geschil tusschen het Noorden en het Zuiden. De Amerikaansche boekverkoopers bieden hem fabelachtige prijzen. Hoewel hij voor het oogenblik zich weinig geneigd toont om aan die uitnoodigingen gehoor te gevengelooft men toch dat hy voor den aandrang zwichten zal. - In de vorige week is de doodgraver van de begraaf plaats van het Western (Montparnasse in Frankrijk), terwijl hij met zijn arbeid bezig was, door een aardstorting bedol ven alleen het hoofd van den ongelukkige stak boven den grond. Hij bleef twee en half uur in dien toestandterwijl de insecten hem in ooren neus en oogen kropen. Toen men hem hulp aanbragt gaf hij geen teeken van leven meerdoor geneeskundigen bijstand echter weder tot bewustzijn geroepen is hij naar het hospitaal overgebragt. OFFICIEEL KIlüVWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te we ten dat door hen is benoemd tot Raad der gebuurte N°. 27, of N°. 2 van Wijk VII, de heer W. F. van Hartrop Jr., in plaats van den heer H. van Dorsten, die uit deze gebuurte is verhuisd. Mijne geliefde EchtgenootHEN- RIETTE SOPHIA REGINA KUHN na van een dooden Zoon bevallen te zijn overleed tot diepe smart van mijhare Moeder en verdere betrekking. Zij laat mij zeven Kinderen nawaarvan de meeste hun zwaar verlies nog niet kunnen be seffen. Dr. F. W. L. TYDEMAN. Meppel, 9 October 1864. Eenige en algemeene kennisgeving Bene JUFVROUW, van WmSP zeer fatsoenlijke af komst en middelbaren leeftijd verlangt tegen November of later zich geplaatst te zien als jufvrouw van ge zelschap, huishoudster of tot assistentie in eene huishouding bij een eenig be jaard Heer of eene Dameonverschillig in de stad of op een dorp en den om trek; er zal meer gelet worden op goede behandeling dan op groot salaris; de beste informatiën kunnen geproduceerd worden. Franco brievenonder letters K. Bureau Leidsch Dagblad. In een klein gezin wordt als tweede dienstbode gevraagdeen bekwaam in het Linnen en Wollen naaijen. Goede informatiën worden verlangd. Adres franco letter A. Z., bij den uitgever Van bet Leidsch Dagblad. Heden en volgende avonden te geven door bet Gezelschap van den Heer RUDERSDORF, met medewerking van den zoo gunstig bekenden Komiek, de Heer RICARDO; van zijn uitgebreid en geheel nieuw Repertoire zullen de volgende stukken bij zonder uitmuntendaar deze uitsluitend het eigendom zijn van den Heer RICARDO. Beweis das Frauen keine Menschen sind. Komische Posse in ein akt. Directeur et Artiste, ou l'Orchest Vivant. De Italiaansche Kapelmeester of het Kattenduet. Komisch Duett aus 100.000 Thaler. Uberal Lieber oder das Massigkeits-Verein. Komische scène und Duett. De Muizenvallen-Koopman of geheel Europa in den Muizenval. Aanvang des avonds ten negen ure. Leiden, 12 October 1864. G. A. J. TETHOFF. Alle avonden verandering van Repertoire. KOOPMANSGOEDEREN met verdere bestemming dan de eindstations Am sterdam en Rotterdamzullen op verlangen van den afzenderdoor de zorg der Maatschappij worden overgebragt, tegen een bestelloon van 10 Cents per 100 Kilo's. Amsterdam, 10 October 1864. De Administrateur,

Leidsch Dagblad | 1864 | | pagina 3